Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w dobraniu amplitunera oraz ocena zestawu


nck

Recommended Posts

Cześć wszystkim,
Mam pomieszczenie około 40 m2. Mój obecny amplituner 2.0 to Technics SA-EX100, zestaw kolumn to Heco Cantata 550 oraz subwoofer Harman Kardon SUB TS7
Ten technics posiada tylko złącza RCA, a mój tv lg c1 ma tylko wyjście optyczne, liniowe albo hdmi earc, także póki co amplituner jest podłączony przejściówką jack -> 2x RCA :( 
Przede wszystkim mam wrażenie że dźwięk jest płaski, brakuje mu głębi, mocy
Z racji tego że oglądam dużo filmów chciałbym w pierwszej kolejności kupić amplituner 5.1. Ponieważ mój budżet to 2000zł, celuje w coś używanego. Chciałbym żeby posiadał złącze HDMI eARC na wyjściu oraz żeby obsługiwał te standardy atmos, które oferuje netflix. Fajnie też gdyby miał funkcje bezprzewodowe, np puszczanie muzyki zdalnie ze smartphona.
Słucham też dużo muzyki, także fajnie, gdyby w stereo grał przynajmniej lepiej niż mój technics sa-ex100
Jestem świadomy, że układ mojego pomieszczenia jest mocno niekorzystny do słuchania muzyki, ale póki wynajmuje mieszkanie (student) niewiele mogę z tym zrobić.

Mam okazję kupić Denona avr x3100 - za 1500zł, czy to będzie dobry wybór?

Drugie pytanie to czy obecne ustawienie subwoofera jest okej, czy może przestawić go na drugą stronę - w róg pomieszczenia?

Jestem laikiem więc proszę o wszelkie nawet oczywiste porady, cokolwiek mogłoby poprawić u mnie odsłuch :)

2.jpg

3.jpg

salon.png

1.png

Edytowano przez nck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nck napisał:

Chciałbym żeby posiadał złącze HDMI eARC na wyjściu oraz żeby obsługiwał te standardy atmos, które oferuje netflix.

Za 2000zł nie kupisz amplitunera z eARC. Musiałbyś kolejny tysiąc dołożyć bo nawet na rynku wtórnym ceny szaleją.

Ale... Atmos w Netflix jest skompresowany i zakodowany w DD+, a do tego wystarczy zwykłe ARC.

18 minut temu, nck napisał:

Fajnie też gdyby miał funkcje bezprzewodowe, np puszczanie muzyki zdalnie ze smartphona.

Patrz na takie 3-5 letnie sprzęty, takie funkcjonalnosci to teraz standard w amplitunerach kina.

 

18 minut temu, nck napisał:

Drugie pytanie to czy obecne ustawienie subwoofera jest okej, czy może przestawić go na drugą stronę - w róg pomieszczenia?

Nikt Ci nie powie gdzie będzie korzystniej go postawic lepiej niż Ty sam. Skombinuj dłuższe kabelki i testuj. Tu nie ma reguł że tu dobrze a tam źle. Możesz odwrócić trochę sprawę i zamiast latać z subem, samemu na czworaka szukać miejsca gdzie powinien stać. Po prostu postaw suba w miejscu gdzie siedzisz (najlepiej tak wysoko jak masz łeb) i włącz coś z basem. I jak piesek niuchaj uszami po pokoju gdzie walić będzie najlepiej. Tak znajdziesz amatorsko optimum dla niego.

Szerzej kolumny ustaw kolego, za wąsko masz. Zyskaj trochę przestrzeni w dźwięku.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atmos.png
myślałem o czymś takim
centralny byłby pod tv, a wtedy tv powiesze na ścianie

zastanawiam się czy prawy i lewy głośnik z tyłu nie będzie za blisko słuchacza, ale niestety nie mam więcej miejsca
te tylnie głośniki musiałby być na jakiś wysokich podstawkach

czy Denon x3100w dobrze zagra z tyki kolumnami co mam?

czy da lepszą jakość s stereo od tego technicsa? (przynajmniej na papierku)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nck napisał:

zastanawiam się czy prawy i lewy głośnik z tyłu nie będzie za blisko słuchacza, ale niestety nie mam więcej miejsca
te tylnie głośniki musiałby być na jakiś wysokich podstawkach

Będą za blisko. A tak w ogóle to nie "z tyłu" tylko bardziej "z boku". Surroundy referencyjnie montuje się po bokach odsłuchu, tylko lekko za nami. Więc jeden lepiej by było powiesić na ścianie, a drugi na podstawce po lewej stronie. Powinny być na wysokości uszu, ale przy tej bliskości trzeba je dać wyżej i może tu być trochę technicznie ciężko. Może jakiś słupek dekoracyjny od podłogi do sufitu? Mając kolumny niemal na głowie rozważ bipole/dipole. Grają bardziej rozproszonym dźwiękiem i tak nie kłuje ich bliskość.

10 godzin temu, nck napisał:

czy Denon x3100w dobrze zagra z tyki kolumnami co mam?

Amp z 2014r w przypadku kina domowego (obługi jego najnowszych standardów) to już dziadek. Rozważasz rocznik który jeszcze nie ma dźwięku obiektowego (Atmos, DTS-X), nie ma HDR10 czy Dolby Vision, nie posiada przydatnego Heos (który ułatwia obsługę strumieniową i powiększa zakres obsługiwanych serwisów). Jeśli się na to godzisz to ok, sam w sobie to produkt ze średniej półki i dźwiękowo będzie poprawny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...