Skocz do zawartości

Zmiana kina domowego na soundbar


Dawid Szumilas

Recommended Posts

Witam

Obecnie posiadam chyba niezbyt szczęśliwy składak do kina domowego 7.2:

front: Klipsch RF82

centralny Cerwin Vega CLS-6C

boki i tył : Heco music style 200

subwoofery: 2x Klipsch r 112sw

Ampli: Marantz sr 6011

Końcówka mocy na front: NAD C356BEE

 

Za chiny nie idzie tego ustawić bym był zadowolony, bas albo się rozłazi, trzepie w kuchni, nie jest miękki, w niektórych częściach pokoju go w ogóle nie ma itd. Kombinowałem z fazą ( na odwróconej fazie jest trochę lepiej). Odsuwałem kolumny od ściany, przestawiałem je szerzej. Zdaję sobie sprawę, że taki potworek trochę mi wyszedł z tym zestawem. Nadmienię, że muzyki słucham w trybie stereo +subwoofery, źródło do muzyki to komputer przez HDMI ->ampli->Nad->kolumny, filmy lecą z odtwarzacza HImedia. Z dźwiękiem w filmach jest trochę lepiej ale też  wystarczy się przesunąć pół metra w bok i już jest zupełnie inny dźwięk. Metraż to 22 mkw. Teraz pokój jest zagracony zabawkami dziecka ale wcześniej gdy ich nie było problem był ten sam. Dlatego postanowiłem, że posprzedaję to wszystko w piguły i kupię sobie jakiś porządny soundbar, mój budżet to 8 tys. Chciałbym by dało się też słuchać na tym głośno muzyki (house, d'n'b, dubstep, hardstyle). Myślałem nad czymś ze stajni BOSE lub klipsch ale nie zamykam się na inne firmy. Czy można prosić o poradę?

 

Pozdrawiam

 

 

 

IMG_20221217_214711471.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej .

Nie wiem , może się nie znam, ale według mnie taka hybryda nie ma prawa zagrać poprawnie . 

 

Jestem ciekawy, co powiedzą Ci, którzy naprawdę znają się na rzeczy .

 

Serrio soundbar do muzyki? 

 

Prezentacja muzyki może ucierpieć w soundbarach w porównaniu z bardziej tradycyjnymi oddzielnymi systemami głośnikowymi. Dzieje się tak dlatego, że podobnie jak w przypadku dialogów i efektów overhead w ścieżkach dźwiękowych Dolby Atmos, kompaktowa konstrukcja typu „wszystko w jednym” soundbara, który łączy ze sobą poszczególne głośniki, zagraża jego zdolności do rozdzielania kanałów lewego i prawego – warunek konieczny do tworzenia właściwego obrazu stereo.
Nie będzie to problemem dla większości ludzi, ponieważ kupili soundbar głównie po to, aby poprawić dźwięk z telewizora. Ale jeśli jesteś tak samo zainteresowany słuchaniem muzyki, jak oglądaniem programów telewizyjnych i filmów, absolutnie uzyskasz lepszą wydajność, przechodząc do oddzielnego amplitunera AV i głośników .

 

Soundbar, to rozwiązanie dalekie od jakiejkolwiek jakości ! Zestaw bezprzewodowych głośników umieszczonych w jednej poziomej plastikowej bądź  aluminiowej belce , mających na celu dostarczanie wrażeń na kinowym poziomie - to bzdura !
Soundbar nigdy nie był, nie jest i nie będzie alternatywą dla dużych, składających się z kilku części kompletnych zestawów kina domowego , bazujących na kolumnach podłogowych itp itd .
To tylko zwykła belka dźwiękową pod tv , która zasadniczo poprawia dźwięk wydobywający się z tv, ale o jakości w tym przypadku nie można mówić, podobnie jest w przypadku plastikowych składaków Harman Kardon , Bose i tym podobnych .
Tego typu zestawy jak i soundbary, to tylko namiastka prawdziwego kina domowego, prawdziwej jakości
Jasne, soundbary z wyzszej półki cenowej grają naprawdę fajnie, głośno i na tym "fajnie" temat prawdziwej jakości się zamyka . 

Załóżmy zakup już naprawdę "dobrego" soundbaru w kwocie blisko 10 tyś  np.marki Paradigm .
Zakup dobrego amplitunera do kina domowego to jest kwota blisko 10 tys. złotych, a gdzie reszta ?

Jakość z soundbara  ? Tylko względem dźwięku, jaki generuje tv.

 

Jeśli chcesz słuchać tylko "głośno" muzyki to kup sobie tzw. wieżę.  

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże głośniki do tego metrażu 

RF62 , 62II ( używki , stawiam na 62II )

Sub typowo kinowy .

Do muzyki w obudowie zamkniętej .

Sprawdzi się również w kinie .

Będzie delikatniej , ale będzie :)

Glosniki odsunięte od ściany na 20-30 cm .

5-10 nic nie daje . I prawa w rogu :)

To następny błąd :( zasłonięta sofą.

w takich warunkach może Klipsch RB ( monitor ) na podstawce ? 

 

ZOstaw soundbar z daleka !!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest widoczna praktycznie goła ściana i goła podłoga, przy tej ilości głośników i odbić od tych powierzchni trudno uzyskać kontrolę nad dźwiękiem. Aż się prosi, żeby całą podłogę zakryć dywanem. Muzyki słuchasz z włączonym audyssey? Zakładam, że kalibracja poprawnie wykonana. Co do głosników to nie mam pojęcia ile muzykalności da się z nich wycisnąć i czy to nie jest istotna  część problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są nieco za duże ale to nie ma tu aż takiego znaczenia bo amplituner obciał z nich bas na pewno.

Ja bym wymienił centrany.

Ale co do reszty to kwestia akustyki.

System jest bardzo zbity, dosunięty do ściany, chybatez do okna z boku. Suby sa od siebie ile? Metr?

Brak dywanu.

Mimo że to zlepek to i tak może to zagrac fajnie. Bo elementy daja na to mozliwość.

Trzeba zadbać lepiej o akustykę.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...