Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe - Denon/Onkyo + Monitor Bronze (2.0/2.1 na start)


aiv

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Jestem nowy na forum i nowy w temacie audio/kina domowego. Przeglądałem aktualne tematy, trochę pomogły w wyborze.

Chcę zacząć od 2.1 - kolumny + sub + amplituner. Sprzęt będzie używany w 80% do filmów, w 20% do muzyki.

Od razu zaznaczam, że sprzęt będę kupował w Szwajcarii, dlatego dobrze by było aby był dostępny na  Toppreise

Amplituner - tutaj wybór zawęziłem do 2 opcji - Denon 3800H oraz Onkyo RZ50 (7100 niedostępny a cenowo podobny do RZ50).

Za Onkyo przemawia Dirac w cenie oraz cena sama w sobie -  1000 CHF za Onkyo, 1700 CHF za Denona.

Kolumny wybrałem Monitor Audio Bronze 200 - z tego co czytałem tutaj są często polecane.

Czy sub wziąć również Monitor Bronze W10, czy lepiej coś innego?

Sprzęt będzie grał z Philipsem 807 65''.

Pokój to otwarty salon z kuchnią i przedpokojem. (na obrazku). [na brązowo drzwi, na niebiesko okna, przeszklone drzwi]

 

 

pokoj.jpg

Edytowano przez aiv
Dodałem rozkład pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2022 o 12:53, aiv napisał:

Amplituner - tutaj wybór zawęziłem do 2 opcji - Denon 3800H oraz Onkyo RZ50 (7100 niedostępny a cenowo podobny do RZ50).

Za Onkyo przemawia Dirac w cenie oraz cena sama w sobie -  1000 CHF za Onkyo, 1700 CHF za Denona.

No to brał bym Onkyo

22 godziny temu, aiv napisał:

sub SVS SB-1000 to dobry wybór do tego amplitunera?

zmienił bym tylko suba na REL HT 1205. Bo oobiście wolę. Ale SB 1000 jest akceptowalny

Spora różnica z SB2000?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

zmienił bym tylko suba na REL HT 1205. Bo oobiście wolę. Ale SB 1000 jest akceptowalny

Spora różnica z SB2000?

Piotr

Dzięki za odpowiedź. Kolumny i ampli już jadą, a sytuacja z subami wygląda następująco:

Magnat Alpha RS 12 - 460 CHF

HECO Aurora SUB 30A - 615 CHF

SVS SB-2000 (nie PRO) - 699 CHF

SVS SB-1000 Pro - 749 CHF

REL HT/1205 - 1090 CHF

SVS-SB-2000 Pro - 1149 CHF

Bariery 800 chyba nie chciałbym przekraczać, chyba, że jest kolosalna różnica między Rel HT a 1000 Pro.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No to jeśli nie przekraczasz 800 to ja bym brał SB2000 bez PRO

A dołożył bym do REL 1205. Albo wynegocjował nieco lepsza cenę bo macie go drogo wyjątkowo. To model obecnie wyprzedawany.

Piotrek

 

Udało się kupić w DE za 555 euro REL 1205, takze juz jedzie, dzieki wielkie za pomoc.

To jeszcze jedno pytanie na przyszłość, do tego zestawu co mam (Audio Bronze 200), satelitki wziąć FX czy lepiej Audio Bronze 100 lub 50?

Centralny raczej Audio Bronze 150 wejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 11:27, aiv napisał:

To jeszcze jedno pytanie na przyszłość, do tego zestawu co mam (Audio Bronze 200), satelitki wziąć FX czy lepiej Audio Bronze 100 lub 50?

Ja jestem zwolennikiem FX. Ale wiele osób uważa że to zalezy od ich ustawienia.

W którym miejscu u Ciebie znajdują się surroundy?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ja jestem zwolennikiem FX. Ale wiele osób uważa że to zalezy od ich ustawienia.

W którym miejscu u Ciebie znajdują się surroundy?

Piotrek

Beda na stojakach miedzy sofa a stołem, na czas seansu będę je odsuwał trochę dalej od głowy.

Tego prawego niestety w bok sie nie da bo sciana, jedynie do tylu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aiv napisał:

Beda na stojakach miedzy sofa a stołem, na czas seansu będę je odsuwał trochę dalej od głowy.

Tego prawego niestety w bok sie nie da bo sciana, jedynie do tylu.

 

FXy nie były projektowane z myślą o stojakach, więc tutaj wybrałbym bronze 50. Setek nie ma sensu brać tu pod uwagę. Swoją drogą ciekawe jak szybko znudzi ci się wędrowanie z tymi głosnikami przed i po seansie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemeklbn napisał:

FXy nie były projektowane z myślą o stojakach, więc tutaj wybrałbym bronze 50. Setek nie ma sensu brać tu pod uwagę. Swoją drogą ciekawe jak szybko znudzi ci się wędrowanie z tymi głosnikami przed i po seansie 🙂

Przy odpowiednio dlugim kablu, to bedzie 30s roboty tak mysle, reszta kabla bedzie schowana pod sofa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2023 o 07:22, Piotr Sonido napisał:

Ja bym szedł w FX.

Ale to fakt one na stojakach moga być mniej stabilne. Jak nie masz dzieci albo psa to nie obawiał bym się tego.

Piotrek

Dnia 2.01.2023 o 10:35, przemeklbn napisał:

FXy nie były projektowane z myślą o stojakach, więc tutaj wybrałbym bronze 50. Setek nie ma sensu brać tu pod uwagę. Swoją drogą ciekawe jak szybko znudzi ci się wędrowanie z tymi głosnikami przed i po seansie 🙂

A co powiecie o Apex 10 jako tylne?  Parametry wygladaja ok. Czy lepiej 50? FXy bym pewnie musial na jakiejs tasmie dwustronnej przykleic (mam psa :))

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/apex/apex-a10/

 

NVM, sprawdzilem ich cene. Czyli trzeba kupic FXy i tasme ;)

Edytowano przez aiv
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aiv napisał:

A co powiecie o Apex 10 jako tylne?  Parametry wygladaja ok. Czy lepiej 50? FXy bym pewnie musial na jakiejs tasmie dwustronnej przykleic (mam psa :))

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/apex/apex-a10/

 

NVM, sprawdzilem ich cene. Czyli trzeba kupic FXy i tasme ;)

Z oferty MA jest jeszcze radius 90, jakbyś jednak potrzebował bardziej pancernego głośnika  - ten ma obydwa grille metalowe. Myślę, że każdy który wymieniłeś spełni dobrze swoje.zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aiv napisał:

A co powiecie o Apex 10 jako tylne?  Parametry wygladaja ok. Czy lepiej 50? FXy bym pewnie musial na jakiejs tasmie dwustronnej przykleic (mam psa :))

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/apex/apex-a10/

 

NVM, sprawdzilem ich cene. Czyli trzeba kupic FXy i tasme ;)

No to mógł by trącić. APEX to fajny malutki system ładnie brzmiący. Można je wybrac przed 50tkami.

10 godzin temu, przemeklbn napisał:

Z oferty MA jest jeszcze radius 90, jakbyś jednak potrzebował bardziej pancernego głośnika  - ten ma obydwa grille metalowe. Myślę, że każdy który wymieniłeś spełni dobrze swoje.zadanie.

Zgadza się. Radius jest bardziej pancerny ale Apex gra lepiej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 10.01.2023 o 07:14, Piotr Sonido napisał:

No to mógł by trącić. APEX to fajny malutki system ładnie brzmiący. Można je wybrac przed 50tkami.

Zgadza się. Radius jest bardziej pancerny ale Apex gra lepiej.

Piotrek

Zdecydowałem się w końcu na  FXy, stoją na szafkach za kanapą ;)

Mam pytanie o ich ustawienie, jak ustawić je poprawnie? Opcje A, B i C jak na obrazku.

Czy powinny stać jak najdalej od miejsca odsłuchu (prawa krawędź prawej szafki, lewa lewej itp)?

Ewentualnie na środku (najbezpieczniej) lub blisko lewej krawędzi?

Głośniki są trochę powyżej miejsca odsłuchu,, po prawej od sofy jest ściana.

 

FXy.png

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aiv napisał:

Czy powinny stać jak najdalej od miejsca odsłuchu (prawa krawędź prawej szafki, lewa lewej itp)?

Im szerzej tym lepiej. Dolby w ogóle zaleca by odległość do najbliższego głośnika to było co najmniej 1m. A jak warunki nie pozwalają to sam widzisz że trzeba kombinować.

10 minut temu, aiv napisał:

Mam pytanie o ich ustawienie, jak ustawić je poprawnie? Opcje A, B i C jak na obrazku.

Jestem za "B", ale żadna z opcji nie jest zła. Włącz jakieś pliki pokazowe z dźwiękiem wielokanałowym i ustaw je wg. uznania.

https://thedigitaltheater.com/dolby-trailers/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...