Skocz do zawartości

Pierwsze stereo- dobór wzmacniacza do phonar Laser 250


Przemek Kubiszyn

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. W końcu mam miejsce więc składam swoje pierwsze skromne stereo. Wcześniej jedynie zestaw 2.1 edifier s730 czyli dużo basu i tyle. Kupiłem od Waszego kolegi z forum kolumny phonar Laser 250 a teraz szukam wzmacniacza. Obecnie grają podpięte do telefunken ta 350. Pomimo pierwszego wow i sporej dynamiki jest średnio. Dźwięk jest męczący i krzykliwy. Szukam porady ale pojawiło się kilka problemów. Chciałbym wzmacniacz podłączyć do cd i telewizora. Mam problem bo aby uzyskać w miarę rozsądny dźwięk z TV to muszę wyjść po optyku, a w ten sposób tracę możliwość regulacji głośności z pilota tv a bieganie odpada. 

Podsumowując szukam wzmacniacza do wyżej wymienionych kolumn w cenie do tysiąca złotych z pilotem. 

Słucham muzyki filmowej, rockowej i elektronicznej.  

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Przemek.

Na tymczasem podłącz przewodem mini Jack - 2xRCA. Długo tak słuchałem do oglądania TV jest dźwięk wystarczająco dobry. 

 Poszukaj Luxman LV113. Do tysiąca zł można było dostać. Wzmacniacz ma dac. Więc na początek odpada zakup przetwornika c/a. Moim zdaniem takie połączenie jest optymalne. Dźwięk niemęczący, do muzyki filmowej, jazzu idealny.  Jest jedno ale. Po zakupie oddać na serwis. Ustawienia prądów, poprawa zimnych lutów. Czasem wymiana jakichś elektrolitów. Zależy od stanu. Tak czy siak serwis obowiązkowo. Nie ważne co sprzedawca pisze. Zawsze jest coś do zrobienia.

Przy zakupie musisz zwrócić uwagę na ogólny stan wzmacniacza i jego kompletność. Oraz czy np potencjometry nie trzeszczą, czy kanały grają równo. Itd.

Z naszych forumowych kolegów może @elektron6. By się podjął przeglądu po zakupie?

LV113 z Niemiec 250€  https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/luxman-lv-113-verstaerker/2326304221-172-1188

Pozdrawiam 

Ciekawa oferta. Wąchanie wzmacniacza. W tej cenie uważam, że warto. Ale tylko gruntowny serwis. 

https://allegro.pl/oferta/luxman-lv-113-wzmacniacz-uszkodzony-13129701153

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze brak pilota.

O naprawy się nie przejmuj. Jak nie @elektron6. To pomyślimy.

Inne propozycje to Harman Kardon, stary Marantz, koledzy polecali serie pm80 i pm75. Ale to też serwis.

Generalnie ciężki budżet. Musisz troszkę dołożyć i dodatkowo mieć bufor na ewentualne naprawy.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

A słuchałeś tych kolumn wcześniej?

Bo z tego co piszesz to musiał by to być wzmacniacz mocno łagodny.

Starsze Harmany Kardon, Pioneer albo Marantz ale właśnie wspomniane PM80/75.

Jak to nie spasuje to jednak nie takich kolumn szukałeś.

Piotrek

Piotr, dźwiękowo zbliżone do Metas xt500.

Lepiej wypełniona średnica, lepsza separacja instrumentów. Bas nie zasłania średniego pasma. Jest mniej rozlazły, szybszy, ale też potrafi zejść nisko. Góra łagodna, wyrazista, bez kłucia. Dźwięk lepiej poukladany. Wg mnie nie nadają się do bardzo jasnych wzmacniaczy. 

Rozmieszczenie głośników jest podobne. Tweeter pomiędzy dwoma średniowysokotonowymi.

Może to pomoże? Metasów słuchałem z Harmanem i ładnie się zgrywały. Możesz zaproponować modele serii 9xx i 6xx, bo ja niestety dokładnie nie pamiętam. Nie chcę wprowadzać w błąd.

Dzięki i pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemek Kubiszyn napisał:

Jakie modele Harmana i Pioneera?

Harman 670 /675 jest ok czy słaby wybór? 

Tu masz stronę mojego kolegi. Zadzwoń i popytaj. Unikałbym Grundiga, one mieły problem z wysterowaniem 4 omów.

Pozdrawiam

https://allegro.pl/uzytkownik/audioshock/sprzet-audio-dla-domu-wzmacniacze-i-pokrewne-14?order=p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2023 o 08:34, Przemek Kubiszyn napisał:

Jakie modele Harmana i Pioneera?

Harman 670 /675 jest ok czy słaby wybór? 

Gdyby udało Ci siędostać HK 680 to było by super. Nowszy 970. On nie był idealny. Miał wady w PRE ale grał fajnie.

Pioneer będzie tańszy. 656 i 676.

Także topowe Onkyo 8850/8870 ale tu pewnie ceny poszły do góry.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super wzmak.

19 minut temu, 1Ender napisał:

@Przemek Kubiszyn.

Do filmów używaj Loudnes. Te kolumny mają naprawdę dużo basu. 

Model 680 nie ma loudness

12 godzin temu, Przemek Kubiszyn napisał:

Panowie jaki subwoofer dodać do oglądania filmów? Stereo do muzyki jest ok ale przy filmach brakuje mi efektów. 

Z wejściem wysokopoziomowym

Do stereo najlepiej zamknięty.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2023 o 19:17, Przemek Kubiszyn napisał:

Witam. Sprawdzałem kilka i kupiłem hk 680. Jestem zadowolony. Czekam na przemeblowanie salonu bo źle wszystko ustawione. Panowie jaki subwoofer dodać do oglądania filmów? Stereo do muzyki jest ok ale przy filmach brakuje mi efektów. 

Przemek, napisz jeszcze jaki budżet na sub. Temat dla mnie całkowicie obcy. Myślę, że koledzy pomogą.

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...