Skocz do zawartości

Który CD Rotela do Rotela A14.


Boro53

Recommended Posts

Witajcie. 

Potrzebuję pomocy w doborze CD. Moja aktualna konfiguracja to CD NAD C515Bee, wzmacniacz Rotel A14 i głośniki Dynaudio DM 2/10. 

Chciałbym kupić CD Rotela do kompletu. Z nowych mamy dostępne CD11 Tribute i CD14MKII. I tutaj się zastanawiam nad jakością wszystkich 3 DAC-ów (w CD11T, CD14MKII i A14). 

Nasunęły mi się takie pytania:

1. Czy DAC w CD11 jest równoważny jakościowo z DAC w A14?

2. Jeżeli zdecyduje się na CD11T to podłączyć go analogowo czy cyfrowo do A14? Co będzie lepsze. 

3. Czy DAC zastosowany w CD14MKII jest lepszy od DAC w A14?

 

Gdybym miał A14 w wersji MKII to podłączony do niego CD14MKII powinien zagrać teoretycznie tak samo po analogu i cyfrze (ten sam DAC). Ale mam A14 w pierwszej wersji i nic nie jest już takie oczywiste. 

Co byście radzili do tego wzmaka tak aby miało to ręce i nogi w kategorii cena/brzmienie?

Dodam jeszcze, że w chwili obecnej grając z NAD-a przełączając wejście analog/cyfra nie ma jakiejś powalającej różnicy w brzmieniu. Na DAC-u z A14 jest nieco żywiej i detaliczniej. Ale czy bym poznał co gra w ślepym teście? Nie jestem pewien...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w 14-stkach MK2 ma wyższą rozdzielczość i jest lepszy niż w pierwszej serii 14-tek i tym bardziej lepszy niż w bardziej budźetowej serii 11 tribute. Seria 14 MK2 gra pełniejszym cieplejszym i szlachetniejszym dźwiękiem. Trzeba mieć świadomość, że różnice w brzmieniu między pierwszą i drugą wersją 14-tek są efektem nie tylko zmiany przetwornika DAC, ale i innych elementów np. w torze zasilania. Właściwie można napisać, że druga wersja serii 14 jest w pewnym sensie połączeniem cech pierwszej serii 14 z filozofią zmian zastosowanych wcześniej w serii 11 tribute. A pisząc najkrócej, jeśli stać Cię na CD14 MK2 to go po prostu wybierz, bo próbując oszczędzić i kupując bądź co bądź bardziej budżetowy, a przez to mający swoje ograniczenia  CD11 tribute, możesz potem żałować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...