Skocz do zawartości

Modernizacja kina domowego


Domel

Recommended Posts

Witam posiadam zestaw kina domowego opartego na zestawie głośnikowym Jbl studio 1 series i amlitunarze harman kardon zależy mi na zachowaniu tych głośnikach ale zauważyłem że w jednej tylniej kolumnie zaczął mi przycharczywać głośnik, zwróciłem się do jbl czy jest możliwość dokupienia samego głośnika ale już jest niedostępny. Zestaw tylni to jbl studio 130

 

 

10NR80BAK-FW04-1EP 

 

WOOFER 4" 6OHM STUDIO 130

 

 

Czy jest możliwość zastąpienia go czymś innym wymienił bym w obu kolumniach żeby były takie same. Też zastanawiam się nad wymianą amplutera na Denona avc x3800h i ewentualnie dołożenia do tych nadstawek dolby atmos też prosiłbym o pomoc w wyborze.  Nie mam możliwości zamontowania głośników sufitowych a chce sobie trochę zmodernizować odświeżyć kino domowe . 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zmienić na głośnik o tych samych parametrach, ponieważ każda konstrukcja posiada przeliczoną obudowę do konkretnych przetworników, oraz zaprojektowaną zwrotnicę również uwzględniającą parametry danego głośnika. 

Jeżeli chodzi o głośniki ATMOS, to rozwiązanie oparte o ATMOS-y działające na zasadzie odbicia będzie dużym kompromisem i efekt będzie znacznie słabszy niż z typowych sufitówek, ale jeżeli jesteś w stanie pójść na taki kompromis, to możesz spojrzeć na Monitor Audio Bronze AMS, ewentualnie Dali Alteco, lub jeżeli chciałbyś tego dokonać w miarę tanim kosztem to masz jeszcze Heco AM200. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...