Skocz do zawartości

Pomoc w doborze wzmacniacza lub amplitunera stereo


kkordi

Recommended Posts

7 godzin temu, dorsz napisał:

Ja już stary i głuchy jestem, ale trochę sprzętu słuchałem. I tak, A-S1100 zamknął brzmienie u mnie 👍 Transport, a właściwie streamer zmieniłem jak mi na Squeezebox Touch zniknęło kilka stacji radiowych ze względu na Brexit.

DAC - 12 lat
Kolumny - 9
Wzmacniacz - 7
Transport - 5

Ja już tylko muzyki słucham 😇

Z czysto (taki bardziej audiofilski dźwięk) brzmiących wzmacniaczy, raczej bym polecił Marantza niż Cambridge Audio. Ale zasada jest zawsze ta sama: jak sam nie posłuchasz, to nie będziesz wiedział czy Tobie się podoba.

Aha, a za brzmienie u mnie - tak naprawdę - odpowiada stary Arcam rDAC na Wolfson WM8741.

Ja mam bardzo długą "przerwę" w słuchaniu stereo i cieszę się że teraz sprzęt audio tak potrafi ładnie grać , podług lat 80-90 ubiegłegu wieku.

Jestem pod wielkim wrażeniem słuchając kolumn Polk Audio Recerve R200, w porównaniu do zawsze mi towarzyszących Blues 150. Przepaść.

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Zrobić pomiary, posłuchać itd.

Myślę że w moim przypadku , to za wcześnie na jakieś pomiary, ale posłuchać - tak owszem.👍

7 godzin temu, dorsz napisał:

Plan czy rzut z góry też by nie zaszkodził.

Na pierwszym zdjęciu, mam nadzieję że to tylko cień a nie skos.

Wszystko w poziomie i pionie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dorsz napisał:

Plan czy rzut z góry też by nie zaszkodził.

Na pierwszym zdjęciu, mam nadzieję że to tylko cień a nie skos.

Parę godzin pracowałem nad tym projektem i nie znoszę pracy na odjebkę .Górna płyta meblowa, jest oparta na perforowanym płaskowniku o dużej powierzchni a nie przytwierdzona bezpośrednio do pionowych nóg. W tym celu musiałem wykonać w górnej płycie gniazda pod łby śrub. Dolna płyta meblowa też nie spoczywa bezpośrednio na podłożu. Zastosowałem też twardą piankę , bezpośrednio pod kolumny co by jak najmniej przenosiły na podstawy, na których stoją. Jeżeli coś wykonałem niezgodnie ze "sztuką" , poproszę o sprostowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, keray69 napisał:

Jak jesteś z Łodzi to na Piotrkowskiej 210 masz komis ze sprzętem Audio

O tym komisie u Piotra już koledze pisałem . Ściśle jest na Piotrkowskiej 204 , da się załatwić wypożyczenie. Najpierw jednak chciałbym by @kkordi coś posłuchał i miał jakiś punkt odniesienia. 

2 godziny temu, kkordi napisał:

Zastosowałem też twardą piankę , bezpośrednio pod kolumny co by jak najmniej przenosiły na podstawy, na których stoją.

Wszystko ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...