Skocz do zawartości

slaw.miodzio


Technicznie

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Poszukuję dobre ampi stereo, bądź 5.1. Kupiłem 2 kolumny Dali zensor 7, mam do tego tylne i środkowa, pozostałość po komplecie Yamahy marketowej.  Chcę kupić coś używanego,najlepiej Marantz, ponieważ i fajnie wygląda i podobno brzmi. Pm6006 podobno zalecają, ale on nawet nie ma USB ani radia. Jestem w stanie zrezygnować z 5.1 na rzecz brzmienia z dwóch kolumn, ale żeby można było podłączyć coś poza telewizorem... Sr5006, sr6004, nr1403?  Nie linczujcie mnie, ponieważ nie znam się tak na tym jak co niektórzy. Teraz mam to podłączone pod Yamahę htr 3065 i d...nie urywa... A może lepiej zakupić pm6006 i wymyśleć coś w stylu Chromecast? Pomóżcie. Pozdrawiam.

Edytowano przez Technicznie
Znaki interpunkcyjne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor 7 to fajne kolumny i połączenie ich z elektroniką Marantza, czy Cambridge będzie dobrym posunięciem, ale raczej trzymałbym się wzmacniaczy stereo jeśli zależy ci na lepszym brzmieniu. Jeśli będziesz się upierał przy radiu FM to pozostaną ci do wyboru amplitunery niestety słabszej jakości(brzmienie), albo możesz poszukać używanego tunera FM i połączyć go ze wzmacniaczem. Jest jeszcze jedna opcja radio internetowe i je znajdziesz nawet w niedrogich odtwarzaczach sieciowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Q21 napisał:

Dali Zensor 7 to fajne kolumny i połączenie ich z elektroniką Marantza, czy Cambridge będzie dobrym posunięciem, ale raczej trzymałbym się wzmacniaczy stereo jeśli zależy ci na lepszym brzmieniu. Jeśli będziesz się upierał przy radiu FM to pozostaną ci do wyboru amplitunery niestety słabszej jakości(brzmienie), albo możesz poszukać używanego tunera FM i połączyć go ze wzmacniaczem. Jest jeszcze jedna opcja radio internetowe i je znajdziesz nawet w niedrogich odtwarzaczach sieciowych.

A czy marzlantz pm6006 będzie dobrym wyborem za nie duzą kwotę? Tylko czy da się polaczyć z jakimś audiocastem który miałby wyjście optyczne, bo takie chyba byłoby najlepszej jakości,?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Chaos wtargnął w twą wypowiedź bracie.

Raz chcesz stereo raz chcesz kino.

Może jednak stereo co?

używany?

To do Zensora poluj na Cambridge CXA60/80 starsze 640/651.

Marantz ale serii PM 8003 na przykład.

Piotr

Wiem, że chaotycznie napisałem, masz rację, ale taki też mój charakter...🙂 Chciałbym mieć jak najlepszy dźwięk, za jak najlepsze pieniądze, myślę tylko o używanym sprzęcie. Wiem że nie da się kupić beltleja za kwotę po sprzedaży volkswagena. Dajmy na to, że wyrzucę pozostałe głośniki, zostawię tylko dwa dali zensor 7 i pójdę w stereo. Czytałem, że pm 6006 to bardzo ceniony w tej półce wzmacniacz. Ale nie ma ani USB ani radia. Masz jakiś pomysł?

7 godzin temu, Q21 napisał:

Dali Zensor 7 to fajne kolumny i połączenie ich z elektroniką Marantza, czy Cambridge będzie dobrym posunięciem, ale raczej trzymałbym się wzmacniaczy stereo jeśli zależy ci na lepszym brzmieniu. Jeśli będziesz się upierał przy radiu FM to pozostaną ci do wyboru amplitunery niestety słabszej jakości(brzmienie), albo możesz poszukać używanego tunera FM i połączyć go ze wzmacniaczem. Jest jeszcze jedna opcja radio internetowe i je znajdziesz nawet w niedrogich odtwarzaczach sieciowych.

A co Ty byś mi polecił, jeśli zdecydowałbym się na stereo i zrezygnował radia i radia internetowego? USB przeboję, ewentualnie, jeśli byłaby możliwość, kupię audiocast.. Czy znajdę coś lepszego od pm6006? Czy już to jest w zupełności wystarczające?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Technicznie napisał:

A czy marzlantz pm6006 będzie dobrym wyborem za nie duzą kwotę? Tylko czy da się polaczyć z jakimś audiocastem który miałby wyjście optyczne, bo takie chyba byłoby najlepszej jakości,?

Da się. Na przykład z Wiim mini. Po otycznym. Ale on gra gorzej niz wspomniane wcześniej.

10 godzin temu, Technicznie napisał:

A co Ty byś mi polecił, jeśli zdecydowałbym się na stereo i zrezygnował radia i radia internetowego? USB przeboję, ewentualnie, jeśli byłaby możliwość, kupię audiocast.. Czy znajdę coś lepszego od pm6006? Czy już to jest w zupełności wystarczające?

Znajdziesz, wzmacniacze wymienione wyżej.

:)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Technicznie napisał:

A co Ty byś mi polecił, jeśli zdecydowałbym się na stereo i zrezygnował radia i radia internetowego? USB przeboję, ewentualnie, jeśli byłaby możliwość, kupię audiocast.. Czy znajdę coś lepszego od pm6006? Czy już to jest w zupełności wystarczające?

Jeśli brałbyś pod uwagę dokupienie odtwarzacza strumieniowego to warto byłoby posłuchać Zensorów w połączeniu z Magnatem MR780 lub Audiolabem 6000a. Bardzo często porównywane ze sobą wzmacniacze. Oba po muzykalniejszej stronie. 
Dynamiczniejsze brzmienie zapewni Ci Yamaha AS701 i też warto byłoby rzucić uchem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2022 o 20:32, Technicznie napisał:

Wiem, że chaotycznie napisałem, masz rację, ale taki też mój charakter...🙂 Chciałbym mieć jak najlepszy dźwięk, za jak najlepsze pieniądze, myślę tylko o używanym sprzęcie. Wiem że nie da się kupić beltleja za kwotę po sprzedaży volkswagena. Dajmy na to, że wyrzucę pozostałe głośniki, zostawię tylko dwa dali zensor 7 i pójdę w stereo. Czytałem, że pm 6006 to bardzo ceniony w tej półce wzmacniacz. Ale nie ma ani USB ani radia. Masz jakiś pomysł?

A co Ty byś mi polecił, jeśli zdecydowałbym się na stereo i zrezygnował radia i radia internetowego? USB przeboję, ewentualnie, jeśli byłaby możliwość, kupię audiocast.. Czy znajdę coś lepszego od pm6006? Czy już to jest w zupełności wystarczające?

A axr100 to niższy model od 

 

Dnia 11.10.2022 o 08:02, Piotr Sonido napisał:

Chaos wtargnął w twą wypowiedź bracie.

Raz chcesz stereo raz chcesz kino.

Może jednak stereo co?

używany?

To do Zensora poluj na Cambridge CXA60/80 starsze 640/651.

Marantz ale serii PM 8003 na przykład.

Piotr

A axr100 to niższy model od cxa60?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciek72 napisał:

Za ułamek ceny masz mojego Marantz NR 1508 , który bardzo dobrze radzi sobie w stereo i KD .

Ma funkcje sieciowe :)!

 

Nie obraź się, ale 1900zl to chyba trochę za dużo, za takie pieniądze mam axr100, który moim skromnym zdaniem jest wyżej oceniany. W tej chwili jako nowy Cambridge kosztuje około 3k,  a Ty chcesz tyle, ile dałeś za niego, jak był nowy...🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2022 o 17:50, Technicznie napisał:

Więc biorąc pod uwagę axr100, a Marantz pm6006, bo taki mam budżet i te mi się podobają, axr100 będzie nieporównywalnie lepszy? 

Moim zdaniem patrząc na obecne ceny Marantza to Cambridge wygrywa.

Dnia 14.10.2022 o 20:02, Technicznie napisał:

Nie obraź się, ale 1900zl to chyba trochę za dużo, za takie pieniądze mam axr100, który moim skromnym zdaniem jest wyżej oceniany. W tej chwili jako nowy Cambridge kosztuje około 3k,  a Ty chcesz tyle, ile dałeś za niego, jak był nowy...🙂

No to bierz Cambridge jak go masz w tej cenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...