Skocz do zawartości

Porównanie Taga 607 vs Q Acoustics 3050i + Denon 750


Łukasz P.

Recommended Posts

Fx 6g będę u mnie plecami na tylnej ścianie, pytanie czy w górnym rogu nie będzie zbyt gęsto dla nich(zasłona) na sąsiadującej  ścianie. W oryginale stoi rogówka a na stojaku Taga. Wstępnie na stojaku miałby zasiąść FX a dopiero w późniejszym czasie ewentualnie wylądować na ścianie. Pchać się w fx czy iść w kierunku MA50 ?

Dodatkowe pytanie, na forum w większości zalecali ustawienie na dipole. Jakie jest twoje zdanie ?

57560512-E008-4FE7-9328-63719B047387.jpeg

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A więc tak:

Zakupiony MA 200+ Fx, pozytywów z zestawu które są wspomniane wcześniej nie będę już kopiował. Jestem bardzo zadowolony i z każdym dniem przyzwyczajam ucho do nowych dźwięków. Minimalizm kolumn na plus, wykonanie rewelacyjne. Fx w fazie di-pol, wstępnie bardzo fajny efekt szerokiej sceny. Pozostaje się dobrze osłuchać z całością. Wykonam ponownie kalibrację po wygrzaniu kolumn, zobaczę czy będę jakieś zmiany ustawień. 

# Piotrek, zestaw pracuje z Denonem s750. W przyszłości chciałbym zmienić na model z poprawnie działającym hdmi 2.1 i posiadającym „coś” więcej od obecnego. Wystarczy amp 5.1, natomiast są jakieś modele które dodatkowo oprócz wspomnianego hdmi wniosą do zestawu coś więcej czy w przypadku mojego wykorzystania film+konsola jest już wszystko w obecnym? Poproszę również o propozycje jaki amp byś polecił w budżecie 3-5tyś na obecną chwile.

Odnośnie Tagi 607, poszła do kolegi i gra z Yamaha v4a. Dużo bardziej żywiołowo, fak akustyka jest u niego znacznie lepsza. W mojej opinii uważam że dla początkującego bądź mniej wymagającego słuchacza jest to naprawdę dobry model (film+konsola).

S4Home - kolejny zakup u kolegów, ciągle wysoki poziom kontaktu i zawsze chętnie do nich wrócę.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że mogłem pomóc.

19 godzin temu, Łukasz P. napisał:

S4Home - kolejny zakup u kolegów, ciągle wysoki poziom kontaktu i zawsze chętnie do nich wrócę.

W końcu moja krew :P

19 godzin temu, Łukasz P. napisał:

# Piotrek, zestaw pracuje z Denonem s750. W przyszłości chciałbym zmienić na model z poprawnie działającym hdmi 2.1 i posiadającym „coś” więcej od obecnego. Wystarczy amp 5.1, natomiast są jakieś modele które dodatkowo oprócz wspomnianego hdmi wniosą do zestawu coś więcej czy w przypadku mojego wykorzystania film+konsola jest już wszystko w obecnym? Poproszę również o propozycje jaki amp byś polecił w budżecie 3-5tyś na obecną chwile.

Jesli dalej interesuje cie 5 kanałów to albo coś z wyższej półki jak Arcam AVR 5 albo coś co ma lepsza kalibracje. Dirac. Tu modele Denon X 3800 ale dopiero po zakupie, Pioneer albo Onktyo RZ50 te będa tańsze.

Dopiero tu będziesz miał przeskok względem tego co masz.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki Fx kalibrowałem w ustawieniu na di-pol i są plecami do tylnej ściany, rogówka tez jest do ściany dosunięta(musi tak zostać) Jest to poprawna kalibracja w takim układzie z ustawieniem na dipol? bo czytałem gdzieś w wątku że ciekawiej grają w filmie przy takim ustawieniu a nie znalazłem nigdzie w jakim poprawnie kalibrować dipol czy bipol. Co o tym sądzisz ?

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli grają na wprost?

A słuchałeś filmu?

Bo przy takim ustawieniu zmienił bym na Bi pol. Wówczas obydwa głośniki boczne grają w tej samej fazie.

W ustawieniu di pol będziesz słyszał jedne w odwróconej.

Bo tylko jedne są bezpośrednio na Ciebie. Pytanie czy to źle czy dobrze. Jak to odbierasz podczas filmu?

Sprawdź typowy helikopter do testów.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, na kolumnach MA fx jest zapis left, right. Gdzieś na YT jak oglądałem ich oceny gość mówił ze to ważne aby prawidłowo rozmieścić tak jak są opisane. Odgrywa to wtedy role przy zmianie bi/di i dlatego ten zapis jest umieszczany ? 

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łukasz P. napisał:

Tak grają na wprost, wydaje się dla mnie że jest super i fajna przstrzeń ale jeszcze się nie osłuchałem dokładnie bo to zupełnie inna bajka w przeciwieństwie do Tagi. Zmieniając na bi-pol wykonać ponownie kalibrację ?

nie koniecznie. Jesli nie bylo błędy to inne parametry będa podobne.

22 godziny temu, Łukasz P. napisał:

Jeszcze jedno pytanie, na kolumnach MA fx jest zapis left, right. Gdzieś na YT jak oglądałem ich oceny gość mówił ze to ważne aby prawidłowo rozmieścić tak jak są opisane. Odgrywa to wtedy role przy zmianie bi/di i dlatego ten zapis jest umieszczany ? 

W przypadku Di pol to ma znaczenie.

W przypadku Bi pol nie. Bo wtedy oba boczne czyli w sumie 4 średniotonowce grają to samo. (pomijamy inny sygnał dla lewego i prawego kanału :) Oczywiście )

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegłem od tytułu założonego tematu ale żeby nie zakładać kolejnych to dopisze tutaj:

Amplituner Pioneer VSX-LX305(wymagane hdmi 2.1) + MA Bronze 200, proszę o informacje czy takie połączenie jest dobre i wrażenia z użytkowania amp jeżeli ktoś miał z nim  styczność. Druga sprawa to Dirac, jest to system typu ustawiam „auto” on robi swoje a ja cieszę się z rezultatu i zapominam o nim czy jest to zaawansowana wersja dla audiofila i osób które lubią zagłębić się w programie. Przeglądając oferty cenowe to pionek jest obecnie chyba najtańszym amplitunerem z tym systemem. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje w podobnej kwocie. Gdzieś mi się przewinął temat Marantza który ma się pojawić bodajże w marcu.

Edytowano przez Łukasz P.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionieer z Dirac w systemie 5 kanałowym na małej przestrzeni zrobi faktycznie słyszalną  różnice względem audysey ?( nie zamierzam dobudowywać o dodatkowe kanały z uwagi na brak miejsca). Bo zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens kupić drogi amplituner bo jedyne co w moim obecnym mi brakuje to hdmi 2.1 Nawet zakup Denona avc 660 jest wystarczający żeby mieć sprawne hdmi 2.1. Tak jak w przypadku Denona to proszę również o info czy Pioneer 305 nie ma żadnego problemu z hdmi 2.1(vrr,all..) pod konsole. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia wielkości pomieszczenia a problemów z jego akustyką.

Są pomieszczenia w których Dirac nei zrobi praktycznie nic, albo bardziej sprowadzi się do Twoich ustawień i oczekiwań ale nie będzie potrzebny do eliminacji wad pomieszczenia.

A są tez takie w których zmieni bardzo wiele i naprawi mnustwo problemów.

To jest tak, napisałem o tym też temat tutaj. Kalibracja pomaga ale nie oczekuj że to rozwiąże każdy z Twoich problemów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...