Skocz do zawartości

Zanik dzięku na 1 sek po dołożeniu głośnika centralnego


Mikolaj Siczek

Recommended Posts

Pojawił się problem po dokupieniu głośnika centralnego, że co jakiś czas ( co 10-15 min) zanika na 1 sekundę dźwięk ze wszystkich głośników. 

Amplituner - Yamaha HTR 2071 

Głośniki podłogowe: Klipsch R820F

Głośnik centralny: Klipsch R34C

 

Gdy były tylko podłogowe to wszystko działało. Po dołożeniu centralnego objaw jak powyżej.  Nie ma znaczenia czy odtwarzanie z dekodera podłączonego do ampli czy z aplikacji wbudowanych w TV. Sprawdzałem kable i nie mają żadnych ubytków ale dla pewności zarobiłem wszystkie jeszcze raz w banany Nakamichi. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną? Zmiana ustawień czy to w TV czy w samym ampli nic nie zmienia. Zanik pojawia się wyłącznie z głośnikiem centralnym. Wina w samym głośniku czy może ampli za słabe lub coś uszkodzone? 

IMG_4151.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder, Xbox podłączone bezpośrednio do amplitunera. 
 

Po zamianie głośników( prawy jako centralny) zaniki nadal się pojawiają z taką samą częstotliwością jak do tej pory. Przywróciłem też ampli do ustawień fabrycznych, dodałem i skonfigurowałem wszystko od początku. Efekt cały czas taki sam. 
 

Edytowano przez Mikolaj Siczek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2022 o 08:29, Butler napisał:

Ale których? Podmienił central z frontem przy samym amplitunerze i nadal kanał centralny się wysypuje.

HDMI

Dlatego chciałem sprawdzić inne źródło.

Dnia 28.10.2022 o 12:58, Mikolaj Siczek napisał:

Czyli co? Amplituner do wymiany? 

Jak z Radiem?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...