Skocz do zawartości

Gramofon + wzmacniacz + kolumny do 2500zł


Recommended Posts

Cześć,

przez 2 lata korzystałem z gramofonu technics sl-bd3 podpiętym pod denon pma-560 z kolumnami Tannoy Mercury F2 (dodatkowo deck oraz odtwarzacz cd, ale to zostaje :P). Z racji, że padły kolumny i podobno nie opłaca się ich naprawiać, chciałbym wskoczyć pół półki wyżej. 
Gramofon nie ma znaczenia czy automat czy manual, byle nie ramię t4p aby nie ograniczać się na przyszłość.

Jak złożyć sensownie od nowa zestaw do 2500zł? Sprzętowo oczywiście epoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj wszystkiego, postaw na jeden element. 2500 zł dziś to bardzo mało. Nawet na jeden klocek. 2 lata temu to co innego. Dziś to jakieś 40-50% mniej niż 2 lata temu. Ceny używanych sprzętów są często absurdalne. 

 Zastanów się co chcesz wymienić.

Z kolumn windydż może @elektron6 coś Ci poleci.

Ja bym widział sens kupna kolumn od 4-5k w górę. Może kup coś do 1000 zł na tymczasem? 

Jakiego brzmienia oczekujesz?

Jak bardzo Ci się spieszy? 

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrezygnowałem z gramofonu, zostaje ten tylko wymienię wkładkę, więc będzie oszczędność ~600zł. 

Wymienić muszę kolumny - bo został zalane wodą i szlak je trafił, a z racji tego, że od razu pomyślałem o rozbudowie, to wzmacniacz również poszedł na sprzedaż.

To wiadomo będzie przejściowo (to znaczy o ile można tak nazwać okres 2lat), mam wrażenie, że jest to najcięższy budżet do złożenia czegoś sensownego. Na innym forum polecili w tym budżecie SABA MI 215 (ale jedna jest 600km ode mnie, a nie chciałbym jednak wysyłki), dwie inne z kolei bliżej, ale już 950zł z tego co pamiętam. Drugim sprzętem był JVC AX 444, za 7stówek, ale też zastanawiam się czy warto.

 

Kolumn na razie nie wiem jak to ugryźć, tannoye dwa lata temu kupiłem chyba za 3stówki, a teraz najtaniej 900zł. Nie wiem jak w stosunku do F2 mają się Tannoy Revolution R1, bo mam je bliżej za 500zł czy 600zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz miejsce na podłogówki? Póki co wstrzymaj się z zakupem. Kolumny mogę podrzucić do Wrocka w cenie paliwa. Wyjdzie tyle co wysyłka. Tyle, że bezpieczniej.

Napisz coś, czego oczekujesz od kolumn, konkretnie jakiego dźwięku szukasz.

Każdy używany sprzęt oprócz kolumn wymaga naprawy lub przeglądu serwisowego. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...