Skocz do zawartości

Podłączenie Kina LG do telewizora i dekodera


olivier adamiak

Recommended Posts

Cześć wszystkim, 

Wpierw napisze jaki sprzęt posiadam

Telewizor LG 32CS460 (tak wiem zabytek)

Kino domowe LG HB806PE

Dekoder od Telewizji jest to Play Box Tv 

Problem leży w tym, że nie mam pojęcia jak uzyskać dźwięk z dekodera na kinie. Kino było u taty i było podłączone z innym telewizorem ale kabel obsługiwał technologie obrazu 3D która była na tamtym TV.

Telewizor do kina jest podłączony kablem HDMI. Z telewizora idzie kabel HDMI do dekodera a z dekodera do kina podłączony jest kabel optyczny. Przypuszczam że jedynym rozwiązaniem aby uzyskać dźwięk z dekodera przez kino jest podłączenie przewodu SCART od Tv do Kina kablem RCA. Jestem totalnym laikiem więc jeżeli się mylę to przepraszam.

 W telewizorze nie znalazłem ustawień żeby przełączyć jakoś dźwięk na kino.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było coś takiego, że w tych kinach domowych z tall boy-ami trzeba było podłączyć najpierw analogowo dźwięk, żeby odblokować wyjście cyfrowe, ale to było ładnych parę lat temu (jakieś 10-11 lat), więc możesz spróbować czy tak czasem nie trzeba, a druga sprawa to jeszcze możesz sprawdzić czy w ustawieniach dźwięku z TV nie musisz przełączyć się na optyka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...