Skocz do zawartości

Pytanie do Was REW'owcy, techniczne :-)


tomw

Recommended Posts

W zeszlym tygodniu skonczylem akustyke mojego kina, robiona „na ucho” i przyszedl czas na pierwsze pomiary i „dopieszczanie” owej 🙂 Niestety na dziendobry trafilem na problemy z kompatybilnoscia, i w związku z tym mam dwa pytania do tych którzy maja doswiadczenia z REW większe niż ja:

1. uzywam Microsofr Surface 8, który ma tylko dwa porty USB-C i nie posiada wbudowanego HDMI. Uzywam więc dobrej jakosci adaptera Satechi który ogolnie dziala bardzo dobrze, port HDMI przekazuje wszystkie formaty dzwieku przestrzennego prawidlowo na amplituner, przy odtwarzaniu filmow uzywajac KODI. W REW mikrofon (UMIK-1) jak i Amplituner (Arcam AVR850) są widziane prawidlowo, pokazuje wszystkie dostepne kanaly jak trzeba. Jednakze przy próbie wyslania sygnalu czy z generatora czy przy pomiarach, sygnal idzie na amplituner tylko jeśli wybiore wersje dwukanalowa, stereo. Przy wyborze opcji wielokanalowej jest cisza, co bym nie robil. Podejrzewam więc konflikt z adapterem HDMI. Pytanie więc jest takie – czy ktos z Was uzywa REW z zewnetrznym adapterem HDMI który dziala prawidlowo ? Jesli tak, podzielilibyście się modelem owego ?

2. rozwazam tez zakup jakiegos uzywanego laptopa z wbudowanym portem HDMI, drugie pytanie więc – czy z Waszych doswiadczen REW dziala lepiej na Windowsowych maszynach, czy może jednak na Apple ?

Ogolnie, jak macie jakieś praktyczne wskazowki co do zabawy z REW to jako nowicjusz, chetnie przyjme 🙂

A co do samej akustyki i pierwszych pomiarow, generalnie jestem pozytywnie zaskoczony 🙂 Kino było od doslownego zera, w 100% robione przezemnie i tylko i wylacznie „na ucho”, bez zadnych pomiarow 🙂 Lubie wyzwania, tym bardziej ze wszyscy w okolo mowili ze zrobienie akustyki „na ucho” nie jest mozliwe, więc sam byłem ciekaw co z tego wyszlo, bedac „na ucho” już calkiem zadowolonym 🙂 Jedyne ALE które mialem, to wrazenie ze pokoj jest przegluszony 🙂 Z racji na to ze aby zamknac się w budzecie, wszystkie rozpraszacze poza dwoma są z styroduru, więc także i nieco pochlaniaja dźwięk 🙂 Jak się zrobi cieplo na wiosne, beda malowane pistoletem dwa razy i mysle ze wtedy będzie ok 🙂 Pomiary potwierdzily moje obawy, plus jakieś drobne niedociagniecia do poprawki 🙂 Ale ogolnie jestem zadowolony z wyniku, skoki w czestotliwosciach tez nie są duze i Dirac powinien ladnie wszystko wygladzic 🙂

Pomiary są pokazane od 100Hz, jako ze ponizej tego nic jeszcze nie było robione akustycznie, ogarniecie niskich tonow to następny etap przed ostatnim etapem, czyli kalibracja 🙂

Wszelakie rady, wskazowki czy opinie mile widziane 🙂
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...