Skocz do zawartości

Jaki amplituner stereo (z HDMI, streamer) do Taga TAV-606 v3


Grzegorz Edwin

Recommended Posts

Cześć,

 

Jest to mój pierwszy post, witam serdecznie. Proszę o pomoc, komentarze, poszukuję amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi oczywiście. ;) 

 

Od ~ roku używam konfiguracji 2.1:        TV Smart 4k  ->   optical audio   ->    Onkyo TX-SR576    ->    Taga TAV-606 v3    +   Subwoofer STX A138

 

Jest to mój pierwszy zestaw audio, nie jestem audiofilem, oglądam Netflix, TV, słucham muzyki Spotify z chromcasta w TV.  Jak brzmi audio na tym zestawie? Nie wiem, nie mam porównania, ale jak mówiłem, nie jestem audiofilem, ale słoń raczej też mi na ucho nie nastąpił :). Ale chyba trochę mało wyrazista góra.

I tutaj pojawiła chęć odświeżenia amplitunera, na bardziej "inteligentny", funkcjonalności jakich poszukuję:

- sterowany z telefonu android, klient tidal, spotify, (czy yt music to kwestia czasu i updatu softu producenta?),

- który będzie się sam włączał/wyłączał (bez użycia pilota) równolegle z TV lub komputerem stacjonarnym,

- komputer do gier, np. GTA V -> wyświetlane na TV + audio z kolumn,

- TV -> aktualnie TV naziemna, wkrótce TV kablowa ( więc dodatkowy STB),

 

W sieci znalazłem takie amplitunery stereo, ale nie wiem który będzie pasował do kolumn: Onkyo TX-8270, Marantz NR1200, Denon DRA-800H.

Proszę o komentarze do powyższego. A może polecilibyście jeszcze inne rozwiązania?

 

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Yamaha 602 lub 803, ona gra troszkę żywiej ale jest bez HDMI ale ma wejścia optyczne i też można łatwo połączyć z tv. Denon gra dość ciepłym dźwiękiem i raczej warto do kupowac by trochę złagodzić górę , ocieplić bas, marantza nie słuchałem ale to chyba on by tu mógł się sprawdzić. Onkyo też szedby bardziej w Twoją stronę

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to HDMI jest Ci konieczne?

Masz jeszcze Magnata

Marantz 1200 jest jasny, dokładny, nieco ostry na górze

Kompletnie po drugiej stronie jest DRA 800

Onkyo 8270 jest po środku

Magnat będzie z nich najbardziej zbliżony do wzmacniacza ale nie ma sieci. Ewentualnie Cambridge AXR 100 i do obu dokładasz Wiim mini

I masz lepsza sieć nawet

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oczekujesz dynamicznego i przejrzystego brzmienia to Marantz NR1200 może Ci się spodobać. Ma wszystko czego oczekujesz. 

Musisz się zastanowić czy HDMI jest Ci potrzebne. Zawsze możesz podłączyć urządzenia do TV i TV połączyć przewodem optycznym ze wzmacniaczem. W takim przypadku polecałbym spojrzeć na Quad Vena II Play, który posiada opcje sieciowe oraz zapewni precyzyjne brzmienie ze sprężystym basem. Subwoofer także podłączysz bez problemu. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z HDMI :)

TV zostanie po optyku, a PC na 2x RCA - jack (do: line in). I dlatego rozważam teraz Yamahę, przez MusicCast (widziałem jak aplikacja działa i to mnie przekonuje), dokładniej R-N402 lub R-N602. 

Funkcjonalnie, ilość wyjść którą ma 402, wystarczy mi na styk i wg specyfikacji ma subtelnie więcej mocy. Czy oba wzmacniacze napędzą te tagi (pokój 25m2) czy lepiej szukać coś mocniejszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 602 jest znacznie lepszy i dźwiękowo wizualnie i rozwojowo od 402 :) Druga sprawa, że nie w cenie 4000 zł tak jak pisał Piotr. To co w Polsce się stało z cenami Yamahy to jakiś nieśmieszny żart. Sprzęt, którzy nie kosztował 2 tysięcy kilka lat temu ( a jak dobrze pamiętam za jakieś 2 600 był do wyrwania) kilka lat później jest sprzedawany za 4 tysiace złotych... i nikt nie wmówi mi o braku półprzewodników bo tak jak Piotr pisał sprzęt spokojnie można kupić koło 3 tysięcy złotych przy tak fatalnym kursie jak mamy teraz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...