Skocz do zawartości

jaki zamiennik dla CA axr100


erazel

Recommended Posts

32 minuty temu, erazel napisał:

też tak myślałem ale ostatnio wgłębiłem się w temat i większość opinii na forach CA, potwierdzonych niejednokrotnie filmami użytkowników jasno pokazuje że większa część egzemplarzy pozbawiona jest tego defektu. Nie wiem może jakaś seria ma wadliwy system chłodzenia. Nie bardzo chciałbym się pozbywać nowego axr100 bo gra bardzo znośnie i nie bardzo mam już ochotę przerabiać temat nowego wzmaga od nowa. Niby jest pare innych modeli poleconych tutaj przez kolegów, które mogłyby zastąpić CA, ale to zaczynanie zabawy od początku.

Też najpierw chciałem go wymienić na inną sztukę ale odpuściłem. Nie bardzo chce wymieniać aż trafię na dobry i ciekawe czy nie ma szansy że po jakimś czasie ta wada się pojawi w niby sprawnym. Inna sprawa jak pisałem wyżej mam wrażenie że nawet przy dosyć wolnych obrotach ten wentylator był dosyć głośny a z czasem ciszej nie będzie.

CA sprzedaje bubla to niech spada :⁠-⁠)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2022 o 18:28, mcc64@wp.pl napisał:

Jedna osoba z podobnym problemem pisała do producenta - odpowiedź:

Hearing some Fan noise or Toroidal Transformer noise from the unit is completely normal unless it can be heard over audio being played at a fairly low/reasonable level and from a fair distance away.

Mało konkretna ta odpowiedź producenta :P

Dnia 17.12.2022 o 15:07, erazel napisał:

ten sam problem u mnie, przy cichym graniu po 10 minutach wentylator zarzuca maksymalne obroty. Postanowiłem jeszcze powalczyć o swoje i korzystając z okazji, że ogólnopolski serwis jest w moim mieście to jadę ze swoją sztuką w poniedziałek na "oględziny". Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Ale to jest ciekawe bo patrzcie w audio:

"Wentylator bazuje na czujniku termicznym, włącza się dopiero wtedy, gdy robi się naprawdę gorąco (w teście tylko na 4 omach, ale nie odnotowałem, przy jakiej mocy), a do tego obroty zwiększają się płynnie w miarę potrzeb."

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3183-axr100

Ja wlaśnie miałem podobnie podczas moich odsłuchów.

Może coś zmieniono?

Nie wiem.

Dnia 17.12.2022 o 17:18, mcc64@wp.pl napisał:

Ja na szczęście miałem możliwość zwrotu z której skorzystałem i szukam czegoś innego

W jego budżecie będzie cieżko. Może Cyrus ONE?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pisałem, już o tym na drugim forum w temacie "zestaw stereo do 5ooo zł"

Miałem AXR 100 D i ten sam problem, o którym dużo jest na zagrancznych forach i trochę filmów na yt. U mnie dodatkowo głośco chodził transformator, był słyszalny z ok 2 m , ale po ok 15 min problem znikał, przez głośną pracę wentylatora. Do tego jeszcze doszło bardzo słabe działanie i wyszukiwanie radia DAB 

Wracając do CA to sprzęt był nowy, nie grzebany itp. Tak samo czytałem, że można zmienić wentylator jak przeszkadza. Więc wychodzi jednak, że problem dość często spotykany i nie dajcie sobie wmówić, że wadliwa sztuka. ( tak jak u mnie z MR 780 - miałem do czynienia z 3 sztukami i wszystkie z wadami ) 

Chyba będę musał założyć jakiś temat i opisać działanie AXR 100 , MR 780 

Pozdrawiam

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Mało konkretna ta odpowiedź producenta :P

Ale to jest ciekawe bo patrzcie w audio:

"Wentylator bazuje na czujniku termicznym, włącza się dopiero wtedy, gdy robi się naprawdę gorąco (w teście tylko na 4 omach, ale nie odnotowałem, przy jakiej mocy), a do tego obroty zwiększają się płynnie w miarę potrzeb."

https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/3183-axr100

Ja wlaśnie miałem podobnie podczas moich odsłuchów.

Może coś zmieniono?

Nie wiem.

W jego budżecie będzie cieżko. Może Cyrus ONE?

 

No a co producent ma odpowiedzieć? Wprost, że wypuścili bubla ale nie mają zamiaru nic z tym robić? :) Łatwiej zasugerować że takie działanie to normalne i z tego tytułu nie możesz reklamować produktu.

Mi ten wentylator od razu nie grał ale sugerowałem się właśnie opinią z audio i stwierdziłem że tak może być. Wysłałem to nawet do nautilusa i pytałem o ten wentylator ale cisza na ten temat.

Co do czegoś w miejsce axr-a to po przemyśleniach potrzebuję jedno urządzenie z siecią bo dla wygody bo i tak mając axr-a czasami włączałem spotify na kinie tym bardziej że używam Dynavox AMP-S do przełączania źródeł no i trzeba jeszcze podejść i przełączyć :)

Dlatego biorę pod uwagę dwie opcje.

Zastanawiałem się nad Advance Paris PlayStream A1 lub Advance Paris PlayStream A5, podpięcie do obecnych paczek i dokupienie coś w stylu Klipsch RP-240D do kina. Jesteś w stanie coś o tym sprzęcie powiedzieć? Ewentualnie polecić coś innego do kef q550 (w przyszłości prawdopodobnie zmiana na q750?) ? Cyrus one cast mi nie pasuje za bardzo na półkę.

Ewentualnie może jakieś kino z niezłym stereo w okolicach 6-7k  może się znajdzie... Mam Pioneer 934 i szczerze mówiąc przepinając się na tego axr nie powiem żeby różnica w stereo była jakaś ogromna i mnie porwała. Wiem można mnie skrzyczeć ale taki gust i słuch, nic nie poradzę :) 

 

Edytowano przez mcc64@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Bautek napisał:

Do tego jeszcze doszło bardzo słabe działanie i wyszukiwanie radia DAB 

To akurat nie jest wina tego urządzenia.

Tylko naszej sieci w PL

9 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

No a co producent ma odpowiedzieć? Wprost, że wypuścili bubla ale nie mają zamiaru nic z tym robić? :) Łatwiej zasugerować że takie działanie to normalne i z tego tytułu nie możesz reklamować produktu.

To zalezy od producenta. Bo widzac problem mozna po prostu wymienić wentylator na inny.

9 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

Zastanawiałem się nad Advance Paris PlayStream A1 lub Advance Paris PlayStream A5, podpięcie do obecnych paczek i dokupienie coś w stylu Klipsch RP-240D do kina. Jesteś w stanie coś o tym sprzęcie powiedzieć? Ewentualnie polecić coś innego do kef q550 (w przyszłości prawdopodobnie zmiana na q750?) ? Cyrus one cast mi nie pasuje za bardzo na półkę.

Advance Paris to kompletnie inne granie. łagodne, cieplejsze. Pytanie czy samo brzmienie ci w Cambridge odpowiadało? To będzie inne.

9 godzin temu, mcc64@wp.pl napisał:

Ewentualnie może jakieś kino z niezłym stereo w okolicach 6-7k  może się znajdzie... Mam Pioneer 934 i szczerze mówiąc przepinając się na tego axr nie powiem żeby różnica w stereo była jakaś ogromna i mnie porwała. Wiem można mnie skrzyczeć ale taki gust i słuch, nic nie poradzę :) 

To zalezy od indywidualnych ocen. Ale skoro tak to może Denon x 3700, Pioneer LX504/505

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem dziś z serwisu swojego axr100 (serwis w Krakowie pierwsza liga, ogarnęli temat w 24h), podpiąłem pod źródło i ... problem z szumem znikł. Testuje od kilku godzin i szumu prawie nie słychać, jak przystawię ucho na 20-30cm to słyszę delikatne buczenie ale innego typu więc obstawiam transformator, ale togo już czepiał się nie będę bo z odległości z której słucham jest to nieodczuwalne. 

Więc jednak się da, axr100 może działać tak jak się tego oczekuje, a panowie z serwisu nic nie wymieniali. Sprzęt narazie zostawiam u siebie, potestuje i jeśli problem nie powróci to pewnie się polubimy na bliżej nieokreślony okres czasu.

Bardzo polecam tego CA z kolumnami Polk. U mnie konkretnie es20. Koledzy w niektórych tematach nie polecali ich do CA, jako że niby grają jasno i będzie słaba synergia, ale na moje subiektywne ucho to najbardziej muzykalne i "żywe" kolumny jakie słyszałem z AXR100. Mam wrażenie że troszkę dodają przy niskich ale akurat ta barwa w tym zestawienia bardzo mi odpowiada. Po dłuższym odsłuchu zjadły o 2-3 długości wszystko co testowałem w ostatnich tygodniach (aurora 300, bronze 100, dynavoice dm-6). Naprawdę udane i chyba niedocenione podstawki.

Dziękuje wszystkim za te bardziej jak i te mniej użyteczne opinie, nareszcie znalazłem dość udany zestaw budżetowego audio, który na chwilę obecną jest nawet satysfakcjonujący. Fajnie jest słuchać muzyki na nowo ;) 

Edytowano przez erazel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, erazel napisał:

Więc jednak się da, axr100 może działać tak jak się tego oczekuje, a panowie z serwisu nic nie wymieniali.

To co zrobili?

9 godzin temu, erazel napisał:

Przywiozłem dziś z serwisu swojego axr100 (serwis w Krakowie pierwsza liga, ogarnęli temat w 24h

AudioCenter?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2022 o 23:11, erazel napisał:

Przywiozłem dziś z serwisu swojego axr100 (serwis w Krakowie pierwsza liga, ogarnęli temat w 24h), podpiąłem pod źródło i ... problem z szumem znikł. Testuje od kilku godzin i szumu prawie nie słychać, jak przystawię ucho na 20-30cm to słyszę delikatne buczenie ale innego typu więc obstawiam transformator, ale togo już czepiał się nie będę bo z odległości z której słucham jest to nieodczuwalne. 

Więc jednak się da, axr100 może działać tak jak się tego oczekuje, a panowie z serwisu nic nie wymieniali. Sprzęt narazie zostawiam u siebie, potestuje i jeśli problem nie powróci to pewnie się polubimy na bliżej nieokreślony okres czasu.

Bardzo polecam tego CA z kolumnami Polk. U mnie konkretnie es20. Koledzy w niektórych tematach nie polecali ich do CA, jako że niby grają jasno i będzie słaba synergia, ale na moje subiektywne ucho to najbardziej muzykalne i "żywe" kolumny jakie słyszałem z AXR100. Mam wrażenie że troszkę dodają przy niskich ale akurat ta barwa w tym zestawienia bardzo mi odpowiada. Po dłuższym odsłuchu zjadły o 2-3 długości wszystko co testowałem w ostatnich tygodniach (aurora 300, bronze 100, dynavoice dm-6). Naprawdę udane i chyba niedocenione podstawki.

Dziękuje wszystkim za te bardziej jak i te mniej użyteczne opinie, nareszcie znalazłem dość udany zestaw budżetowego audio, który na chwilę obecną jest nawet satysfakcjonujący. Fajnie jest słuchać muzyki na nowo ;) 

podpowiesz z ciekawości co zrobili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Pisz, Problem z wentylatorami był na samym początku. Była taka partia i firma o tym wiedziała. Poźniej coś zmieniono i wentylator chodzi już cicho.

Dodatkowo jest to dość prosta konstrukcja aktywnego chłodzenia i z czasem mozesz wymienić na Silcencera PC który chodzi ciszej od wskazówke zegarka :)

Ale napisz do nich albo wex na domowe testy. Bo wiekszosc tych komentarzy jest z początkowych czasów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post Erazela jest z grudnia 2022, wiec nie tak zamierzchłe czasy, ale może miał model z 2021 lub wcześniejszy ...

Serwis AudioCenter odpisał mi (dzięki wielkie za to), że u kolegi Erazela "była regulacja napięcia na końcówkach".
Dodatkowo serwis wyjaśnił, że problem z wentylatorem "to rzadki problem, który według informacji został zniwelowany przez producenta",

że nie była to kwestia zmiany softu i że obecnie nie mają z tym problemów.

@Piotr Sonido Silencer PC to pewnie super sprawa, ale jak rozkręcę obudowę to gwarancja zapewne bye bye 😬

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PabloPL napisał:

Post Erazela jest z grudnia 2022, wiec nie tak zamierzchłe czasy, ale może miał model z 2021 lub wcześniejszy ...

Serwis AudioCenter odpisał mi (dzięki wielkie za to), że u kolegi Erazela "była regulacja napięcia na końcówkach".
Dodatkowo serwis wyjaśnił, że problem z wentylatorem "to rzadki problem, który według informacji został zniwelowany przez producenta",

że nie była to kwestia zmiany softu i że obecnie nie mają z tym problemów.

@Piotr Sonido Silencer PC to pewnie super sprawa, ale jak rozkręcę obudowę to gwarancja zapewne bye bye 😬

 

Raczej mogę to potwierdzać. Aktualne wersje nie posiadają tej przypadłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PabloPL napisał:

Dodatkowo serwis wyjaśnił, że problem z wentylatorem "to rzadki problem, który według informacji został zniwelowany przez producenta",

że nie była to kwestia zmiany softu i że obecnie nie mają z tym problemów.

Zmienili wentylator właśnie. To nie kwestia softu nie, dobrze napisali.

Tak jak rozkrecisz obudowe to tracisz gwarancję. Takie modyfikacje po dwóch latach.

A przed no to kupujesz sprzet z nowszych partii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Nie wiem. Czy to było reklamowane? Czy Cambridge to wymieniał? Może tak.

Nie wiem.

16 godzin temu, zylka99 napisał:

P. S. w moim AXR 100 też wentylator jest słyszalny ale nie zamierzam się z nim rozstawać- zbyt dobrze gra jak za tę cenę🙂

Z jakiej odległości jak nie słuchasz muzyki i z jakiej odległości jesli w ogole jak słuchasz?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2022 o 21:34, mcc64@wp.pl napisał:

Podpowiesz coś co zagra podobnie do axr 100? Miałem ten sam problem z wentylatorem w axr co kolega i kurier go wczoraj zabrał a dźwiękowo mi bardzo pasował.

Swoją drogą czytałem "recenzję" że w axr wentylator włączał się tylko przy głośnym graniu jednak u mnie tak nie było. Przy cichutkim słuchaniu radia (śpiące dziecko w pokoju) i obudowa chłodniutka po jakichś 8-10 minutach i tak się włączał a słyszałem go z ok 3 metrów. Porażka.

Gdzie miałeś postawiony ten axr 100 ? Ja mam model axr100d słucham po kilka godzin dziennie , w soboty czasem od rana do wieczora i jest wszystko w porządku, jak podgłośnie tak że szyby się trzęsą to owszem wentylator się włącza ale tylko na chwilę , wtedy i tak go nie słychać bo muzyka go zagłusza(u mnie wentylator włącza się delikatnie dopiero poniżej -25db , w praktyce ten wentylator jest 90% niezauważalny 😉) . Mój axr jest na wolnej przestrzeni, postawiony na komodzie w odległości około 10cm od ściany , owszem Ca axr 100 ma swoje mankamenty mi np, czasem delikatnie gwiżdże Transformator , ale to stosunkowo łatwa wada do modernizacji , mimo wszystko jestem z niego bardzo zadowolony, za te pieniądze nie ma innego tak dobrze grającego Ampli o tak potężnej mocy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amatordźwięku napisał:

Gdzie miałeś postawiony ten axr 100 ? Ja mam model axr100d słucham po kilka godzin dziennie , w soboty czasem od rana do wieczora i jest wszystko w porządku, jak podgłośnie tak że szyby się trzęsą to owszem wentylator się włącza ale tylko na chwilę , wtedy i tak go nie słychać bo muzyka go zagłusza(u mnie wentylator włącza się delikatnie dopiero poniżej -25db , w praktyce ten wentylator jest 90% niezauważalny 😉) . Mój axr jest na wolnej przestrzeni, postawiony na komodzie w odległości około 10cm od ściany , owszem Ca axr 100 ma swoje mankamenty mi np, czasem delikatnie gwiżdże Transformator , ale to stosunkowo łatwa wada do modernizacji , mimo wszystko jestem z niego bardzo zadowolony, za te pieniądze nie ma innego tak dobrze grającego Ampli o tak potężnej mocy .

Stał w otwartej przestrzeni. Z tego co się naczytałem nie każdy egzemplarz ma ten problem. Dźwięki pewnie transformatora u mnie:

Wentylator

Odesłałem i nie próbowałem drugiego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zniknąłem na trochę z forum, a widzę że temat nadal żyje. Otóż jak już ktoś wcześniej wspomniał panowie z serwisu coś kosmetycznie podregulowali, ale stwierdzili jednocześnie że u nich problem nie występował. Ja natomiast trochę się pospieszyłem z pozytywną recenzją całej tej sytuacji, ponieważ po kilku dniach spokoju problem wrócił i utrzymuje się do dziś. U mnie pomogła wymiana wzmaka na cxa81, ale to świeży temat, męczyłem się z tym wentylatorem od listopada :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...