Skocz do zawartości

Poprawa akustyki w pokoju 17.5m2


shrek80

Recommended Posts

Witam Wszystkich. 

Chciał bym się was poradzić  odnośnie doboru, rozmiaru oraz rozmieszczenia ustrojów akustycznych, w moim pokoju. Na tą chwilę na dołączonych zdjęciach brakuje kanapy która ma do mnie przyjechać w przyszłym tygodniu, zawieszony zostanie jeszcze jeden kaloryfer i tak właściwie poza tą kanapą nie przewiduje tam innego umeblowania, stąd jak można się domyślić jest tam spory pogłos / echo co objawia się nie przyjemnym brzęczeniem po klasnieciu w dłonie, a z kolei bas widać że najbardziej kotłuje się w dwóch narożnikach tym z prawej strony gdzie stoi kolumna oraz w prawym ( zdjęcie z oknami) Caly system audio działa w systemie 5.1.4, i priorytetem jest dla mnie dźwięk, w trakcie filmów, a muzyka oczywiście w stereo znacznie rzadziej. Ogólnie w pokoju został obniżony sufit, zwyłożony został wełną grubości 15 cm, a całość zamknięta płytami karton gips, wszystkie ściany to cegła i tynk. Pomóżcie proszę od czego mam zacząć? i jak właściwe to umieścić. Na internecie widziałem panele pochłaniające z frontem materiałowym, oraz płytami  frontowymi z sklejki ( z różnymi wzorami), różnego rodzaju bas trapy, i dyfuzory. Przyznaje że nie są to tanie rzeczy i dla tego takie panele jak pochłaniające oraz bas trapy na bazie wełny jestem w stanie sam zmontować, nie wiem tylko czego ile na początek co jest, w 100% koniecznością tak że by zachować zdrowy balans i nie przesadzić z wytłumieniem. 

 

8.jpg

Sciana lewa.jpg

Sciana prawa.jpg

2.Wymiary - przód.jpg

1_64028326739187.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shrek80najpierw wyposaż pokój, umebluj.

Potem możesz obczaić jaka będzie akustyka i zabrać się za jej dostrajanie.

Kanapa, fotele, szafa, komoda, to wszystko może wiele zmienić i namieszać. 

Na tym etapie to zająłbym się sufitem, jest to najczęściej zaniedbywana płaszczyzna,  a Ty masz tam pole do popisu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.12.2022 o 09:50, DiBatonio napisał:

@shrek80najpierw wyposaż pokój, umebluj.

Potem możesz obczaić jaka będzie akustyka i zabrać się za jej dostrajanie.

Kanapa, fotele, szafa, komoda, to wszystko może wiele zmienić i namieszać. 

Na tym etapie to zająłbym się sufitem, jest to najczęściej zaniedbywana płaszczyzna,  a Ty masz tam pole do popisu.

 

Witam

Jezeli chodzi o umeblowanie przewiduje tam tylko kanapę, i stolik zadnych innych mebli, co do budżetu postanowiłem panele takie jak absorbery, pulapki basowe zbudować sam na bazie welny isover Pt80, którą udało mi się dosyć tanio kupić. Plan wyjściowy miałem taki że na ścianę za kolumnami oraz na ścianę z boku kolumn przednich daje absorbery oraz na ściany boczne ale między głośnikiem efektowymi, a drzwiami również jeden absorber, plus bass trapy do każdego roga wysokie na 2,4m. W tej chwili mam tam duży pogłos i nie przyjemne brzęczenie po klasnieciu, w dłonie,  jak rowniez kotlowanie się basu, w dwóch narożnikach. Co myślicie o takim wyjściu? I co mam zrobić z tymi drzwiami zawiesić na nich panel? choć, w tedy było by ciężko je otwierać. A co Panowie proponują i gdzie umieścić na sufice? Mogę się też pukusic o zastosowanie paneli pochłaniających z sklejką na froncie o wybranym wzorze dla lepszego rozpraszania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...