Skocz do zawartości

Wyjście słuchawkowe w Yamaha Pianocraft


Recommended Posts

Cześć,

Od kilku lat słucham muzyki z CD na Creative Aurvana Live podłączonych do Yamaha PianoCraft MCR-640 i wzrasta we mnie ochota na coś grającego szerzej i bardziej analitycznie.

Pomyślałem o Sennheiserach HD600 albo ewentualnie 650, jednak mam wątpliwości, czy przy bardziej wymagających słuchawkach nie potrzebowałbym dodatkowego wzmacniacza słuchawkowego.

Próbowałem coś znaleźć o parametrach tego wyjścia słuchawkowego, które mam, ale producent podaje tylko ogólne informacje na temat wzmacniacza:

AMPLIFIER SECTION

• Minimum RMS output power per channel

(6 Ω, 1 kHz, 10 % THD) ...........................................65 W + 65 W

• Input sensitivity/Impedance

PLAYER, etc. ......................................................... 200 mV/47 kΩ

• Frequency Response

PLAYER, etc. ........................................ 20 Hz to 20 kHz ± 0.5 dB

• Total Harmonic Distortion

PLAYER, etc. (30 W/6 Ω)........................................ 0.04 % or less

• Signal to Noise ratio (IHF-A network)

PLAYER (200 mV, Input shorted)......................... 100 dB or more

 

Da się odczytać z tego coś przydatnego w tej sytuacji? Czy jest sens próbować bez dodatkowego wzmacniacza?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Marek

Edytowano przez Tadeus72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tych parametrów nic nie idzie wyczytać na temat mocy wbudowanego wzmacniacza słuchawkowe, zostają dwie drogi, ale samemu przetestować albo szukać informacji na temat połączenia MCR-640 ze słuchawkami o podobnych parametrach: impedancja, skuteczność. Creative Aurvana Live są zamknięte w odróżnieniu od Sennheiserów, i są łatwiejsze do wysterowania ze względu na wyższą skuteczność aż 103.5dB

Osobiście uważam, że do tej klasy słuchawek warto zastosować zewnętrzy wzmacniacz słuchawkowy, aby je odpowiednio napędzić i uzyskać z nich jak najlepsze brzmienie. Tutaj wystarczy zwykły wzmacniacz słuchawkowy z wejściami analogowymi, które będzie można podłączyć do wyjść Twojego odtwarzacz CD i który ma też wyjścia RCA przedłużające sygnał do wzmacniacza np. tego typu Pro Ject Head Box S2. Inną wyjściem jest zakup wzmacniacza z DAC USB i podpięcie do komputer np. Topping DX1

Co do słuchawek grających w swojej cenie z bardzo dobrą przestrzenią (pierwszy plan wokale, instrumenty odtwarzane dosyć blisko uszu) i rozdzielczością, dobrym rozciągnięciem pasma niskiego,do sprawdzenia dodałbym HiFiMAN Sundara. Natomiast jeżeli wolisz granie z pierwszym planem odsłoniętym trochę dalej, bardziej spokojne to warto rzucić okiem na HE400se. Najlepiej abyś odsłuchał wybrane modele, bo np. HD600 grają bardziej liniowo, zdarzają się głosy, że przez to basu za mało i jej wypchnięta średnica. Znowu HD650 mają więcej niskich i spokojniejszą górą, są bardziej muzykalne. Zapraszam też oczywiście do naszego salonu, a jak masz daleko to możemy wypożyczyć oba modele Hifimana do sprawdzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...