Skocz do zawartości

Wybór kina domowego z Denon x1700h/x2700h


Darimus

Recommended Posts

Witam


Przeglądam forum już od jakiegoś czasu i zebrałem troche informacji ale chciałbym poprosić o poradę.

Chciałbym kupić zestaw Ampli + kolumny głośnikowe do małego pokoju 16m2 (kwadrat) które będą podłączone pod LG OLED. 80% czasu jaki spędzam to oglądanie TV (Netflix, Disney itp, czasem filmy z PC), 20% to Tidal lub Spotify tak wiec bardziej szukam zestawu kina domowego niż zestawu pod muzykę.

Wydaje mi się ze najlepszym wyborem byłby Denon x1700h lub x2700h i do tego kolumny Polk XT60/XT70, Pylon Pearl25, Q Acoustics 3050i, ewentualnie Heco Aurora 700. Sub Polk PSW10, Magnat RS12 ewentualnie Heco 30A. Kable jakieś tańsze typu QED 79, inakoustik, Norstone 250, Oehlblach 1008.

Z cen które widzę na necie komplet z:

x1700h i XT60 kosztuje 6000pln, Pearl 6800pln, XT70 7500pln, Q Acoustics 8300pln, Heco 8600pln

x1200h i XT60 kosztuje 7500pln, Pearl 7700pln, XT70 8400pln, Q Acoustics 9000pln, Heco 9200pln

Sub PSW10 800pln, RS12 1300pln, Heco 30A 1650pln


Najtańszy komplet sumarycznie wyjdzie około 6800 a najdroższy około 11000.

Pytanie jakie mam to który z tych zestawów byłby takim najciekawszym wyborem pod KD, planuje wydać około 10k ale biorąc pod uwagę rozpiętość cenowa czy jest sens w tak małym pomieszczeniu brać ciut lepsze zestawy czy lepiej iść w te tańsze. Jeśli tak to który mix sprzętu (ampli + kolumny + sub + kable) byłby najbardziej wskazany? Może jakiś inny którego nie wziąłem pod uwagę?

Z gory dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczekaj bo i 1700 i 2700 już raczej nie kupisz

A nowe ceny tych amplitunerów (seria 😎 spowodują że kolumny kupisz jeszcze tansze.

Polk T.

Tak calkiem poważnie to jeśli masz opcje zakupu samego amplitunera to zadzwoń do salonów i wynegocjuj dobrą cenę na Bronze. To lepsze kolumny niż XT.

Nie uda się

Weź XT bo będzie tylk ogorzej.

Sub Magnat RS12

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zadzwoń do nas w tej sprawie, porozmawiamy i ustalimy co byłoby najrozsądniejszym wyborem. Jedzie do nas 1szt Denona x2700h więc warto się pośpieszyć, kto pierwszy ten lepszy :)

Osobiście rozważałbym między Q Acoustic a Heco Aurora. Q Acoustic zapewnią dynamiczniejsze i bardziej przstrzenne brzmienie. Heco będą natomiast bardziej muzykalne, pełniejsze na basie i średnicy. 

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dzwon, na maila to poczekasz.

Ja czkam już 3 tydzień aż kolega z forum (Q21) do mnie zadzwoni :P

Dnia 22.10.2022 o 12:59, Darimus napisał:

Faktycznie tez najbardziej sklaniam sie ku QA i Heco. Czy kable maja tu jakies znaczenie, czy mozna uzyc tanszych np Bitnerow?

Weź kable z miedzy OFC. to najważniejsze. Oehlbach, Van Domme, Procab, Chord.

Do Denona moga lepiej zagrać QA. Z tym że będą droższe.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...