Skocz do zawartości

Rotel RSX-1056 jakie kolumny dobrać?


Mariusz Wieremczuk

Recommended Posts

Witam wszystkich, 

Od jakiegoś czasu borykam się z myślą, żeby coś zmienić w moim sprzęcie domowym. Obecnie słucham muzyki na NAD 7040pe + kolumny Altus 140, sprzęt mam podpięty pod TV (Spotify, youtube oraz filmy) i przyznam szczerze, że miło mi się słuchało muzyki przez te wszystkie lata, jednak przyszedł czas na zmiany.

Jakis czas temu pomyślałem żeby kupić amplituner do muzyki/filmów (przyszłościowo może jakieś KD) i wybór padł na Rotel RSX-1056 - wyczytałem, że jest dość dobry w kinie oraz nadaje się jako sprzęt do słuchania muzyki w stereo. 

Po otrzymaniu Rotela w swoje ręce z "bananem" na twarzy, pomyślałem że podłącze go póki co pod te Altusy które mam i trochę go wytestuje. Niestety mina mi zbrzydła i to dość szybko... Okazało się, że gra jako tako.. góra mocno ostra, natomiast bass mizerny, w porównaniu do starego Nada 7040pe jestem zawiedziony. Nad-a mogę słuchać godzinami gra ciepło, ma dobrą średnicę z lekkimi wysokimi tonami i dość mocnym bassem. 

Nie wiem czy to przez te Altusy się zraziłem czy Rotel nie jest dla mnie. Zacząłem się zastanawiać czy dobierać do niego kolumny czy odpuścić temat i iść w zupełnie innym kierunku abym był zadowolony??? 

Co do informacji salon około 30m2, sprzęt będę chciał podpiąć pod TV i może jakiś odtwarzacz CD później. Muzyka wszystko po trochu, słucham klubowej, dance, house, hip hop, zdarza się trochę Rocka, chciałbym czuć nieco powera, wydaje mi się żeby to grało bardziej średnicą z nie jazgoczącą górą. 

Docenię każda poradę, w końcu kto pyta nie błądzi 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Niestety nie mogę zbytnio odsunąć kolumn od ściany, więc chyba lepsze byłyby kolumny z bass reflexem z przodu. Jeśli chodzi o budżet to tak do 3-4k zł, myślałem o używkach. 

Miałem na oku Monitor Audio RS6 lub RS8, ale nie wiem jakby to zagrało z tym Rotelem.

Edytowano przez Mariusz Wieremczuk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kolejny raz zaczniesz zakupy w ciemno (bo wyczytałeś, bo ktoś polecił) zabierz wzmacniacz do salonu i posłuchaj kilku zestawów kolumn.  Masz przyzwyczajenia  "do dźwięku" altruistów i to może być dużym problemem.  Każdy z nas ma inne pojęcie dobrego dźwięku.

Ogranicz zestaw kolumn do 3 modeli i potem je wypożycz do domu.

Basrefleks z przodu nie jest remedium na dudniący bas.

Kolumny nie powinny być tuż przy ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fantomas napisał:

quadral Signum 90

 

6 godzin temu, Mariusz Wieremczuk napisał:

Okazało się, że gra jako tako.. góra mocno ostra, natomiast bass mizerny

A tu proppzycja kolumn o sporej górze i szybkim basie.

Jak? Skąd?

Możesz udac się na dsluchy ale jesli szukasz w modelach uzywanych to nowe modele moga grać inaczej.

Na przykład wspomniane Monitor Audio RX6 to inne granie niż obecne Silvery. Mocno inne.

Dalej Heco Metas XT 501/701

Klipsch F3

ELACi na JET Do dostania w tym budzecie

KEF Q 750

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mariusz Wieremczuk napisał:

Nad-a mogę słuchać godzinami gra ciepło, ma dobrą średnicę z lekkimi wysokimi tonami i dość mocnym bassem. 

Kup nowszy wzmacniacz stereo tej marki np: NAD C375BEE skoro podobało Ci się granie tego zestawu.

13 godzin temu, Mariusz Wieremczuk napisał:

Miałem na oku Monitor Audio RS6 lub RS8, ale nie wiem jakby to zagrało z tym Rotelem.

Myślę, że to nie jest dobry kierunek poszukiwań, a dodatkowo ten Rotel tj. amplituner KD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najlepiej jak udam się do salonu audio u siebie i podepnę sprzęt pod kilka kolumn i zobaczę jak wtedy zagra ten Rotel. Ewentualnie do kogoś blisko na odsłuch czegoś z używek. 

Kiedyś miałem Nada chyba c356bee przywiezionego z Norwegii z brakującą osłoną od dołu, nie wiem czy było coś grzebane, ale dźwięk mnie nie urzekł i zostałem przy 7040pe. Myślę, że czas na zmianę kolumn, bo cokolwiek podłącze do tych starych Altusów z nowszych wzmaków, nie zagra mi lepiej.. 

Jeśli w salonie audio nic nie dobiorę do tego Rotela, to rozejrze się za czymś innym. Możecie podpowiedzieć jaki ewentualnie ampli wybrać? Czy raczej nie pakować się w to i szukać wzmaka? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ktoś przy nim grzebał i to w dziwny sposób.

16 godzin temu, Mariusz Wieremczuk napisał:

Jeśli w salonie audio nic nie dobiorę do tego Rotela, to rozejrze się za czymś innym. Możecie podpowiedzieć jaki ewentualnie ampli wybrać? Czy raczej nie pakować się w to i szukać wzmaka? 

Po kolei. Forum nie zniknie.

Sprawdź te kolumny też będziemy my więcej wiedziec jak nam opiszesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...