Skocz do zawartości

Kino domowe czy typowe stereo [20k]


ferszcik

Recommended Posts

Niestety AVS nie odkryło ameryki, na narodowym szału nie było jeżeli chodzi o kino, stereo było kilka ciekawych konfiguracji ale raczej w cenach 10x mój budżet :)

A Sobieski to już szkoda gadać...

Jak na moje to Klipsch zagrał całkiem ciekawie, niestety basu miał trochę za dużo, wydaje mi się że coś było słabo skonfigurowane. Jako kompromis pomiędzy odsłuchem stereo a potem rozwojem do kina myślałem o Klipsch RP-600M II. Czy ktoś tutaj ma jakieś doświadczenia w z tymi monitorami? Wydaje mi się że powinny wystarczyć do 20m2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem.

Oni to musieli tak skonfigurować żeby efekt był.

To nie miejsce dla takich dylematów.

10 godzin temu, apodemus napisał:

Jako kompromis pomiędzy odsłuchem stereo a potem rozwojem do kina myślałem o Klipsch RP-600M II. Czy ktoś tutaj ma jakieś doświadczenia w z tymi monitorami? Wydaje mi się że powinny wystarczyć do 20m2

Zdecydowanie za drogie. Zdecydowanie nie warte. NIE. Masz Silver 100 klasę lepsze.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie za drogie. Zdecydowanie nie warte. NIE. Masz Silver 100 klasę lepsze.

Piotr

 

Silver klasę lepsze ale też cenowo wyżej, możliwe że dlatego. Na pewno muszę odsłuchać parę opcji od MA.

A jak byś porównał Silver 100 do KEF LS50 Meta? Podobna półka cenowa, może Meta + KC62 by zrobiły wystarczającą robotę do kina + stereo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2022 o 10:40, apodemus napisał:

Silver klasę lepsze ale też cenowo wyżej, możliwe że dlatego. Na pewno muszę odsłuchać parę opcji od MA.

A jak byś porównał Silver 100 do KEF LS50 Meta? Podobna półka cenowa, może Meta + KC62 by zrobiły wystarczającą robotę do kina + stereo :)

A no właśnie ale z subem za 6000 zł :)

wybrał bym zestaw Silver 100 + REL T5x :)

Same kolumny tej samej klasy ale o kompletnie innym dzwieku. Silvery grają mocniej, silniej, konkretniej. Z koeli KEF bardziej analogowo.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Butler napisał:

Nie chodzi o sam system montażu, a ogólnie o pozycję w przestrzeni. Po prostu przez swoją specyfikę wybaczają niezachowane reguły narzucone przez Dolby dotyczące bliskości do odsłuchu czy kątów z jakich ma dobiegać do odbiorcy dźwięk.

Teoretyzujesz jak zwykle, bezwartościowa wiedza internetowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, essewissa napisał:

Nie bardzo rozumiem. Fx-y od Monitor Audio dają tyle możliwości ustawienia co chyba żadne inne głośniki.

Teoretycznie Di pole powinni byc odpowiednio ustawione względem słuchacza. Chodzi mi o to że mimo że są/ będą inaczej ustawione niż zaleca to dolby / DTS to i tak jest dobrze.

Lepiej.

21 godzin temu, Butler napisał:

Nie chodzi o sam system montażu, a ogólnie o pozycję w przestrzeni. Po prostu przez swoją specyfikę wybaczają niezachowane reguły narzucone przez Dolby dotyczące bliskości do odsłuchu czy kątów z jakich ma dobiegać do odbiorcy dźwięk.

Dokładnie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Teoretycznie Di pole powinni byc odpowiednio ustawione względem słuchacza. Chodzi mi o to że mimo że są/ będą inaczej ustawione niż zaleca to dolby / DTS to i tak jest dobrze.

Lepiej.

Dokładnie

Piotr

Kolejny, który nie ma pojęcia o czym pisze. Naczyta się jeden z drugim internetów i powiela kocopoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Akurat ja nie czytam internetów a raczej w nich piszę.

:P

Wiedze czerpię z doświadczenia.

I tego z branży i prywatnego. Zebranego przez 18 lat.

A ty?

Pozdrawiam

Piotrek :)

Ja piszę tylko z doświadczenia. Sądząc po tym co napisałeś o fx MA to masz o nich zerowe pojęcie. Takie to „porady” z „doświadczenia”

Edytowano przez essewissa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem to napisz z czym się nie zgadzasz. Oświeć nas czym wg. Ciebie charakteryzują się konstrukcje typu bipol/dipol i dlaczego w prześmiewczym i nieprzyjemnym tonie odnosisz się do osób które z doświadczenia wiedzą że generalnie tego typu głośniki nadają się TAKŻE do bliższego pola w surround.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2022 o 10:30, essewissa napisał:

Ja piszę tylko z doświadczenia. Sądząc po tym co napisałeś o fx MA to masz o nich zerowe pojęcie. Takie to „porady” z „doświadczenia”

Miałem je w salonie i miałem je prywatnie :)

Ty ich nie miałeś.

Bo widać że nie wiesz co piszesz.

Prosze abyś odpowiedział kolegowi Butler na zadane pytanie

Dnia 5.11.2022 o 15:00, Butler napisał:

Masz jakiś problem to napisz z czym się nie zgadzasz. Oświeć nas czym wg. Ciebie charakteryzują się konstrukcje typu bipol/dipol i dlaczego w prześmiewczym i nieprzyjemnym tonie odnosisz się do osób które z doświadczenia wiedzą że generalnie tego typu głośniki nadają się TAKŻE do bliższego pola w surround.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...