Skocz do zawartości

Amplituner czy warto


bbbbb29

Recommended Posts

Cześć,

Wszystkiego dobrego dla wszystkich w nowym roku 🙂

Wpadł mi pomysł na zmiany w moim kinie. 

mam Denona x2700h

Klipsch Rp-260, Rp-504C, sw115, na tyle zmodyfikowane r-41m, oraz sufitowe. 

myślę o Onkyo rz50 albo Denon x3800h ,obydwa z końcówką mocy na fronty żeby można było też względnie dobrego stereo posłuchać.

Chciałbym wypróbować Dirac, zależy mi na eArc, atmos. Denon podobno wprowadzi możliwość kalibracji za dopłatą. Jak myślicie co będzie lepszym wyborem z moim zestawem? A może jeszcze coś innego?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bbbbb29 napisał:

Akustykę mam w sumie serio kiepską.

No to jak podziałasz w tym obszarze za stosunkowo niewielkie $ możesz uzyskać bardzo dobry i zadowalający efekt. Ja zrobiłem już jakiś czas temu u siebie pierwszy krok w tym kierunku i zdziwiłem się bardzo na plus, trochę roboty, a efekt piorunujący. Opisałem to tutaj i na razie na tym stanąłem, jak będzie więcej wolnego czasu po głowie chodzi dyfuzor na tylną ścianę, ale to jednak sporo pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bbbbb29 napisał:

myślę o Onkyo rz50 albo Denon x3800h ,obydwa z końcówką mocy na fronty żeby można było też względnie dobrego stereo posłuchać.

 

Chciałbym wypróbować Dirac, zależy mi na eArc, atmos. Denon podobno wprowadzi możliwość kalibracji za dopłatą. Jak myślicie co będzie lepszym wyborem z moim zestawem? A może jeszcze coś innego?

 

Wypożycz np. w Q21 i sprawdź , dobrze skalibrowany i ustawiony filtrami Dirac daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u sąsiada, który ma w stereo kolumny w pokoju co prawda mniejszym ale bardziej ustawnym i u niego gra to super. Ma szerzej, odpowiednio oddalone od ściany, ustawione symetrycznie, w takiej samej odległości od słuchacza. Nie trzeba podkręcać basu, wszystko jest mega fajnie. U mnie się po prostu tak nie da. 😞

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając na X3800 nie zmienisz stereo. Seria X3 gra taką samą klasą jak X2 tylko różnią się znacznie ceną. Uważam że słusznie do serii 700. Obecnie cena X3800 jest zaporowa. A przypomnijmy że do diraca to jeszcze kolejne wydane tysiące Cie czekają.

RZ50 to fajna opcja bo gotowa. Albo jego odpowiednik Pioneera. Tu brzmienie jest bardziej otwarte. Dokładne. Szybsze. Na pewno poczujesz wieksza rożnice.

A jesli myślisz o końcówce jeszcze to pytanie czy nie lepiej od razu iść w kombo stereo / kino Arcam VR 11.

 

Kubakk Ci tu może coś więcej o tym powiedzieć.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...