Skocz do zawartości

Głośniki


Jerzy C

Recommended Posts

Dnia 2.12.2022 o 00:00, Chyba Miro 84 napisał:

Zanim ktokolwiek cokolwiek doradzi....  czy masz wogóle zwrotnice? Bo nic nie napisałeś i brzmi powyższe, jakby nie było ich wcale🤔

 

Dnia 2.12.2022 o 07:43, Piotr Sonido napisał:

No dokładnie!

Co Ty podłączasz same głośniki do wzmacniacza?

Jest zwrotnica obudowa? Kolumna czy pojedynczy głośnik?

Może chcesz robić jakaś instalację?

Piotr

 

Dziękuję za odpowiedż i wyjaśniam, że to są kompletne, oryginalne głośniki/kolumny od zestawu pięcio-kolumnowego 5.0 Aiwa, czyli kolumny przednie 6 ohm 100 W i tylne 16 ohm 40 W. Chcę je zestawić razem (jeden na drugim) i podlączyć do zestawu stereo Yamaha - wzmaczniacz 6 ohm, 2x60 W. Aiwa jest zepsuta, natomiast nie mam oryginalnych głośników Yamaha, a nie chcę kupować innych, tym bardziej, że. mam uszkodzone jedno ucho i żadne, nawet najlepsze głośniki niewiele zmienią. Oczywiście centralny głośnik jest niepotrzebny. Połączenie równoległe jest prawdopodobnie w tym układzie niedobre, ale chcę się upewnić. Nie jestem nawet pewny, czy taka kombinacja nie zepsuje wręcz dżwięku?

Jerzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe nieporozumienie. Potrzebuję DOBRE głośniki stereo, ale w jednym uchu mam trochę zniekształcony dżwięk, więc głośniki za 20000 byłyby bez sensu.

Te od Aiwa są dosyć dobre, chcę tylko połączyć te cztery w dwa zestawy. Nie mam tylko pewności co do impedancji, bo jeden ma 6 ohm, a drugi 16 ohm, czyli duża różnica między nimi, natomiast wzmacniacz ma wyjście 6 ohm i oczywiście nie chcę go zniszczyć przez złe połączenie głośników, a także, być może popsuć dżwięk. Dziękuję za link.

Jerzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 22:32, Jerzy C napisał:

Małe nieporozumienie. Potrzebuję DOBRE głośniki stereo, ale w jednym uchu mam trochę zniekształcony dżwięk, więc głośniki za 20000 byłyby bez sensu.

Te od Aiwa są dosyć dobre, chcę tylko połączyć te cztery w dwa zestawy. Nie mam tylko pewności co do impedancji, bo jeden ma 6 ohm, a drugi 16 ohm, czyli duża różnica między nimi, natomiast wzmacniacz ma wyjście 6 ohm i oczywiście nie chcę go zniszczyć przez złe połączenie głośników, a także, być może popsuć dżwięk. Dziękuję za link.

Jerzy

Podłączenie 4 głośników nie wpłynie na poprawę dźwięku. Zdecydowanie lepiej jak wepniesz dwa frontowe głośniki i tyle. Cała reszta jest sztuką dla sztuki i szukaniem sobie niepotrzebnych problemów w przyszłości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2022 o 15:05, Michał Gałązka napisał:

Podłączenie 4 głośników nie wpłynie na poprawę dźwięku. Zdecydowanie lepiej jak wepniesz dwa frontowe głośniki i tyle. Cała reszta jest sztuką dla sztuki i szukaniem sobie niepotrzebnych problemów w przyszłości :)

 

W gruncie rzeczy też tak myślałem, ale głośniki stoją niewykorzestane więc pomyślałem, że może się jeszcze przydadzą.

Dziękuję bardzo za radę. 

Pozdrawiam,

Jerzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...