Skocz do zawartości

DiBatonio

Uczestnik
 • Zawartość

  349
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez DiBatonio

 1. Nie, to dlatego m.in. YBA nie wstawia do jednej skrzynki li tylko illuminatoroów, albo innych Ellipticorów . Poza tym myślę, że ważne są jeszcze dobranie odpowiedniego litrażu, zestrojenie zwrotnicy i zszycia podziałów pasma.
 2. Dlatego sztuką jest ładnie zszyć odpowiednie drivery w jednej obudowie, zaprojektować tak zwrotnice, by poszczególne pasma były ze sobą zszyte jak na miarę.
 3. Kluczową sprawą jest umiejętność dopracowania właśnie skrzynki, zwrotnicy itp. Nie wystarczy wsadzić najlepsze drivery do bele obudowy i gra muzyka, to tak nie działa. Zresztą YBA nie zawsze łączy ze sobą najlepsze przetworniki.
 4. Tylko, że pianka z czasem się utlenia i będzie się kruszyć z tymi szpilkami hmmm... Dałbym chyba spokój.
 5. Nieśmiało zatem wrzucę Widać kompresję, więc warto kliknąć w zdjęcie. Mnie ten niesztampowy wygląd się podoba, przyciąga wzrok, jakość stolarki jak zwykle w wykonaniu YBA na wysokim poziomie. Bise XL to też nie ta klasa driverów chyba ców M1 i nie mam na myśli rozmiaru, bo na przykładzie M1 Classic widać, że rozmiar nie ma znaczenia.
 6. Można zastosować taśmę dwustronną wzmacnianą, taką robi Tesa, 3M. Patrz te do zawieszania luster. A ja bym na przykład zrobił sobie ramki z listewek i na nie nakleił, masz wtedy mobilne ustrojstwa i wnosisz je i wynosisz kiedy chcesz.
 7. Tak. Na dobrze zrobionych zdjęciach też Chcesz, to Ci tutaj wrzucę z dwie sztuki
 8. Faktycznie nie udało się Tobie oddać ich urody.
 9. Adam, ja tam nie wiem, czy pięknie gra. Ty jesteś wymagający, może Ci się nie spodobać. A tu wróciłem na chwilę, po długiej przerwie, bo nie po drodze mi z wróżbitami, którzy na odległość doradzają kolumny podlogowe do 8-10m² pokoju. P.S. Ty oprócz tego A&K masz jakieś inne źródło? Może spróbuj czego innego jako źródła w tej żonglerce wzmacniaczami, tak dla odmiany.
 10. Nie nie musisz, wystarczy posłuchać kilka wykładów, poczytać, wiedzieć jak działają Schroeder 2D i gdzie ich miejsce, jak działają panele PT80 i też sprawdzić, gdzie ich miejsce. Sam pisałeś o sytuacjach, gdzie profesjonaliści wychodzili od klienta, a ten musiał po swojemu poprzestawiać, żeby było jak trzeba. Trochę cierpliwości i można samemu ogarnąć, tylko trzeba słuchać zadbać przy okazji o resztę.
 11. Marcin, Tobie ten Deezer chyba płaci za lobbowanie? A tak w ogóle to cześć Zgadzam się Deezer wypada troszkę lepiej, ale ten kawałek w sumie całą płyta bardziej mi podchodzi z Tidala. https://tidal.com/track/3174860
 12. BRAWO! Tego się nie da czytać, a nawet sił brakuje na kolejny komentarz. Zapomniałeś dodać innego pomieszczenia, Ty masz pojęcie, że metraż to nie wszystko? Chłopie ten sam zestaw w twoich 10m zagra inaczej niż w 10m kolegi Karkas. Mój zestaw zagra inaczej w innych 19m niż u mnie, jak tego mnie rozumiesz, to nie gwiazdorz chłopie. Zjedz Snickersa.
 13. Wypraszam sobie, nie ze wszystkich, co najwyżej z tobie podobnych wróżbitów, nie obrażaj innych w tym wątku. TY to nie wszyscy, a branża, to co innego, pisałem już dlaczego. Do twojej informacji, nie potrzebuje niczyjego poparcia, za stary jestem. Za wiele już widziałem i słyszałem w audio, żeby wciskać komuś bzdety. Proszę Cię bardzo
 14. Nawet nie wiesz jak rozsądny krok popełniasz, odpuść sobie ładowanie 8tys w 10m klitkę, bo to by było marnotrastwo jakich mało. Do tego czasu może coś dozbierasz, będziesz mógł przebierać w większym wachlarzu możliwości sprzętowych, nie zapomnij tylko części przeznaczyć na niewielką adaptację akustyczną, bo to bardzo ważne. Rok przepękasz nawet na niedrogiej mini wieży Yamahy lub tego Janasa, S4Home potwierdziło, że taka wieżyczka jest O.K. na przeczekanie, zwłaszcza w kontekście 10m. Tym czasem zanim się przeprowadzić posłuchaj w różnych warunkach/salonach kilku wybranych zestawów, zobaczysz jak będą się różnić i co będzie tobie pasować. Koniecznie docelowy sprzęt przynieś do domu, bo może być rozczarowanie. Hahaha. Ból dupska czuję, ale spoko podobno jest na to maść. Znalazłeś jedno z forum, drugie jest zamknięte dla wybrańców, tam nie ma miejsca na wróżbitów. Do Sofoklesa daleko Ci, oj daleko. Hahaha. Ból dupska czuję, ale spoko podobno jest na to maść. Znalazłeś jedno z forum, drugie jest zamknięte dla wybrańców, tam nie ma miejsca na wróżbitów. Do Sofoklesa daleko Ci, oj daleko.
 15. Co racja, to racja, to forum aż pęka od wróżbitów polecajaących same "pewniki". Szkoda tylko, że Ci sami wróżbici jak w tamtym wątku nie potrafią przeprosić, albo zrobić ściepy dla gościa, który dzięki nim poniósł koszty i został w czarnej du....e. Naprawdę, jak się Ciebie czyta to ŻAL PL, powiedziałbym ŻOL PL.
 16. Dlaczego? Przecież to można wyliczyć. Słabo, trzeba było taki wstawić. Nawet nie wiesz jaki mamy ubaw z twoich wpisów Kubakk, po same pachy. Ale to na poważnym forum... Tutaj raczej dla zabawy można pisać, pomijam branżę z czegoś trzeba żyć przecie. Smutne jest tylko to, że początkujący biorą takie wpisy za pewnik i jedynie słuszną koncepcję, ale czas i być może późniejsze doświadczenia pokażą im, gdzie leży sens. Spadam, bo playerek Mohikan gości w moim domu. Szkoda mi czasu na wasze dyrdymały.
 17. Wspomnianą przeze mnie wieżyczkę Panasonica? Więcejnie trzeba.
 18. Brawo dla S4Home! To co, działasz? Pytaj o te wymiary i wyliczamy koledze rezonanse, mody, strzałki i takie tam. Nie trzeba wstawiać suba, zeby wiedzieć jakie częstotliwoci będą sie wzbudzać, kartka papieru i ołówek. Czekam...
 19. Kolega Karkas niech poda dokladne wymiary pokoju, to sobie wyliczysz matematycznie, jakie są mody tego pomieszczenia. Jakby co moge podać link do kalkulatora i tutaj nie ma znaczenia jakie kolumny wstawisz. Na razie bredzisz chłopie i nadal czekam na odpowiedź, jakie odległości kolumn podłogowych musiałby zachować w takim pomieszczeniu, bo chyba nie przy samych ścianach? To forum jest świetnym poletkiem dla branży, można z powodzeniem sprzedać wam wszystko nawet do takich 10m, nigdzie indziej takich bredni nie słyszałem. Nawet w audio mitach na AS. Mam domenę dla tego forum ŻAL.PL
 20. @Karkas, to najsensowniejsze, co możesz na tą chwilę zrobić wierz mi, naprawdę. Jak teraz kupisz cokolwiek, to po przeprowadzce zakładam, że założysz kolejny wątek z podobnymi pytaniami. Jak ktoś chce to niech sobie subwoofer do 1,5m^2 wstawia, jak tak lubi, to czemu nie. Porównanie car audio do systemu audio w domu do tego jeszcze w zaadoptowanym pokoju jest delikatnie mówiąc nie na miejscu, to dwa różne światy i takie duperele w aucie jak DSP i inne DTSy nie mają tu nic do rzeczy. Przy jakim ustawieniu kolumn? Przy samej ścianie, czy jednak odsunięte (min.50cm)? Pytanie w jakiej odległości od tylnej ściany ty będziesz siedział ?
 21. Tytuł mówi o audio nie o kinie domowym, chociaż jedno i drugie można pod to audio podciągnąć, jak by nie patrzeć. Nie, nie jednak sub, to było po to żeby się już z wami nie kopać jak z koniem. To, że Ty miałeś w 9m suba, twoja sprawa, każdy ma swoje oczekiwania i upodobania, ja wolałbym dobre stereo, ale nie na 10m, tam to tylko dobry system słuchawkowy. Mam inne wyobrażenia o dźwięku i jego lokalizacji w przestrzeni, dlatego 10m to słaby wybór na budowanie sensownego stereo. Chyba, że mowa o czymś takim.... https://w3.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/hi-fi-audio/wieze-male/wieza-panasonic-sc-pm250ec-s-bluetooth
 22. Tamtemu chłopakowi też podrzucaliście propozycje, a póżniej żalował, wtedy jak napisał w PW wyszło na moje. Zauważcie jedną rzecz, nikt tu nawet nie zająknął się o adaptacji akustycznej, a ta z pewnością by pomogła w każdym z tych przypadków, czy to kina, czy stereo, bo pokój jest fatalny akustycznie, nawet nie trzeba tam być, żeby to wiedzieć. Myślę, że więcej do powiedzenia miałby tutaj Bartek z mega-acoustic. Oczywiście pełna zgoda, że nie ma sensu w takim pokoju słuchać na nie wiadomo jakich poziomach głośności, nazwał bym to raczej plumkaniem. Nie ma mowy o przestrzeni i jakości obrazu muzycznego, jak w pokoju i zestawie, który umożliwia odsunąć kolumny choćby na 1m od tylnej ściany, dobra nawet na 50cm, tylko że w tym pokoju przy zachowaniu takich odległości zaraz mamy przeciwległą ścianę za słuchaczem i jak by nie patrzeć, zawsze dupsko z tyłu Nawiasem mówiąc, miałem to już na samym początku powiedzieć, gdyby to był mój pokój docelowy i nie było by możliwości przejścia na większy w przyszłości, to wolałbym wejść w dobry zestaw słuchawkowy. Podobnie z kolumnami podłogowymi Monitory plus sub 2.1 i wystarczy, powiesić coś na ścianach (tam są dwie przeciwległe gołe ściany)i coś tam zagra
 23. Z fizyki dział akustyka, wpajacie takie brednie, a później was czytają młodzi i brną w to dalej. Był taki wątek, wszyscy byście mnie zaszczekali, co drugi proponował kolumny "małe podlogowe" bodajże do 10-13m chłopak dał się namówić kupił od proponowanego przez wszystkich pumpurka, czy jakoś tak, na szczęście chyba mógł oddać, niestety musiał ponieść z tej decyzji i propozycji forumowej jakieś koszty. A później do mnie pisał, że jednak miałem rację w tamtej dyskusji, nie dał rady wytrzymać z basem, który wszystko w muzyce przykrywał. W8esz jak to się nazywa AKUSTYKA. Kolumny bardzo mocno korelują z pomieszczeniem, w zasadzie można by powiedzieć gra kolumna i pomieszczenie, jak tego nie rozumiesz, to przykro. A co do małych kolumn u mnie grają ProAc Response D2 w pokoju zaadoptowanym akustycznie na 19m powierzchni, wciągnęły, nosem pierdziawki podłogowe na 13cm woferkach Epos M15.2. W końcu pierwszy rozsądny tekst z twojej strony. Brawo!
 24. TY się w coś bawisz, czy jak? JESZCZE RAZ napisze spójrzcie jaką kiszką dysponuje autor wątku, przy zachowaniu odpowiednich odległości od ścian w przypadku kolumn podłogowych, ale też monitorów autor wątku musiał by zrezygnować ze spania. Teraz w takim ustawieniu na dłuższej ścianie jak powinny być ustawione kolumny i w jakich odległościach? Jakieś konkrety, bo na razie nie widzę? Pomieszczenie paskudne akustycznie, bez adaptacji akustycznej, a wy wszyscy piszecie o subach i kolumnach podłogowych ? Jaki tam będzie "obraz " stereo, scena i lokalizacja przy słuchaniu muzyki? @Kubakk Ten sub też ma zapewne regulację może takie coś?...
 25. Hahahahahaha. AKUSTYKA,! Spójrz jeszcze raz na zdjecie autora i jego ustawienie. Litości, ludzie z takim stażem booooszeeee .... Przeczytaj jeszcze raz mój wpis w odniesieniu do wpisu branży, w którym miejscu nie zrozumiałeś? Branżę poniekąd rozumiem.... JESZCZE RAZ BO MOŻE TRZEBA DRUKIEM TO NAPISAĆ SYSTEM AUDIO DO POKOJU 10m
×
×
 • Utwórz nowe...