Skocz do zawartości

subwoofer


rupert9

Recommended Posts

Dzień dobry

Mam problem z subwooferem nie załącza się lub dziwnie buczy przed uruchomieniem, generalnie gra tylko jakby słabo.

posiadam zestam onkyo 616 oraz głośniki i subwoofer HK hkts30.

Myślę o jakiś wymianie może nie na raz całego systemu ale na początku ten subwoofer chociaż do końca nie wiem czy to jego wina?

Jeśli chodzi o ampi to pozostał bym przy onkyo pewnie 6100 bo 7100 to już sporo koszztuje,

Pytanie jaki suboofer, czy warto dopłacać przwie 2 tyś do onkyo 7100, i ewentualnie jakie satelitki takie na ścianę czy te wystarczą

Pomieszczenie 40m2 dzwięk głównie tv film ale muzyka oczywiście też 60/40

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę jeszcze raz wszystko po koleii

Witam

Mam kilka pytań, chciałbym powymieniać systematycznie poszczególne elementy KD

W tej chwili mam onkyo 616 i HK hkts30

kupowane to było do pokoju 20m2 teraz mam to w 40m2 i coś to nie robi wrażenia no lepsze od głośników tv, jeszcze jakiś problem mam z subwooferem w DolbyD prawie go nie słychać duzo lepiej w stereo

Ale do rzeczy myślałem żeby zmienić teraz subwoofer może na 

kipsch 150

cvc sb2000 po pb jeszcze drozsze

a może jakiś Rel

slucham film, tv i muzyka 

potem może głośniki a napewno przód kipsch on wall te duże chyba to są 640 

no i potem jakiś nowy ampi i tu raczej onkyo 6100 bo ma 7100 to sporo kasy potrzeba czy warto dokładać te 1500 tys?

Co myślicie o tych wyborach 

jak się sprawują te kipsch 640

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie REL HT 1205. Rewelacyjny w swojej cenie.

Zwłaszcza że chcesz łączyć kino z muzyką.

Tak on walle to 640D. Z tym że tu trzeba sięspieszyć bo to linia która Klipsch wycofał już jakiś czas temu. Wiec co jest na magazynie to jest ale nowych nie bedzie.

Warto.

6100 to bezpośredni nastepca Twoje 616 w kilku późniejszych odmianach. Bedzie grał podobnie tylko funkcje inne.

7100 jest droższy bo ma na pokładzie lepsza znacznie lepsza kalibracje DIRAC.

Moim zdaniem warto.

Zwłaszcza patrzac na inne amplitunery podobnej klasy

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko niech Ci nie przychodzi do głowy Atmos oparty na odbiciach od sufitu. Tu się sprawdzają tylko fizyczne głośniki nad głową. Klipsch RP-640D nie jest całkowicie uniwersalną kolumną. Głębokiego basu z niej nie uzyskasz, ale resztę pasma ma - jak na Kipsch - ma na zaskakująco wyrównanym poziomie.

Teraz tak... Jak ustawiasz kino domowe to zalecenia dotyczące konfiguracji są takie iż wszystkie komumny w amplitunerze ustawiasz jako small. Nieważne że na przodzie masz jakieś kolumbryny... Zapomnij o tym. Ustawiasz wszystkie jako małe. Amplituner odcina wówczas wszystko poniżej 80Hz, a za bas odpowiada kanał LFE (subwoofer). No i sub będzie tu mocno pracować. Dużo prościej Ci będzie uzyskac soczysty i głęboki bas ponieważ będziesz mieć większe pole manewru by znaleźć dla suba optymalne miejsce w pomieszczeniu. Kolumnami frontowymi tak nie możesz lawirować.

W konfiguracji na odbiór stereo możesz ustawić przednie kolumny na full band, RP-640D nie zachwyci. Ale podobnie jak wyżej w kinie, tu też możesz zaprząść subwoofer do działania i będzie super. Dwie uwagi. 1 - do muzyki sub to nie jest prosta sprawa bo od niego wymaga się większej precyzji. 2 - jak będziesz używał tryb direct lub pure direct, to sub nie zagra.

10 minut temu, rupert9 napisał:

kif 750

Yyy... KEF Q750? No musisz się zdecydować co dla Ciebie jest istotne. RP-640D to kolumna naścienna zapewniająca Ci więcej wolnej przestrzeni w salonie, ale nie zapewni solidnego dołu. Jak wspomniałem wyżej, dobry sub to must to have. Przy muzyce KEF zagra Ci samodzielnie, ale przy konfigurowaniu kina i tak zalecane jest ustawianie na small.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rel i SVS w muzyce dobrze sobie poradzą. Klipsch potężny, bez dwóch zdań. Ale raczej tylko do kina. 

I żeby Ci namieszać, lepiej kupić dwa słabsze suby niż jeden większy. Dlaczego? Będziesz w stanie uzyskać bardziej wyrównany poziom. Chyba znasz to uczucie jak w jednym miejscu pomieszczenia basu jest aż nadto, a w innym nie ma go wcale. A dla sofy trudno znaleźć inne miejsce jeśli okaże się że siedzisz w tzw. węźle.

 

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cie tu namawiać na wydanie worka pieniędzy, ale jeśli np. rozważasz SVS SB2000pro, to moim zdaniem będziesz bardziej zadowolony jak byś kupił 2 x SVS SB1000Pro.  Ciężko przeskoczyć tzw. mod pomieszczenia, jego wpływ na calość jest kolosalny. Rozstaw subów też jest istotny, warto zarezerwować sobie swobodę ich ustawienia, u mnie najlepiej (2 x SVS SB 3000 na 18m2) grają vis/a vis, jeden z przodu, drugi zaraz za sofą. Porównanie do grania solo jest aż śmieszne.

Rozważasz wypożyczenie, będziesz wiedział na czy stoisz.

16 minut temu, rupert9 napisał:

jak je podłączyć do ampi?

Zależy od amplitunera, ale często mają dwa wyjścia na sub. Same suby też często mają wyjście na kolejny w szeregu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostanę przy jednym w miarę uniwersalnym i dobrym

Wiem ze do wszystkiego to do niczego ale szukam czegoś dobrego a napewno duzo lepszego od Harmana Kardona którego posiadam

Nie myślałem o wypożyczeniu nawet nie wiedziałem czy coś takiego istnieje

Generalnie to chodzi o spora zmianę w jakości pomiędzy tym co mam i mało widoczne jak klipach 640 a sub rel1205 bo już kilka osób powiedziało ze jeśli do muzyki i kino to będzie bardzo dobry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

 

"Teraz tak... Jak ustawiasz kino domowe to zalecenia dotyczące konfiguracji są takie iż wszystkie komumny w amplitunerze ustawiasz jako small. Nieważne że na przodzie masz jakieś kolumbryny... Zapomnij o tym. Ustawiasz wszystkie jako małe. Amplituner odcina wówczas wszystko poniżej 80Hz, a za bas odpowiada kanał LFE (subwoofer). No i sub będzie tu mocno pracować."  

 

Witam.  Przepraszam , że się wtrącam. 

Zainteresował mnie ten wątek. 

Jeśli jest zalecenie ustawienia wszystkich kolumn na pozycję small w przypadku kalibracji , to w jakim celu w amplitunerze jest opcja wyboru wielkości kolumn? 

Co spowoduje ustawienie w opcjach wielkości kolumn wskazanie frontów jako kolumny "duże" ? Jak to wpłynie na poprawną kalibrację? 

Edytowano przez fluid81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rupert9 napisał:

Chyba zostanę przy jednym w miarę uniwersalnym i dobrym

W takim razie potraktuj to co napisałem jako kierunek kolejnych kroków jakbyś szukał emocji poziom wyżej. Wiesz na czym stoisz, REL jest super subem w swojej klasie, dobrze tylko go ustaw. Najgorsze jest to, że często nie zagra optymalnie w miejscu gdzie chciałbyś aby stał haha.

21 minut temu, fluid81 napisał:

Jeśli jest zalecenie ustawienia wszystkich kolumn na pozycję small w przypadku kalibracji , to w jakim celu w amplitunerze jest opcja wyboru wielkości kolumn? 

Co spowoduje ustawienie w opcjach wielkości kolumn wskazanie frontów jako kolumny "duże" ? Jak to wpłynie na poprawną kalibrację? 

Edytowano 3 minuty temu przez fluid81

Norma THX zaleca odcięcie wszystkich kolumn na 80hz. Za niższe częstotliwości ma odpowiadać sub. Wskazanie kolumn jako duże pozwala Ci na ręczne ustawienie odcięcia (lub jego wyłączenie). Nie ma to nic w związku z ograniczaniem mocy czy kastrowaniem parametrów. Tu tylko chodzi o te odcięcie. Ustawienie wszystkich kolumn jako duże i wskazanie pełnego zakresu nie przynosie rezultatu który byś chciał. Charakter pracy nawet bdb kolumn nie pozwala się nawet zbliżyć do możliwości suba średniej klasy. Powyższe nie dotyczy setu bez suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rupert9 napisał:

A jeszcze jedno chodzi mi po głowie a może zamiast tych kipsch 640 z przodu kolumny razem z atmos?

Takie jak R26FA? Daj spokoj to kompletny niewypał.

18 godzin temu, rupert9 napisał:

A np. te kif 750 wyglądają całkiem niezłe ciekawe jak to by grało w kinie jak one maja się do tych droższych kipsch 640????

zestawiasz kompletnie inne produkty ze sobą.

Jak rower vs motocykl.

18 godzin temu, rupert9 napisał:

Myślałem o rel 1205 i kipsch 640, do muzyki , kino , tv. Ale potem pomyślałem ze może zamiast kipsch wstawić KEFa 

Do stereo kolumny średnio. Ale no coś zagra.

Q750 ok ale nie zamiast ale 750 + REL HT 1205. bo jest też kino tak?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poszedłem w kipscha 620 na fronty bo rzeczywiście są kompaktowe i mało widoczne ale to ta sama cena i gabaryty w jakości odtwarzania nie są bez znaczenia, tak myśle większe pudło.

A skoro kasa podobna to może drugi raz nie iść w plastiki, tylko żeby było warto i jakaś znacząca różnica w graniu.

Nie wiem jak ampi to ustawia czy jak będzie kino to obetnie je i tak do tych 80hz ale jak stereo plus ewentualnie sub który zejdzie jeszcze niżej niż q750 

Czy to może jedne ustawienia a on załącza fronty i sub i tak je obetnie to nie będą wykorzystane

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo czytelnie piszesz te posty albo ja jestem poświateczny :D:D:D

Klipsch 620 to dużo gorsze granie od KEFA Q 750. ale dokładniejsze , bardziej rozdzielcze.

Ampli ustawi fronty na 60 albo 80 HZ jak wykryje suba.

Zalezy też jaki będzie ampli ale manualne ustawienia i korekcję będa raczej wymagane.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rupert9 napisał:

A jeszcze zapytam o amplituner, planuje zakup jakiegoś onkyo 6100 lub 7100 ale z dostępnością może być różnie a co polecanie w zamian 

Czy ten Maranz 5015 ma jakaś kalibrację dzieki??

Marantz ma Audysseya.

Czyli jest lepiej niż w 6100 ale gorzej niż w 7100. No i Marantz gra kompletnie inaczej. łagodniej.

Niektórzy powiedzą nudno.

Zalezy od kolumn i oczekiwan.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...