Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 Pearl 27 + amp Marantz Cinema 60/Cinema 70s/Pioneer 304?


Kudłaty

Recommended Posts

Cześć,

Jak wyżej w temacie - chciałbym się poradzić, który amplituner byłby lepszy do zestawu 5.1 Pearl 27. Przesłuchiwałem różne kolumny typu Pearl Sapphire 25, Pearl 27, Heco Aurora, JBL Stage 180 i AE 120, i narazie wybór padł na Pearl 27. Teraz mam zagwozdkę jaki amplituner dobrać. Chcę amplituner bardziej w stronę muzyki ale nie chcę rezygnować z KD 5.1. W przyszłości mam plan rozszerzyć zestaw o wzmacniacz z końcówką mocy, żeby było typowo pod stereo.
Jeśli chodzi o amplituner, to planowałem coś w budżecie do 4700zł, ale polecony mi został Marantz Cinema 60, ponieważ ma pełne pre outy i Marantze są "muzykalne". W kontrze do Marantza polecono mi Pioneer 304, o 1700zł tańszy.

Wcześniej polecono mi też Marantz Cinema 70s, który jest akurat w moim budżecie, ale z drugiej strony usłyszałem, że przez to, że jest slim to musieli iść na kompromisy względem jakości w porównaniu do "standardowych" rozmiarów ampa.

Jestem otwarty także na inne sugestie. Proszę poradźcie coś :D

Serdeczne dzięki!

Edytowano przez Kudłaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sytuacja dzisiaj wygląda tak, że wydając 4-5 tysięcy kupujesz amplituner prawie podstawowy o niewiele lepszym dźwięku od najtańszych konstrukcji. Jeszcze jakiś czas temu tej klasy amplitunery kupowało się w kwotach 2-3 tysiące i wtedy były one dobrze wycenione. Do samych kolumn Pylona z serii Pearl nie siliłbym się na kupno jakiś dodatkowych wzmacniaczy a wystarczyłby np. polecany Marantz Cinema 60 chyba, że w przyszłości zainwestujesz w lepsze i droższe kolumny to wtedy warto o takim rozwiązaniu pomyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Niestety sytuacja dzisiaj wygląda tak, że wydając 4-5 tysięcy kupujesz amplituner prawie podstawowy o niewiele lepszym dźwięku od najtańszych konstrukcji. Jeszcze jakiś czas temu tej klasy amplitunery kupowało się w kwotach 2-3 tysiące i wtedy były one dobrze wycenione. Do samych kolumn Pylona z serii Pearl nie siliłbym się na kupno jakiś dodatkowych wzmacniaczy a wystarczyłby np. polecany Marantz Cinema 60 chyba, że w przyszłości zainwestujesz w lepsze i droższe kolumny to wtedy warto o takim rozwiązaniu pomyśleć.

Dziękuję za odpowiedź.

W przyszłości na pewno bym zainwestował w droższe kolumny, ale w tym momencie niestety muszę na czymś przyciąć. Czyli wzmacniacz stereo przy tych kolumnach niewiele by zmienił w porównaniu z samym Marantzem? Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kolumny tej klasy sprawdzą się w kinie i w prostych systemach stereo, ale kupując dodatkowy wzmacniacz przecież nie zainwestujesz w najtańszy bo to niewiele zmieni a średnia, czy wyższa klasa wzmacniaczy będzie oczywiście lepszym rozwiązaniem, ale musi iść to w parze z lepszą jakością kolumn, inaczej nie będzie to miało sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Te nowe Marantzy na razie odpuść.

Faktycznie Pioneer wygląda tu ciekawie.

Także Onkyo 7100

Powiem szczerze. Amplituner + końcówka lub wzmacniacz. Wydasz pomiędzy 5000-8000 zł do tych kolumn.

No ja bym się zastanowił.

Właszcza że Pioneer / Onkyo ciekawiej rozkreci Pearl 27

Piotr

 

 

Sorry, nie doczytałem dokładnie Twojej wiadomości. Czyli zamiast Marantza - Onkyo 7100. Jak on zagra w porównaniu do Marantza? Zależy mi na lepszym środku (priorytet) i górze niż dole. 

Pioneer ten który wspomniałem lx304 czy warto byłoby dołożyć do lx305? To samo pytanie - jak będzie brzmiał w porównaniu do w.w. Marantza i Onkyo?

Chętnie bym te 4 modele odsłuchał ale nie znalazłem jeszcze sklepu gdzie mają je wszystkie tak żeby można było odsłuchać...

Nastawiłem się na Marantza, ponieważ są muzykalne ale mógłbyś powiedzieć dlaczego odpuścić nowe Marantze?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kudłaty napisał:

Dlaczego narazie odpuścić nowe Marantze?

Są drogie, Ich brzmienie może nie być dobre do Pearl,

20 godzin temu, Kudłaty napisał:

Który Pioneer i Onkyo? Myślałem też ewentualnie o Denon S960H/970H (z tym, że one też nie mają preoutów na 1szą strefę..).

Pioneer 6100 i 7100 ma na fronty

15 godzin temu, Kudłaty napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

W przyszłości na pewno bym zainwestował w droższe kolumny, ale w tym momencie niestety muszę na czymś przyciąć. Czyli wzmacniacz stereo przy tych kolumnach niewiele by zmienił w porównaniu z samym Marantzem? Dzięki!

Ja bym przyciął na amplitunerze a kupił lepsze kolumny.

8 godzin temu, Kudłaty napisał:

Sorry, nie doczytałem dokładnie Twojej wiadomości. Czyli zamiast Marantza - Onkyo 7100. Jak on zagra w porównaniu do Marantza? Zależy mi na lepszym środku (priorytet) i górze niż dole. 

Na lpszym środku, górze i dole? Co to znaczy? Czyli ma grać lepiej?

Marantz jest bardzo liniowy. Niektórzy powiedza nudny. Ja powiem ok ale do jasnych kolumn. Nie do Pearl. To połączenie będzie łagodne, brakuje mu energi, siły przekazu.

Onkyo wyciągnie z tych kolumn potencjał. Siłe. wciągający przekaz.

Pioneer przy tak samo jak Onkyo bo to ta sama firma. Różnią się tylko bazową kalibracją.

Jak uzywasz Dirac nie będzie rożnicy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...