Skocz do zawartości

Kolumny stereo


Guliwer

Recommended Posts

Witam wiem ze takie tematy się przewijają co pewien czas.,,,obecnie posiadam klipsch 250 amplituner yamaha 602 pomieszczenie około 25m/2 zestaw gra super jestem zadowolony ze swojego budżetowego zestawu….zastanawiam się nad zmiana stereo przeprowadzilem się  na większe metry dokładnie salon ma około 40-50m/2 250 sa trochę słabe na taka pomieszczenie muza ginie troszkę w pomieszczeniu a tony niskie są mało wyczuwalne czym mogę zastąpić klipsch żebym znowu cieszył się muzyka budżet około 6tys na pare stereo.proszę o sugestie…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostań przy Klipach jeśli podoba Ci się ich brzmienie. Do Twojego salonu idealnie sprawdzą się Klipsch RP-8000F II, natomiast warto jeszcze przesłuchać przed ostateczną decyzją Polk Audio R700 oraz bardziej miękkie dźwiękowo Dali Oberon 9. Na koniec propozycja obiektywnie chyba najlepsza - polska bardzo dobra konstrukcja Pylon Audio Diamond 28.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Pozostań przy Klipach jeśli podoba Ci się ich brzmienie. Do Twojego salonu idealnie sprawdzą się Klipsch RP-8000F II, natomiast warto jeszcze przesłuchać przed ostateczną decyzją Polk Audio R700 oraz bardziej miękkie dźwiękowo Dali Oberon 9. Na koniec propozycja obiektywnie chyba najlepsza - polska bardzo dobra konstrukcja Pylon Audio Diamond 28.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

 

Oczywiście ze odsłuch to podstawa zależy mi mi nisko schodzących niskich tonach mięsisty nie męczący czy jest sens łączyć 2 zestawy klipsch czy wybrać jeden solidny zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu podłączania dwóch zestawów kolumn, bo ten amplituner tego nie ogarnie. Moc rozłoży się na 4-kolumny i w sumie tego basu będzie jeszcze mniej.

Z kolumn, którymi warto się zainteresować masz np. Polk Audio Signature S60E i basu nie powinno brakować.

https://audioplaza.pl/products/28802-polk-audio-signature-s60e-czarny-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=dafe0b68-c724-95bf-e7ab-e5dfe6b3a482

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lysyrafal napisał:

Nie ma sensu podłączania dwóch zestawów kolumn, bo ten amplituner tego nie ogarnie. Moc rozłoży się na 4-kolumny i w sumie tego basu będzie jeszcze mniej.

Z kolumn, którymi warto się zainteresować masz np. Polk Audio Signature S60E i basu nie powinno brakować.

https://audioplaza.pl/products/28802-polk-audio-signature-s60e-czarny-kolumny-podlogowe-salon-poznan?source=ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=dafe0b68-c724-95bf-e7ab-e5dfe6b3a482

 

 

 

Miałem możliwość ich odsłuchania i powiem ze są bardzo ciepłe a zarazem delikatne bass jest bardzo spokojny i słychać na całym pomieszczeniu nie jak w klipsch punktowe kierunkowe bardziej kupujesz klipsch kierowałem się bardziej wyglądem dziś raczej stawiałbym na polk audio ale raczej model wyżej na pomieszczenie 40-45 m/2 mogą byc małe tylko pytanie czy amplituner yamaha 602 uciągnie te cuda??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Guliwer napisał:

Miałem możliwość ich odsłuchania i powiem ze są bardzo ciepłe a zarazem delikatne bass jest bardzo spokojny i słychać na całym pomieszczeniu nie jak w klipsch punktowe kierunkowe bardziej kupujesz klipsch kierowałem się bardziej wyglądem dziś raczej stawiałbym na polk audio ale raczej model wyżej na pomieszczenie 40-45 m/2 mogą byc małe tylko pytanie czy amplituner yamaha 602 uciągnie te cuda??

Raczej spodziewaj się powoli zmiany tej Yamachy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Raczej spodziewaj się powoli zmiany tej Yamachy ;)

Dlaczego tak sądzisz ??? Jest to budżetowy amplituner ale uniwersalny…jakie masz na myśli albo które polecasz amitunery do polk audio

3 minuty temu, Guliwer napisał:

Dlaczego tak sądzisz ??? Jest to budżetowy amplituner ale uniwersalny…jakie masz na myśli albo które polecasz amitunery do polk audio

Dlatego myślałem żeby znowu celować w klipsch 8000 w nich musi być moc i bass podejrzewam schodzi do samego dołu i pozostawić yamaha 602 

Wstępnie chcem wymienić kolumny przeprowadzka z 25m na około 45m r250 są słabe muzyka się rozchodzi po salonie i mało przyjemnie się słucha muzyki czy ogląda kd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2023 o 20:00, Guliwer napisał:

 

Oczywiście ze odsłuch to podstawa zależy mi mi nisko schodzących niskich tonach mięsisty nie męczący czy jest sens łączyć 2 zestawy klipsch czy wybrać jeden solidny zestaw?

Nie łącz dwóch zestawów, to bez sensu. Wybierz jeden porządny, docelowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Guliwer napisał:

Miałem możliwość ich odsłuchania i powiem ze są bardzo ciepłe a zarazem delikatne bass jest bardzo spokojny i słychać na całym pomieszczeniu nie jak w klipsch punktowe kierunkowe bardziej kupujesz klipsch kierowałem się bardziej wyglądem dziś raczej stawiałbym na polk audio ale raczej model wyżej na pomieszczenie 40-45 m/2 mogą byc małe tylko pytanie czy amplituner yamaha 602 uciągnie te cuda??

Nie wiem o jaki wyższy model Ci chodzi, bo z tej serii, model 60 jest najwyżej sklasyfikowany?

Na początek wystarczy ten amplituner, a później możesz zmienić ( sprzedaż ), jeżeli będzie za słaby. Budżet na kolumny masz 6000 PLN i przykładowo za Polk Audio zapłacisz 4000 PLN więc coś zostaje.

Można wiedzieć z czym słuchałeś Polk Audio S60E i jaką powierzchnię miało to pomieszczenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o model audio r były podpięte pod okyo ale nie pamietam jaki dokładnie model pomieszczenie miało około 40m pamietam ze zestaw był w granicy 13 tys

Jak sprzedać to cały zestaw i zbudować stereo od nowa na dobrym poziomie takie moje zdanie będzie łatwiej 😁

60 słuchałem z onkyo 😁😁😁😁😁przepraszam za błąd w opisie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna klipsch zostawię do innego pokoju dzieci będą słuchać a ja jeszcze raz polecę na odsłuch PA60 tylko wezmę swój amplituner żebym zobaczył czy będzie odpowiednia moc….lub zrobię całkiem nowy zestaw oczywiście z PA na czele jestem ciekaw jak grają r700 może będą bardziej pasowały do mojego salonu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie jednak polk audio 60 zakupiłem są cieplejsze od klipsch i dali 7 przyjemnie się słucha nie męczą sama przyjemność a niskie tony czuć na sobie 😊podpięte pod yamahe 602 niby słaby amplituner ale daje ranę oczywiście szukam   Innego mocniejszego żeby służył na długi czas co możecie zaproponować żeby pasowało do siebie i żeby grało podobnie ciepło nie agresywnie bez męczenia uszu z gory dziekuje za propozycje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Guliwer napisał:

Witam ponownie jednak polk audio 60 zakupiłem są cieplejsze od klipsch i dali 7 przyjemnie się słucha nie męczą sama przyjemność a niskie tony czuć na sobie 😊podpięte pod yamahe 602 niby słaby amplituner ale daje ranę oczywiście szukam   Innego mocniejszego żeby służył na długi czas co możecie zaproponować żeby pasowało do siebie i żeby grało podobnie ciepło nie agresywnie bez męczenia uszu z gory dziekuje za propozycje 

Magnat MR 780, Vincent, albo dzielonka od Projecta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2023 o 13:55, Guliwer napisał:

Onkyo TX-NR6100 Czy będzie odpowiedni  czy za ostry do PA

Ale ten Onkyo to chyba amplituner do KD, a nie stereo? Jeżeli poszukujesz porady do kina, to raczej nie w dziale stereo. Tutaj chyba nikt nie pochwali Twojego pomysłu na zakup amplitunera;) Według mnie jeżeli pod Yamahą 602 gra to fajnie u Ciebie, a potrzebujesz więcej mocy, to może zmień na Yamahę 803. Pozostanie podobna barwa dźwięku, a zyskasz większą moc i dodatkowo korekcję pomieszczenia YPAO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...