Skocz do zawartości

Rozszerzenie zestawu o Bluesound Node - czy warto?


temp

Recommended Posts

Posiadam kino Onkyo TX-RZ840, a więc dość przyzwoity klocek, dodatkowo przednie kolumny napędzam końcówką Emotiva BasX A4 (w Bi-Amp), więc moje kino gra całkiem przyzwoicie w stereo. Jeśli chodzi o muzę głównie targam streamingi: Spotify (rzadziej) oraz Tidal i Amazon Music - wszystko w najwyższych wersjach. Niestety czasem się zdarza (szczególnie na Amazon Music), że kino się przywiesi po jakimś czasie słuchania. Do tego w Tidal nie mam obsługi MQA.

Mocno zastanawiam się nad zakupem Bluesound Node, jednak nie wiem, czy taka zmiana (pomijając zawieszanie) faktycznie coś polepszy? Jeśli miałbym skorzystać z MQA, muszę sygnał puścić po RCA, a więc wyeliminować wbudowany, całkiem dobry (jak sądzę) DAC. Jeśli puszczę po optyku/coaxialu, zostanę z fabrycznym DAC, ale bez MQA - wiadomo.

Czy możecie mi z tym coś poradzić? Czy w ogóle jest szansa, że zewnętrzny streamer zagra po którymkolwiek wyjściu lepiej, niż to, co mam wbudowane w Onkyo? A jeśli tak, to bazując na Waszych doświadczeniach w które złącza docelowo iść?

Z góry dziękuję za pomoc! 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku też bym się skłaniał w kierunku Wiim Mini. 

Mam BS Node, i jest to bardzo dobry odtwarzacz sieciowy z porządnym DACiem. Kiedyś podłączyłem go do swojego amplitunera Onkyo TX8250 żeby zobaczyć czy wniesie poprawę jakości ale nie byłem w stanie nic wychwycić. Tak jak mówi Piotr, pewnie w przypadku Kina i być może amplitunera ciężko będzie wychwycić jakieś zmiany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tego Wiim Mini wynika, że nie obsługuje Tidala w MQA ani Amazon Music w Ultra HD, a tego głównie słucham... Ale we wtorek pojawiła się spora promocja na Bluesounda (~2300 PLN) więc zamówiłem, potestuję i zobaczę. Podobno wymiana zasilania na liniowe też dużo daje, szczególnie wbudowanemu DACowi, także jest jeszcze w razie czego pole do polepszania ;)
Ale dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi!

Edytowano przez temp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, temp napisał:

Dobre pytanie 😁 Ale Ultra HD na Amazonie już słychać!

Na wielu (nie wszystkich) nagraniach jest słyszalna różnica z Amazon Ultra HD.

7 godzin temu, temp napisał:

Ale we wtorek pojawiła się spora promocja na Bluesounda (~2300 PLN) więc zamówiłem, potestuję i zobaczę. Podobno wymiana zasilania na liniowe też dużo daje, szczególnie wbudowanemu DACowi, także jest jeszcze w razie czego pole do polepszania ;)
Ale dziękuję bardzo za Wasze odpowiedzi!

Gratulacje, dobra cena za świetny odtwarzacz sieciowy, myślę że będziesz z niego zadowolony. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, temp napisał:

Z opisu tego Wiim Mini wynika, że nie obsługuje Tidala w MQA ani Amazon Music w Ultra HD, a tego głównie słucham... Ale we wtorek pojawiła się spora promocja na Bluesounda (~2300 PLN) więc zamówiłem, potestuję i zobaczę. 

Nawet bym się nie zastanawiał. Ja kupiłem w "regularnej" cenie a i tak jestem zadowolony🙂

Dnia 22.11.2022 o 08:46, pawlardo napisał:

Mam BS Node, i jest to bardzo dobry odtwarzacz sieciowy z porządnym DACiem. 

Z tym porządnym DACiem to bym nie szalał. Powiedzmy, że jest😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zagrał lepiej niż Topping D30 Pro, jak zestawiłem go z kilkoma DACami do 2tyś zł, w dwóch systemach, i je pokonał to oddałem mu szacunek, zawsze grał ładnie ale byłem przekonany że to taki sobie DAC, myliłem się. TI PCM5242 to porządny DAC, może powinienem był dodać że w swojej klasie cenowej. 

Wiadomo, zależy od całego toru i co kto lubi. 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, jestem po pierwszym wieczorze odsłuchów i jest naprawdę zacnie. Słyszę zdecydowaną różnicę w porównaniu z wbudowanym Chromecastem w Onkyo. Jako że w innym pomieszczeniu korzystam z Toppinga E50, zasilanego P50, na chwilę podpiąłem go jako DAC dla BS i mam wrażenie, że było jeszcze lepiej. Z drugiej strony jeden z Was wspomniał, że z liniowym zasilaniem BS grał mu lepiej niż z Toppingami. Koszt interfejsu liniowego z porządnym zasilaczem jest podobny do zestawu Toppinga E50+P50 czy np. iFi Audio Zen DAC Signature v2 - w co byście poszli na moim miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław 66 napisał:

Piotrze ....... ja słyszałem.

Ok. Pytam tylko.

Ja chyba nie, nie wiem. Bo dawno nie mam systemu dekodującego MQA. Więc jakoś mi to w głowie nie utkwiło i dałem sobie spokoj.

29 minut temu, temp napisał:

No Panowie, jestem po pierwszym wieczorze odsłuchów i jest naprawdę zacnie. Słyszę zdecydowaną różnicę w porównaniu z wbudowanym Chromecastem w Onkyo. Jako że w innym pomieszczeniu korzystam z Toppinga E50, zasilanego P50, na chwilę podpiąłem go jako DAC dla BS i mam wrażenie, że było jeszcze lepiej. Z drugiej strony jeden z Was wspomniał, że z liniowym zasilaniem BS grał mu lepiej niż z Toppingami. Koszt interfejsu liniowego z porządnym zasilaczem jest podobny do zestawu Toppinga E50+P50 czy np. iFi Audio Zen DAC Signature v2 - w co byście poszli na moim miejscu?

Zasilanie potrafi zrobić na prawde dużo. Ale nie w każdym systemie. Wypozycz.

Dobrze Ci radzę.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo przetestowałem to już na swoim Toppingu w innym zestawie, stąd posiadany P50. Tylko pytanie, czy wkładać kasę w BS, którego DAC nie słynie z jakichś mega osiągów i jednocześnie narażać się na utratę gwarancji, czy może potraktować go jedynie jako transport, a wesprzeć się jednak E50+P50 albo tym iFi, który już w komplecie ma podobno bardzo dobry zasilacz...?

Edytowano przez temp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam iFi Zen DAC V2 (nie signature), i u mnie DAC w BS Node wypadł lepiej, a czytałem że iFi Signature gra tylko troche lepiej więc nie wiem czy za pieniądze które wydasz usłyszysz aż taką różnicę (jeśli w ogóle). Pamiętaj też że te DACi od iFi opierają się o kość TI/Burr Brown, tak jak Node, więc może to być podobne granie. 

Może wypożycz kilka DACów i przetestuj przed kupnem. Jakiego dźwięku szukasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród DACów z MQA budżet pozwala mi na wybór tylko pomiędzy E50 a iFi (chyba, że o czymś nie wiem). E50 używam w innej instalacji, ale testowo podpiąłem i różnica była. Trafiłem jednak dziś w tym całym Black Friday na Signature V2 za 1205 zł, a on jest z tym niskoszumowym zasilaczem iPower w komplecie, więc jak przystało na w gorącej wodzie kąpanego zamówiłem, jutro będzie w paczkomacie 😅 Potestuję i zobaczę, czy to coś dało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, temp napisał:

Trafiłem jednak dziś w tym całym Black Friday na Signature V2 za 1205 zł, a on jest z tym niskoszumowym zasilaczem iPower w komplecie, więc jak przystało na w gorącej wodzie kąpanego zamówiłem, jutro będzie w paczkomacie 😅 Potestuję i zobaczę, czy to coś dało...

To bardzo dobra cena z tego DACa z tym zasilaniem. 

 

 

2 minuty temu, temp napisał:

E50 używam w innej instalacji, ale testowo podpiąłem i różnica była. 

Zgadza się, ponieważ Toppingi nie używają kości TI/Burr-Brown. Z reguły ESS Sabre, to jest inna sygnatura dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 14:26, pawlardo napisał:

Zgadza się, ponieważ Toppingi nie używają kości TI/Burr-Brown. Z reguły ESS Sabre, to jest inna sygnatura dźwięku. 

No i faktycznie, różnica jest tak delikatna, że praktycznie pomijalna. Za to niestety, w momencie odtwarzania playlisty, gdy po utworze HD następował Master, w głośnikach słychać było takie "cyknięcie" przełączającego się w inny tryb DACa iFi, czego w ogóle nie ma ani w BS, ani w moim Toppingu E50. Także póki co iFi wraca do sklepu, a ja potestuję to jeszcze na swoim E50 i być może zamówię jednak drugą sztukę do tego zestawu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BS Node jak i iFi to są pełne dekodery MQA, więc jeśli masz podpięty iFi do BS Node, to w BS Node ustaw MQA Passthrough tak żeby pozostawiał dekodowanie MQA dla iFi. Zobacz czy wtedy będzie 'cykać'. 

 

7 godzin temu, temp napisał:

No i faktycznie, różnica jest tak delikatna, że praktycznie pomijalna. 

No właśnie, więc jeśli szukasz innego brzmienia niż TI/Burr-Brown to zainteresuj się DACami na kościach AKM lub ESS Sabre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pawlardo napisał:

BS Node jak i iFi to są pełne dekodery MQA, więc jeśli masz podpięty iFi do BS Node, to w BS Node ustaw MQA Passthrough tak żeby pozostawiał dekodowanie MQA dla iFi. Zobacz czy wtedy będzie 'cykać'. 

Po podpięciu iFi i wybraniu w BS wyjścia na iFi z menu w ogóle znika opcja MQA Passthrough, BS rozpoznaje DACa i chyba sam wie, że ma puszczać MQA dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2022 o 10:10, temp napisał:

Wiem, bo przetestowałem to już na swoim Toppingu w innym zestawie, stąd posiadany P50. Tylko pytanie, czy wkładać kasę w BS, którego DAC nie słynie z jakichś mega osiągów i jednocześnie narażać się na utratę gwarancji, czy może potraktować go jedynie jako transport, a wesprzeć się jednak E50+P50 albo tym iFi, który już w komplecie ma podobno bardzo dobry zasilacz...?

Bogusław wkładał to zasilanie do środka, musisz jego zapytać. Co do zewnętrznego zasilania do BS słyszałem wiele dobrego tu na forum. Sam nie sprawdzałem. Nie mam obecnie BS.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:
Dnia 25.11.2022 o 10:10, temp napisał:

Wiem, bo przetestowałem to już na swoim Toppingu w innym zestawie, stąd posiadany P50. Tylko pytanie, czy wkładać kasę w BS, którego DAC nie słynie z jakichś mega osiągów i jednocześnie narażać się na utratę gwarancji, czy może potraktować go jedynie jako transport, a wesprzeć się jednak E50+P50 albo tym iFi, który już w komplecie ma podobno bardzo dobry zasilacz...?

Bogusław wkładał to zasilanie do środka, musisz jego zapytać. Co do zewnętrznego zasilania do BS słyszałem wiele dobrego tu na forum. Sam nie sprawdzałem. Nie mam obecnie BS.

Zasilanie do Node jest dwuczęściowe ... pierwsza płytkie montujesz w miejsce fabrycznego zasilacza, płatka ta ma zadanie pełną stabilizacje i maximal oczyszczenie z zakłóceń sieci 5V, drugim jest zewnętrzny zasilacz 5V.  Cała operacja (o ile zachowasz ostrożność) jest odwracalna do stanu fabrycznego.

Node to bardzo uniwersalna skrzyneczka ze świetnym softem.  Dźwiękowo? gra jak przyzwoity tuner radiowy z preferencją zakresu bas-średnica, co moze się spodobać jako spokojne i relaksacyjne granie …. na nic więcej bym nie liczył. Wersja "3" ma dodane wejście HDMI dla dźwięku z TV (nie testowałem) i w końcu, wejście USB stało się wyjściem sygnału na zewnętrzy DAC co tak na prawdę nic nie daje, bo ograniczenie USB do 24-192 nie daje żadnej przewagi nad potrafiącym tyle samo wyjściem coaxial. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...