Skocz do zawartości

Używane kolumny Stereo + wzmacniacz za ok 1-1,5k zł do 20m2


Shadow7

Recommended Posts

Cześć

To mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość :) 

Szukam używanych kolumn i wzmacniacza w przedziale 1-1,5k zł do 20m2. Mam nadzieję, że da się coś przyzwoitego za to kupić w moim rejonie.

Zależy mi na niskich tonach oraz wysokich. Najczęstszy preset do EQ jakiego używam to full bass and treble z lekko wyciszonym środkiem. Muzyka jakiej słucham to głownie klasyczna oraz jej odłamy typu Thomas Bergersen, trochę elektronicznej Trance, czasem coś z Heavy Metal lub ludowych typu Percival. Ścieżki dźwiękowe z różnych gier czy filmów też bardzo często. Ogólnie dużo słucham i czerpię radość z samego słuchania muzyki więc to stereo typowo do tego.

 

Aktualnie słucham na 2.1 Creative P5800 z komputera i generalnie jakoś źle nie było jeśli ustawiłem sobie EQ pod siebie i usiadłem na wprost głośników, ale jak kupiłem sobie słuchawki dokanałowe nothing ear i ustawiłem podbicie niskich tonów, to ten zestaw Creative już zaczął mniej wystarczać i wychodziły niedoskonałości pewnie nie tylko samych głośników, co pokoju i akustyki ogólnie. Jak widać, póki co jakoś mega wymagający pod kątem dźwięku chyba nie jestem :D  Zacząłem się zastanawiać, czy mogę do pokoju praktycznie kwadratowego dać coś, żeby podnieść jakość odbioru muzyki. To będzie muzyka typowo z komputera. Aktualnie karta dźwiękowa jest z płyty głównej, zintegrowana. Jeśli niewielkim kosztem dedykowana karta dźwiękowa podniosłaby jakość odsłuchu to możemy pomyśleć.

 

Pokój wygląda tak(4,5mx4,75m):

https://ibb.co/HzFwWXD

Czerwone to potencjalne miejsca ustawienia kolumn a zielone to miejsce gdzie najczęściej siedzę, ale dla odsłuchu mogę przejechać krzesłem np. na środek :) 

 

Edytowano przez Shadow7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój lokalny sklep z używanym sprzętem audio w Radomsku ma taki asortyment w moim przedziale cenowym:

Quadral Shogun 800 i 950 zł (są 2 pary)

Quadral rubin mk2

IQ Ted 3

Arcus TM 25 -490zl

Namco NSZ 333- 490zl

Sony G1 - 1tys zl

T+A 75 - 700 zł

 

Sony 570 es - 850zl

Pioneer sx 727- 1tys zl

Pioneer A 656 - 690zł

 

Co byście polecili? Może ktoś z was słyszał bądź wie coś o wymienionym sprzęcie? Oczywiście i tak pewnie wybiorę się na odsłuch, tyle, że chciałbym też mieć w głowie wasze opinie :)

A może znacie też jakiś inny fajny punkt z używanym audio w Częstochowie bądź Łodzi czy innych okolicach Radomska?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i opinie :) 

Tutaj jest profil sklepu: https://www.olx.pl/oferty/user/5tgy5/

Edytowano przez Shadow7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2023 o 07:59, Piotr Sonido napisał:

Yamaha AX 500 + Klipsch F2

łagodniej będzie z Denon PMA 560 albo Pioneer 656

Piotrek

Czy quadral shogun mk IV phonologue wypadną gorzej od Klipsch F2? Jeśli nie, to czy wzmacniacze oferowane przez sprzedającego którego link OLX podałem, będą do nich ok? Czy może lepiej poszukać AX 500? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Shadow7 napisał:

Czy quadral shogun mk IV phonologue wypadną gorzej od Klipsch F2? Jeśli nie, to czy wzmacniacze oferowane przez sprzedającego którego link OLX podałem, będą do nich ok? Czy może lepiej poszukać AX 500? 

To przede wszystkim duzo starsza konstrukcja i wymagająca mocniejszego pieca. Jesli jednak masz je na miejscu koniecznie bym odsłuchał.

Wtedy możesz wróćic do nas z wnioskami na tak, nie, może?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu. 

Słuchałem:

Quadral Rubin mkII

Quadral Shogun mkIV

Cerwin Vega CM-12

Wszystko na wzmacniaczu Pioneer A88X.

Źródła były 3: YT laptop bezpośrednio, YT laptop przez DAC, odtwarzacz CD Sony. 

Generalnie klasycznie jak to ja, gałki treble i bass na 3/4 😆 przy każdym z tych głośników, ale już zauważyłem, że nie każdy tak słucha, po prostu moja preferencja 😁 Wszędzie tak wszystko ustawiam.

CM-12 dosyć podobnie do Shogun ale pewnie gdybym się wczuł i zaczął słuchać nietypowych piosenek to zauważyłbym różnice ale musiałbym tam siedzieć chyba pół dnia. Rubin jakością dźwięku jakoś bardzo też nie odstawał ale to trochę mniejsza mocowo kolumna i być może odstawała by gdyby zacząć jej dawać w palnik. Tak naprawdę nie będę słuchał jakoś głośno ale lepiej mieć rezerwę 😁

Moje wnioski:

Największą różnicę na jakości odsłuchu robiło oczywiście źródło i nawet DAC podpięty do laptopa robił słyszalną robotę. Nie tak dużą jak płyta CD, bo mimo wszystko źródłem laptopa był YT ale dało się wyłapać. Pomiędzy głośnikami aż tak kolosalnej różnicy nie było, chyba że w głębokości niskich tonów i zapasie mocy. Całe pomieszczenie było dosyć dobrze wygłuszone więc pewnie dodatkowy faktor to akustyka pomieszczenia docelowego ale to już się dowiemy po transporcie. Wstępnie jestem nastawiony na Quadral Shogun mkIV.

 

Druga sprawa, nie było wzmacniacza, który chciałem kupić do kolumn czyli Denon pma920 ale po weekendzie ma być. Czy coś możecie mi o nim powiedzieć? Będę go oczywiście osluchiwal przed kupnem ale nie wiem czy to dobry wzmacniacz, czy będzie pasował do mojego brzmienia i Shogunow? 😁

Edytowano przez Shadow7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2023 o 21:25, Shadow7 napisał:

Największą różnicę na jakości odsłuchu robiło oczywiście źródło

Tydzień temu tez robiłem odsłuchy w salonie HiFi.

Poszedłem po bandzie i utwory odtwarzałem z pendrive - mp3 w jakości 128kbit. Sprzedawca chciał pokazać ile trace przy takiej jakosci i odpalil spotify. Na czesci utworów różnice było słychać od razu, ale i były utwory w których kompletnie nie było żadnej roznicy, a dzwięk jak dla mnie był żywy, głeboki. Ba, nawet były kawałki, gdzie ze spotify było gorzej, tzn ciszej i mniej żywo. Swoje utwory mp3 przygotowałem z youtuba przepuszczając je przez onlinowy kompresor, wiec nie spodziewałbym się wysokiej jakości plików, a jednak przy odsłuchu było z tym roznie, i nie zawsze najgorzej ;)

Mam pokazna kolekcje plyt z mp3 sprzed kilkunastu lat z zamiarem ich odsluchu na nowym sprzecie, wiec chcialem zobaczyc jak to bedzie sie prezentowac i w sumie bylem pod milym wrazeniem. Taki eksperyment zrobilem na JBL A180, Klipsch R600F podpiete pod Onkyo TX8270 (albo i wyższy). 

Po tym tescie zamiast Taga HTR 1000CD V2 kupilem w tej samej cenie Onkyo TX8150, a teraz szukam kolumn podłogowych ;)

Płyty z mp3 zgram na 1 pendriva, ktorego bede mogl obslugiwac z poziomu aplikacji, co bedzie zdecydownie lepszym rozwiazaniem niz przerzucanie płyt w tadze i szukanie utwórów.

Edytowano przez Mariusz80
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz80 napisał:

Sprzedawca chciał pokazać ile trace przy takiej jakosci i odpalil spotify

Yyyy serio? Chciał pokazać Ci ile tracisz i odpalił Spotify które również nie przeskakuje jakości mp3?:> Szalony Szaleniec, mnie też by jakością Spotify nie przekonał do Spotify :D

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Yyyy serio? Chciał pokazać Ci ile tracisz i odpalił Spotify które również nie przeskakuje jakości mp3?:> Szalony Szaleniec, mnie też by jakością Spotify nie przekonał do Spotify :D

Roznice pomiedzy  moimi 128kbit, a 320kbit Spotify chyba idzie dostrzec?

Płyta CD ma 1400kbit?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mariusz80 napisał:

Roznice pomiedzy  moimi 128kbit, a 320kbit Spotify chyba idzie dostrzec?

Płyta CD ma 1400kbit?

Pewno tak, ale dobrze zrobione mp3 ze zmiennym VBR od CD 16/44.1kHz już jest bardzo trudno odróżnić.

Spotify w miarę dobrym systemie i z zadbanym torem LAN da się naprawdę słuchać z przyjemnością bez krzewienia się na jakość.

Bylo to co prawda bardzo dawno, ale sam się na tym łapałem .

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...