Skocz do zawartości

Dali CONCEPT 6 - jaki amplituner + sub


JaQ

Recommended Posts

Dzień dobry,

zestaw jaki do tej pory funkcjonował to amplituner Denon AVR-1610 + set 5.0 Dali Concept 6 (tak, wiem - kino bez suba 😂). Ponieważ amplituner uległ uszkodzeniu kieruję do Was forumowicze prośbę o pomoc w dobraniu odpowiedniego amplitunera i subwoofera pod Concepty 6.

Budżet: około 8 tyś.

Pomieszczenie: 5m x 4,5m (pokój dzienny z dużym oknem balkonowym)

Przeznaczenie: film,muzyka 50/50

 

Wstępnie mam upatrzony Onkyo TX-NR 7100, ale nie wiem czy to dobry kierunek.

No i sub, tutaj nie mam pojęcia w ogóle jakie typy brać pod uwagę, a chciałbym mieć do wyboru jakieś dwa, trzy modele pod odsłuch.

 

Biorę również pod uwagę wymianę Dali Concept 6 i podwyższenie budżetu - ale wolałbym to odłożyć na przyszłość.

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie z tymi kolumnami fajnie zagra Onkyo / Pioneer albo Yamaha.

Więc 7100/ RZ50  ich odpowiedniki w Pioneer LX305/505

Ewentualnie nowe Yamahy nawet model V6A ale nie wiem czy go znajdziesz. Albo A2A, A4A

I do tego REL HT 1205

Negocjuj jego cenę da się dostać fajne rabaty.

50/50 to lider wyboru

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj salony. Była na niego ostatnio dobra promocja. Warto wycenić. Q21 od nas z forum. Nautilus 2 Rzeszów. Audio expert gliwice. Dostaniesz dobre ceny.

Ale to przykładowe sklepy. Tu wiem bo mi ludzie psiali o dobrych cenach ale zapytaj w wiekszej ilości :)

Na amplituner poluj na amazon, albo w Niemczech jeśli ma Ci kto wysłać.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo RZ50 + REL HT1205 zakupione. Znalazłem je w salonie niedaleko mnie i faktycznie dostałem satysfakcjonujący upust. Czekam jeszcze na kabel do subwoofera. Oczywiście nie wytrzymałem i podłączyłem amplituner do 5.0 i jest pięknie ale prawdziwe testy będą po podpięciu suba.

I tutaj mam pytanie o kalibrację Dirac Live. Nie miałem z nią styczności i zastanawiam się jak to zrobić. Czytałem wątek odnośnie kalibracji (sam się w nim udzielałem odnośnie Onkyo TX-NR 686 i suba Magnat 302A - problem ze zbyt wysokim poziomem głośności ustawianym przy kalibracji) i odniosłem wrażenie, że rady - szczególnie z pierwszego posta - dotyczą amplitunerów bez Diraca gdzie po kalibracji dodatkowo ręcznie wprowadzamy zmiany. No właśnie jak to wygląda w przypadku Dirac Live?

PS. Mam instrukcję - nie czytałem jeszcze że względu na wyjazd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super sprzecik :)

To przeczytaj instrukcję. Przeczytaj założenia na stronie Dirac. Tam sa tutoriale jak to się robi. Nie będziemy kopiować internetów.

Wiem nowy sprzet :) jesteś w goraccej wodzie kompany :) Też bym był.

Ale poświęć nieco czasu spokojnie w weekend na ta kalibrację żeby jednak wycisnąć lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...