Skocz do zawartości

Upgrade z Yamaha R-N602 na CXA81 ?


FuRiOn

Recommended Posts

Heja

 

Mam taki oto zestawik:

Klocek: Yamaha R-N602
Kolumny: KEF Q750
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub; Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230

dzieki chlopakom zmienilem udanie juz kolumny na KEF Q750, teraz czeka mnie zmiana wzmaka, suba i ustalenie czy Argon faktycznie moze mi przesylac dzwiek wysokiej jakosci do wzmaka.

Zajmijmy sie w tym temacie wzmakiem.

 

Moj budzet to max ~700-800e, moze byc uzywka.

Na celowniku jest
- Cambridge CXA81

w poprzednim moim temacie zasugerowano mi takze
- audiolab 7000
- Rotel A14

Zestawik bedzie gral od czasu do czasu przez Argon (jesli zostanie na pokladzie) i apke Tidal connect z telefonu, takze wzmak nie musi miec MQA i natywnej obslugi Tidal.

Slucham przez apke Tidal connect, jest tez podlaczona konsola przez optyka i skrzyneczka androidTV z ktorej hulaja filmy, tez optyk.

Jestem ciekawy co wymyslimy, bo swierzbi juz na zmiane wzmaka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bartek_86 napisał:

Q 750 nie słuchałem, ale na CXA bym nie zmienił wzmacniacza, miałem sprzedałem po 2 tyg. z dużą stratą pieniężną iż grał tak że nie mogłem potem na niego patrzeć :D
Heh, a tak serio to nie polecam cxa bo to takie jasne granie, chyba że takie lubisz.

krawienie z uszu niepolecane :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FuRiOn napisał:

 Yamaha R-N602

Moj budzet to max ~700-800e, moze byc uzywka.

Jestem ciekawy co wymyslimy, bo swierzbi juz na zmiane wzmaka ;)

Jeżeli chcesz zachować funkcjonalność R-N602, to R-N803D. 

602 jest na tym samym dacu co NP-S303, którego brzmienie mnie się akurat nie podoba.

803 jest na Sabre, to może warto posłuchać.

Natomiast, jeżeli nie zależy Ci na utrzymaniu funkcji sieciowych, to A-S1100 wydaje się najlepszym wyborem, tylko kupić ciężko. Może A-S2000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cena do 800euro!!!

Lista prezentuje sie na razie tak:
- Cambridge Audio CXA81 1399e/750e nówka/używka
- Magnat MR 780  650e/550e 
- Cambridge Audio AXR100D ... lepsze od CXA81? 699e/450e
- Audiolab 6000A 1099e/500-600e
- ostatnim rzutem jeszcze Roksan Attessa  1250e/650e

skad taka wygorowana cena za CXA81?

Przeciez ten magnat tak wyglada ze zostala zmasakrowana moja glowa od rana, ciekawe jak cala reszta. Juz widze ze podobaja mi sie takie konstrukcje ;)

Bylo parenascie dni ciszy, wiadomo praca itd, ale zebralem do kupy wszystko, ladnie wydzielilem ceny. Mozna drazyc temat :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.10.2022 o 13:19, Bartek_86 napisał:

Q 750 nie słuchałem, ale na CXA bym nie zmienił wzmacniacza, miałem sprzedałem po 2 tyg. z dużą stratą pieniężną iż grał tak że nie mogłem potem na niego patrzeć :D
Heh, a tak serio to nie polecam cxa bo to takie jasne granie, chyba że takie lubisz.

Witam 

Skad ta krytyka CXA?

Mialem sam 81ke i z Pylon Audio Diamond 25 i byłem zadowolony.

Dlaczego bylem ? Zamienilem na Gato DIA250s bo chcialem cos innego sobie kupic. I tak też zrobilem choc co moze niektorych zdziwic roznica w jakosci dźwięku nie byla az tak duza jak w cenie. Naprawdę - jesli nie mógł bym na Gato sobie pozwolic bylbym zadowolonym uzytkownikiem CXA.

Jeszcze może jedno CXA81 pokonał NAD  368 wtedy najwyzszy ich model - byl jakby hm przymulony i NAIM Unity ale jeden ze starszych modeli - w tym dzwiek jakby dochodzil do pewnego punktu i sie zatrzymywal - jakby pod kopułą.

Dzwiek byl czysty , nie brakowało wypełnienia a i bas jesli byl obecny bylo słychać. Tak to zapamietalem.

W kazdym razie polecam - fajnie działający Bluetooth ma i sporo złącz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2022 o 12:07, FuRiOn napisał:

Cena do 800euro!!!

Lista prezentuje sie na razie tak:
- Cambridge Audio CXA81 1399e/750e nówka/używka
- Magnat MR 780  650e/550e 2 x 100W (4 Ohm)
* - Magnat MA 900 2x200W (4 Ohm) 1299e/750e
* - Magnat MA 1000 2x 115W (4 Ohm) 1500e/800e... czemuz to 900'tka jest o wiele mocniejszam a tanszy. Lampy niby te same... ?
- Cambridge Audio AXR100D ... lepsze od CXA81? 699e/450e
- Audiolab 6000A 1099e/500-600e
- ostatnim rzutem jeszcze Roksan Attessa  1250e/650e

skad taka wygorowana cena za CXA81?

Przeciez ten magnat tak wyglada ze zostala zmasakrowana moja glowa od rana, ciekawe jak cala reszta. Juz widze ze podobaja mi sie takie konstrukcje ;)

Bylo parenascie dni ciszy, wiadomo praca itd, ale zebralem do kupy wszystko, ladnie wydzielilem ceny. Mozna drazyc temat :D

edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...