Skocz do zawartości

Magnat Shadow 207 + Shadow Sub 300A + Yamaha R-N602


Karol_Tcz

Recommended Posts

Witam.

Gdzieś kiedyś szukałem sprzętu głównie do muzyki. Zależy mi na dobrym basie, sopranie itd. Wyczytałem z 3-4 lata temu na forach o Magnatach i subie 300A. Do tego polecali Yamahe 602, a jeszcze bardziej 803, ale wtedy na 803 nie było mnie stać. I tak na tamte czasy poszło dość dużo kasy na sprzęt.

Nie jestem jakimś audifilem z gramofonami itd. Wychowany jestem na Dub, Trance, Metal, Rock, Techno i chciałbym po prostu, żeby taki rodzaj muzyki miał j#bnięcie. Może to dla niektórych nieporozumienie, ale nie słucham symfonii, opery, vinyli.

Do tego korzystam ze Spotify, YouTube, Wi-Fi, Bluetooth,a telewizor podłączony jest pod optyczny.

Po 3 latach gra to dla mnie za słabo. Potrafi basem trzepnąć, ale jeżeli chodzi o inny dźwięk już mi nie wystarcza.

Macie może jakaś alternatywę z podobnej półki cenowej, ale żeby to na prawdę dało radę pod moje oczekiwania? System 2.1 z jakimś wzmacniaczem/amplitunerem. Nie oczekuje Focali, ale też nie chciałbym chińczyków. Mają drżeć szklanki w kuchni, u sąsiadów u góry 😁, ale również dźwięk ma być dobry i wyraźny.

Dziękuję za wszystkie opinie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymiana na sprzet używany.

nic nowego lepszego nie kupisz. Co najwyzej inny.

Bez sensu.

300A nie jest subem dostereo i nie do takiego pomieszczenia. OUT na pewno.

Shadow 207 tez moga być nieco za duże tutaj.

Jeśli Yamaha zostaje to do RN 602 podłączył bym ELAC uni Fi BS i REL T zero albo T5x

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby subwoofer dobrze mógł wesprzeć stereo, zje nam ponad połowę budżetu. Musiałoby t być coś w obudowie zamkniętej i dobrej jakości np. Rel HT1003, SVS SB-1000 Pro. Tańsze subwoofery to urządzenia do kina domowego. Zagrają zbyt wolno w muzyce. W takim metrażu w ogóle odpuściłbym system 2.1. Spokojnie uzyskasz dobry bas z samych kolumn. Zwróć uwagę na Octavio Amp i do tego kolumny np. Indiana Line Nota 550x lub Pylon Pearl 25. Niedrogi kompletny system z funkcjami sieciowymi. Brzmieniowo na pewno lepiej niż amplituner, nawet droga Yamaha R-N803.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to wymiana na sprzet używany.

nic nowego lepszego nie kupisz. Co najwyzej inny.

Bez sensu.

300A nie jest subem dostereo i nie do takiego pomieszczenia. OUT na pewno.

Shadow 207 tez moga być nieco za duże tutaj.

Jeśli Yamaha zostaje to do RN 602 podłączył bym ELAC uni Fi BS i REL T zero albo T5x

Piotrek

 

A czemu 300A nie jest do Stereo? Co z nim nie tak?

I dlaczego 207 są za duże? Myślałem, że nie ma czegoś takiego jak za mocny sprzęt.

Nie koniecznie Yamaha musi zostać... jeżeli jest jakaś inna alternatywa to wszystko wymienię, amplituner też.

4 godziny temu, Q21 napisał:

Aby subwoofer dobrze mógł wesprzeć stereo, zje nam ponad połowę budżetu. Musiałoby t być coś w obudowie zamkniętej i dobrej jakości np. Rel HT1003, SVS SB-1000 Pro. Tańsze subwoofery to urządzenia do kina domowego. Zagrają zbyt wolno w muzyce. W takim metrażu w ogóle odpuściłbym system 2.1. Spokojnie uzyskasz dobry bas z samych kolumn. Zwróć uwagę na Octavio Amp i do tego kolumny np. Indiana Line Nota 550x lub Pylon Pearl 25. Niedrogi kompletny system z funkcjami sieciowymi. Brzmieniowo na pewno lepiej niż amplituner, nawet droga Yamaha R-N803.

Ja bym jednak był za tym, żeby sub był. Nie jestem jakoś przekonany do zestawu 2.0, nie przemawia to do mnie.

Jeżeli chodzi o suby i Octavio to bardzo ładne sprzęty, ale kolumny zupełnie nie moja bajka, nie podobają mi się za cholere. Bardziej wolałbym coś wizualnie podobnego do Shadow 207/209.

Ale co, ogólnie zły sprzęt zakupiłem? Chodzi mi o jakość dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2022 o 21:30, Karol_Tcz napisał:

A czemu 300A nie jest do Stereo? Co z nim nie tak?

Jest bardzo głęboki w dzwieku i wolny.

Dnia 30.12.2022 o 21:30, Karol_Tcz napisał:

dlaczego 207 są za duże? Myślałem, że nie ma czegoś takiego jak za mocny sprzęt.

Nie powiedziałem że są tylko moga.

Bo Tobie zalezy na kwestii basu, Zobacz jak rozchodzi się fala basowa w Twoim pomieszczeniu.

Może być za ścianą a nie u Ciebie.

nie no wymiana Shadow na Indiana Line NOTa!! albo Pearl 25. No to jest bardzo nie udana porada.

Niestety trochę  na siłe proponowanie nowego sprzetu.

nie tędy droga.

I tylko uzywany ewentualnie. Jak koniecznie chcesz coś wymienić to zmień sub na inny.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...