Skocz do zawartości

elektron6

Uczestnik
 • Zawartość

  487
 • Dołączył

 • Ostatnio

O elektron6

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. elektron6

  Snell

  Temat nieaktualny
 2. elektron6

  Snell

  Kupię kolumny Snell E IV lub E3 w zadbanym stanie.
 3. Z audio pomału to się robi technika kosmiczna:) Takich kabli to chyba nawet i NASA nie posiada w swoich statkach kosmicznych. Ewentualnie nie jest to technika kosmiczna a komiczna.
 4. Co do elementów to napisałabym; z wyjątkiem tranzystorów mocy, przełączników, potencjometrów etc. Przecież obecne przełączniki nie są w stanie wytrzymać normalnej pracy przez rok,..
 5. W zasadzie każdy bawi się jak bawi:) nie krytykuję i nie popieram:) choć często podczas ślepo testów może być problem z wskazaniem co gra...
 6. No tak fajne zakłócenie w paśmie ok. 730kHz po stronie pierwotnej? I chcesz mi powiedzieć że trafo sieciowe 50Hz na stronę wtórną przeniesie ten sygnał?
 7. I wszyscy producenci kabli na pierwszym miejscu podkreślają jak mantra; super czysta miedz 99,9999% czystości a jak masz 99,5% czystości to już jest do du...i elektrony są blokowane
 8. Szybki, prostolinijny przepływ prądu:) Zmierzmy jeszcze prędkość elektronów:) w danym przewodzie.
 9. No tak i właśnie dla tego po stronie pierwotnej daje się zwykły kondensator za złotówkę "sciągający" te ponad akustyczne zakłócenia do uziemienia. Oto cała filozofia:) Kilkadziesiąt volt zakłóceń oj dobre to jest, bardzo dobre. I kabelek zrobi nam robotę jako kondycjoner - z odkształconego sinusa zrobi nam "pure" sygnał. To jest jeszcze ciekawsze.
 10. Wzmacniacz wydajny prądowo czy też napięciowo to trochę jest tak nie do końca ale faktem jest iż obecnie nie stosuje się już tak dopracowanych elementów a i sama konstrukcja jest minimalistyczna. Pomijam oczywiście fakt, iż obecnie da się kupić również dobry produkt ale on jest drogi, bardzo drogi. Przykład pierwszy z brzegu. kiedyś elka 10000 uf była wielkości puszki do piwa teraz jest to kondensator wielkości kieliszka. Niby to samo a jednak nie,...takich przykładów można podać dziesiątki.
 11. No tak bo kabel zasilania wytłumi ci to i tamto i czystszy prąd będzie docierał do trafa zasilającego i na stronie wtórnej zasilania elektrolity filtrujące będą miały mniej do roboty i finalnie otrzymasz super zasilanie. Tylko po co są kondensatory filtrujące, układy odprzęgania etc, Bajki
 12. Nie bój żaby. Elektryka. Max obciążalność żyły 0,75mm przy pracy ciągłej to 9A co daje moc ok 2kW.
 13. Fakt. że w podane szczegóły bawili się producenci kiedyś , kiedyś w latach 70 - tych. Operation manual to była niezła książka i skarbnica wiedzy. Teraz raczej nikt nie zawraca sobie głowy takimi szczegółami (ważnymi szczegółami). Ma być szybko i po kosztach,...
 14. To dziwne ...bo ogólna tendencja jest taka, iż im więcej, drożej i dłużej tym lepiej a tu taki zonk - dłużej i jest gorzej:)
 15. Nie chcę wróżyć ...ale praktyka pokazuje częste problemy z końcówkami mocy ( w tym modelu są zintegrowane jako IC a to trochę komplikuje naprawę). Do sprawdzenia zasilacz ; napięcia na przedwzmacniacz, stopień sterujący i końcowy końcówki mocy.
×
×
 • Utwórz nowe...