Skocz do zawartości

elektron6

Uczestnik
 • Zawartość

  903
 • Dołączył

 • Ostatnio

2 obserwujących

O elektron6

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A teraz trochę egzotyki z końca lat 80tych. Najwyższy model wzmacniacza NEC model A10X. O ile NEC to potentat w produkcji półprzewodników - nie jeden z nas ma tranzystory końcowe właśnie tej firmy o tyle sprzęt audio tej firmy to rarytas oferowany głównie na rynek Japan. Ten model to klasa solidności; wykonanie top, porządne kondensatory Elna, świetne ekranowanie i moc ok 150w na kanał. Dźwięk tez wysokiej klasy - nie ma do czego się przyczepić. Jest moc, przestrzeń, wypełnienie pasma to może się podobać. Konstrukcja dual mono.
 2. Do przetworników 15, 18" oczywiście obowiązkowo dorzuciłbym magnes Alnico Obecnie raczej do tego nie wrócimy z prostej przyczyny - Kobalt jest w cenie a i zasoby się kończą.
 3. W rozważaniach o głośnikach 15 i 18" raczej za punkt odniesienia nie brałbym przetworników dedykowanych do estradówek. To wiadomo jaka jest tego jakość... ale biedny ten kto nie miał możliwości posłuchać starych dobrych przetworników 15/18" takich firm jak JBL, Altec, EV, Goodmans,..Przetworniki o małej średnicy -taniość, cięcie kosztów,...
 4. Taka prawda a w zasadzie fizyka. Jeśli chcesz daną moc wygenerować z głośnika o małej powierzchni membrany to musi się to zadziać poprzez zwiększenie amplitudy wychylenia membrany a to są niestety zniekształcenia. Bas a nawet basisko może być ale czy to będzie bas górnych lotów? Rożnie to bywa. W dodatku mała średnica głośnika + miękkie zawieszenie to daje z reguły wynik - niska skuteczność. Taki głośnik trzeba poganiać dobrym piecem. Innej klasy bas będzie z przetwornika 12" a optymalnie z 15" czy 18". Osobiście mój idał- przetwornik o sztywnym zawieszaniu, membrana celuloza, średnica 15 lub 18", małe wychylenie membrany, wysoka skuteczność. Bas może nie jest typu że zwala z nóg ale jego jakość, szybkość, precyzja to już inna szkoła grania.
 5. Bydgoszcz fajne miasto no i widzę salon pełna profeska. Jest też wzmianka o vintage (duży plus), jest fotka Pioneer Exclusive M3 zatem jeśli jest miejsce to jestem chętny Was odwiedzić.
 6. To teraz zobaczmy na topowy odtwarzacz CD Sansui który dzisiaj trafił do mojej kolekcji jako ożywiony - nówka nie śmigana:) Sansui alpha 917xr Co tutaj mamy fajnego? - 14 kg najlepszej elektroniki to głównie oddzielne stopnie zasilania. Kondy Elna Silmic tych nie pożałowali:). Ekranowanie zasilacza, wytłumienie napędu. Cyfrowa regulacja amplitudy wyjściowej, wyjścia zbalansowane. Laser w polu magnetycznym, nie tak trwały jak stare CDM ale dosyć dostępny bo KSS152A, nie ma tragedii. Przetworniki 18bit Mash - nie moje ulubione ale ten cd gra jednak wybitnie. Być może tę robotę robi dbałość o szczegóły zasilanie etc. Wersja japońska bo na Europę tego raczej nie produkowali:) Przy laserze wprawdzie dłubał jakis magik i narobił bałaganu ale było warto - po odsłuchaniu kilku utworów moje podsumowanie jest jedno - o kur… jak to gra. Przedostatnia fota dla porównania budżetowe cd Onkyo. Jest różnica?
 7. A u mnie dzisiaj zapowiada się wieczór za Pioneer SA-810. Muszę przyznać ze gra zacnie i nie gorzej niż top vintage lampiaki Sansui. Fajny przyjemny dźwięk bez potrzeby analizy itp. To po prostu gra pierwsza klasa.
 8. Wbrew pozorom to jest dosyć proste:) Pakujesz sprzęt i wysyłasz a na pocztę sprzedawcy wysyłasz ładne pismo pod tytułem niezgodność towaru z umową + kilka paragrafów i cześć do widzenia. To działa kilka razy sprawdzałem:) Po gwarancji to mogę zająć się sprzętem.
 9. Gorzej jak się nie da wyregulować do zera czy też do bezpiecznego poziomu (przyjmuje się wartość do 50mV w zależności od mocy wzmacniacza) a wtedy naprawa nie jest już taka prosta... Rozważania z impedancją - bzdura totalna
 10. Damping factor wzmacniacza?
 11. Czy wierzę w Gagarina? Tak wierze i wierze również w rosyjskie kondensatory pio k40y. Nie wierzę natomiast w nic w czym ruskie maczali swoje wstrętne paluchy jeśli chodzi o zniszczenie, tragedie i smierć. W tych tematach ten naród wie jak zagrać i jak zwalić winę na innych. Oni zawsze byli niewinni. Natomiast widać ze w Polsce nadal komunistyczne układy mają sporą ilość zwolenników… nawet tutaj na forum. Cóż 50 lat działaności rosyjskich wyzwolicieli swoje zrobiło.
 12. lub tłumaczysz sobie w postaci - trzeba udać się do lekarza. To też jest sposób:)
 13. Każdy sobie tłumaczy pewne tematy po swojemu. Ja generalnie kacapom nie wierzę dosłownie w nic - i raczej jest tak że to co mówią oficjalnie to w rzeczywistości jest całkiem odwrotnie lub też szukają dobrych podwalin do tego aby samemu to zrobić.
 14. Zgadza się, niestety. Czyli Twoje teorie, wpisy, doświadczenia życiowe i audio za 87 latek wrzucamy do kosza. Bez przeszłości nie ma przyszłości mądrzy ludzi mówili.
 15. Józef Piłsudski o Rosjanach. “Proszę nadal zachować przyjazne stosunki z Rosjanami, bo czy my chcemy, czy nie chcemy, czy lubimy, czy się brzydzimy, musimy z nimi żyć o miedzę, a to wcale nie jest łatwe ani proste… Tylko uważajcie, ja ich znam dobrze i dawniej, niż wy ich znacie. Pamiętajcie, że dusza Rosjanina, jeśli nie każdego, to prawie każdego, jest przeżarta duchem nienawiści do każdego wolnego Polaka i do idei wolnej Polski. Oni są łatwi i zdolni do uczucia nawet wielkiej przyjaźni i będą was kochać szczerze i serdecznie, jak brata, dopóki nie poczują, że w sercu swoim jesteście wolnym człowiekiem i boicie się ich miłości, w której dominującym pierwiastkiem jest żądza opieki nad wami, inaczej mówiąc: władzy. To jest skaza urodzeniowa ich duszy, dziedziczna i kilkusetletnia, za ich niewolę, za Tatarów, za Iwana, za opryczników, za odwieczne bunty topione we krwi. Jeśli własna wolność jest nieosiągalna, wolność cudza wzbudza zawiść i odrazę. Jesteśmy od wieków zbyt bolesnym dla nich wzorem, zaprzeczeniem ich własnego losu. Obawiam się ,że dużo czasu upłynie, zanim oni zrozumieją, że nikt i nic, chyba śmierć, odbierze nam prawa do wolności…” fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe
×
×
 • Utwórz nowe...