Skocz do zawartości

Hegel h80 vs h100


mateolo2

Recommended Posts

Nieźle. Czyli już za czasów H70 Hegel ładował do środka co popadnie i co akurat miał pod ręką. Ostatnio na własnych uszach przekonałem się jak bardzo różne w brzmieniu potrafią być te wzmacniacze w zależności od egzemplarza. A to wszystko na najnowszych H95 i H190. Niby takie same, a jednak inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Wszędzie gdzie czytam nie ma informacji o tym ile ta h70 ma przy 4ohm. Nawet w instrukcji jest tylko info o 8 ohm. Czy to oznacza, ze nie można do niego podłączać kolumn 4/6 ohm 🙄😫? Moje r300 maja nominalnie 8, ale spadają nawet do 3. To co teraz? Nie mogę ich podlaczyc bo zjaram hegela? 🤣

W necie znalazłem tylko taki pomiar w jakiejś recenzji: Using an 8 Ohm dummy load, H70 sourced up to 82Wrms per channel at 1kHz, for a 3% thd+N figure. With a 4 Ohm dummy load the measured power output was about 110Wrms per channel for the same distortion figure (1.3 times more, a performance that could be considered adequate for the size and price of the amplifier, not great though).

http://avmentor.eu/reviews/hegel_h70.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 13:31, mateolo2 napisał:

Kurde. Wszędzie gdzie czytam nie ma informacji o tym ile ta h70 ma przy 4ohm. Nawet w instrukcji jest tylko info o 8 ohm. Czy to oznacza, ze nie można do niego podłączać kolumn 4/6 ohm 🙄😫? Moje r300 maja nominalnie 8, ale spadają nawet do 3. To co teraz? Nie mogę ich podlaczyc bo zjaram hegela? 🤣

Przy spokojnym graniu nie powinno mu nic być.

Przy głośniejszym graniu może się wyłączać lub dojść do uszkodzenia wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...