Skocz do zawartości

elektron6

Uczestnik
 • Zawartość

  1 362
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kupuje się pancerną końcówkę Bose 1801 a resztę kasy ma się jeszcze na dobre balety:)
 2. Słabo to widzę… nie lepiej było kupić jako napęd jakiegoś wiecznego Marantza na laserze cdm4/19 za te parę stówek? Do tego zewnętrzny dac i można grać do końca żywota. Współczesne cd, głowice laserowe to tylko szkoda czasu, nerwów i pieniędzy . Dobre głowice wykonane niemalże w technice wojskowej to juz historia zakończona w latach 90 tych.
 3. Zaczynałem przygodę od radyjka Jowita potem był radiomagnetofon Kasprzaka Condor - jak na początek lat 90 tych to był model top hifi opracowany wraz z firmę Tesla. Następnie fajne era buszowania po komisach i żonglowanie niemieckimi konstrukcjami; Dual, Saba, TFK, Wega, Schneider, Grundig. Tutaj w zasadzie można powiedzieć czego to się nie słuchało. Potem krótka przygoda z sprzętem Diora, Radmor. Kolejny etap to focus na konstrukcjach japońskich; Pioneer, Kenwood, Fisher ogrom modeli A od 10 lat tylko lampa z całym przekrojem konstrukcji od chińskich po konstrukcje diy. I to tak chyba już zostanie.
 4. Kolumienki są niszowe i co by tu nie wstawić to będzie grało tak sobie. Na szybko- trzeba zmierzyć rozstaw otworów, impedancję i można coś tam dobrać z epoki, Po taniości wstawia się przetworniki RFT a lepiej to elipsy robił Philips, Isophon, Telefunken, Grundig
 5. Czego szukać? Wzmacniaczy wyprodukowanych do rocznika 78 wykonanych w topologi dual mono z tranzystorami kapeluszowymi. To były konstrukcje bezkompromisowe i zrobione na długie lata. Każdy szanowany producent miał tych modeli od groma. Tak na szybko to wszystkie modele z czarnymi panelami czyli przełom lat 80/90 tych to już nie ta liga. Offset regulujemy dedykowanym potencjometrem w sekcji wzmacniacza różnicowego. Potencjometr volume na min. I mierzymy napięcie dc na wyjściach głośnikowych - bez obciążenia. Cześć modeli wzmacniaczy (mniejszość) nie ma wyprowadzonej regulacji i w przypadku odchyłek powyżej 30mv trzeba kombinować z dobieraniem pary różnicowej.
 6. Fajne zestawienie ale szczerze te wszystkie modele wzmacniaczy to max klasa średnia i niestety księgowi tam już mocno zaglądali… to nie tego trzeba szukać:) Technicznie bias jak bias ale warto pamiętać aby przed ustawieniem bias, ustawić offset
 7. Tak tutaj się w pełni zgadzam ale moim zdaniem jest jeszcze znacznie więcej zmiennych wpływających na to co usłyszymy. Pasmo przenoszenia jest badane sygnałem sinus i przy stałym obciążeniu a w praktyce mamy do czynienia zmianę impedancji obciążenia przy sygnale złożonym. Dodajmy jeszcze sytuację iż inne mamy pasmo dla 1W a inne dla 50% mocy max wzmacniacza. To wszystko nie pomaga aby jednoznacznie na podstawie danych teoretycznych powiedzieć który wzmacniacz gra lepiej. Temat ciekawy ale i skomplikowany.
 8. To fakt samemu wklejać nowy resor górny to nie jest dobry pomysł. A z klejem to mam na myśli aby wyjąć cały głośnik z budy aby podkleić od wewnętrznej strony miejsce rozcięcia.
 9. Miejsce rozcięcia uzupełnić niewielką ilością elastycznego kleju no butapren. Najlepiej zdemontować głośnik i podkleić od wewnętrznej strony.To powinno wystarczyć aby wzmocnić resor. Przy większym rozcięciu można dokleić trochę czarnej taśmy materiałowej. A jak rozcięcie pójdzie dalej to cóż wymiana zawieszeń . Oryginał pewnie będzie nie do dostania ale dobiera się resort o podobnej podatności .
 10. ASR Emmiter to tak: tylko aby nie wersja z zasilaczem akumulatorowym i baterią kondów etc bo może być duży problem jak to wszystko podłączyć, włączyć :)- zabawy jest więcej niż z lampiakiem:) Ale fakt konstrukcja zacna i ciekawie wyglądająca.
 11. Pewnie że tylko lampa pod takie kolumny i dodałbym aby raczej celować w konstrukcje PP po ciepłej stronie grania. Z triodą typu 300B może być za jasno. PP el84 czy też El34 powinno być ok. W wzmacniaczach lampowych masz obecnie sterowanie z pilota funkcji volume, wybór wejścia zatem co chcieć więcej? Aha jeśli się naczytałeś, iż wzmacniacz musi się wygrzewać godzinę przed odsłuchem to wiesz...rzeczywistość jest taka, iż wciskasz przycisk power on i za 2 minuty słuchasz,
 12. Piękny widok ale i dosyć często spotykany - wyjętą końcówka to najczęściej spalona końcówka:) co w tych modelach nie jest rzadkością…nowe trany drogie i trudno dostępne.
 13. Trzeba na zapas kupywać lampy bo słuchy chodzą iż chcą wycofać z użytkowania wzmacniacze lampowe ma być zakaz produkcji lamp elektronowych. Ponadto urzędnicy mają sprawdzać każdy dom, garaż czy audiofile nie magazynują lamp. No nic trzeba będzie do jakiego bunkra chować lampki:)
×
×
 • Utwórz nowe...