Skocz do zawartości

Wzmacniacz małej mocy do Canton Karat 200


Giboniusz

Recommended Posts

Jaki uzywany wzmacniacz do powiedzmy 40W rms przy 8 ohmach polecilibyscie do Cantonów Karat 200?

Obecnie mam Maranz PM 50 ale nie odpowiada mi góra pasma - wysokie tony są zbyt wycofane, użycie pokrętła barwy dźwięku trochę pomaga, ale tony wysokie robią się wtedy jakby suche, nienaturalne.

Wiem, że te kolumny mogą w tym temacie więcej, podłączałem kiedyś jakąś miniwieze Sony, tony wysokie były ok, natomiast cała reszta pasma była zbita, splątana.

Maranzowi brakuje też chyba "bigla", dynamiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A dlaczego takie ograniczenie mocy?

Audiolab 6000A, Pioneer A40, Denon PMA 720

Chyba że uzywane?

Piotr

Słucham na poziomie głośności cicho-srednio, PM 50 ma chyba 60W RMS, a potencjometr głośności jest ustawiony na ok. 1/4 skali i to jest dla mnie max.

Poza tym - mniejsza.moc, to pewnie niższa cena i mniejszy pobór prądu.

Wzmacniacz jak najbardziej może być używany, najchętniej z lat 80/90, bez pilota, czy też trybu Standby (cała elektronikę włączam pilotem sterującym gniazdkiem elektrycznym, a głośność reguluję pilotem ze źródła dźwięku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Giboniusz napisał:

Słucham na poziomie głośności cicho-srednio, PM 50 ma chyba 60W RMS, a potencjometr głośności jest ustawiony na ok. 1/4 skali i to jest dla mnie max.

Poza tym - mniejsza.moc, to pewnie niższa cena i mniejszy pobór prądu.

Wzmacniacz jak najbardziej może być używany, najchętniej z lat 80/90, bez pilota, czy też trybu Standby (cała elektronikę włączam pilotem sterującym gniazdkiem elektrycznym, a głośność reguluję pilotem ze źródła dźwięku).

No tak nie jest.

Jesli wzmacniacz jest mocniejszy to ma wiekszą rezerwę i jest szansa że przy cichym graniu zagra ciekawiej.

A nie ma znaczenia jak go używasz.

Jeśli wzmacniacz A ma 150 W na kanał a wzmacniacz B ma 40W na kanał i słuchasz cicho to z obydwu wzmacniaczy leci 25W powiedzmy. Bo tyle potrzeba aby osiągnąć żądany poziom dB.

Pobór wówczas dalej jest podobny.

Ale nasycenie dzweiku może być już inne. Bo zasilac zjest wiekszy , końcówki lepsze itp.

Wzmaki z lat 90 to dobry trop

Polecam Harmany albo Denony

HK 6500 / 680 / 690 / PMA 860/1060

Zjadają wszystkie nowe tańsze wzmaki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...