Skocz do zawartości

Kolumny do Taga Harmony HTR-1000CD V.2


byku

Recommended Posts

Witam forum, poszukuje kolumn do ww. amplitunera, zakupiłem go wraz z kompletem Klipsch R-51M, jednak chciałbym dobrać coś większego i potężniejszego. Sam amplituner bardzo mi sie spodobał i nie chciałbym go zmieniać, zależy mi na odwarzaczu CD oraz łacznosci BT w która Taga jest wyposażona, no i oczywiście cena za to urzadzenie jest bardzo atrakcyjna. Czy Taga potrafi zagrać dobrze z większymi kolumnami? Budżet na kolumny jest dosyć elastyczny, jednak chciałbym zamknac sie w 2 tyś. Moze to być używany sprzęt. Im mniej tym lepiej tak na prawdę. Prosiłbym o jakiejś sugestie i uzmysłowienie mi, czy moje wymagania sa możliwe do spełniania. Poniżej wstawiam zdjęcie pomieszczenia, w którym popełniane sa odsłuchy. Klipsche zostały postawione na poprzednich glosniczkach prowizorycznie, chętnie przyjmę również sugestie odnośnie umiejscowienia kolumn. Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam!

325686450_1339612329912425_6881380680835325659574_559597412729757_51570230384210

Edytowano przez byku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny postaw najlepiej po bokach telewizora. Co prawda przydałoby się trochę bardziej odstawić od siebie, ale z dwojga złego tak teź będzie ok.

Co do wyboru kolumn, to musisz zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń twojego systemu Taga. Jeśli kolumny podłogowe, to modele łatwe do wysterowania. Pozostałbym przy Klipsch, szczególnie jeśli podoba Ci się charakter grania. Ewentualnie pomyśl o dokupieniu do obecnych Twoich kolumn subwoofera, może to będzie lepsza opcja zamiast nowych kolumn.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Q21 napisał:

Kolumny postaw najlepiej po bokach telewizora. Co prawda przydałoby się trochę bardziej odstawić od siebie, ale z dwojga złego tak teź będzie ok.

Co do wyboru kolumn, to musisz zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń twojego systemu Taga. Jeśli kolumny podłogowe, to modele łatwe do wysterowania. Pozostałbym przy Klipsch, szczególnie jeśli podoba Ci się charakter grania. Ewentualnie pomyśl o dokupieniu do obecnych Twoich kolumn subwoofera, może to będzie lepsza opcja zamiast nowych kolumn.

Zapraszam na odsłuchy i wyceny.

Dlaczego z dwojga złego? Przy takiej przestrzeni nie jest możliwe "właściwe" umiejscowienie malych kolumn? Nie bardzo rozumiem. Charakter grania podoba mi sie, nie uwazam zebym potrzebowal więcej basu, może więcej "mięcha" po prostu, dlatego określiłem to potężniejszym dźwiękiem. Chodzi zarówno o średnie, jak i wysokie tony, nie o to, żeby dodnioło basem. Nie jestem audofilem, wydaje mi sie, że coś takiego można uzyskać tylko przez rozmiar głośników, czy może myle się? Czy mogę prosić o jakiś przykład kolumn podłogowych który mógłby zostać dobrze wysterowany z Taga (z waszego sklepu)? Z góry dziękuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, byku napisał:

Dlaczego z dwojga złego? Przy takiej przestrzeni nie jest możliwe "właściwe" umiejscowienie malych kolumn? Nie bardzo rozumiem. Charakter grania podoba mi sie, nie uwazam zebym potrzebowal więcej basu, może więcej "mięcha" po prostu, dlatego określiłem to potężniejszym dźwiękiem. Chodzi zarówno o średnie, jak i wysokie tony, nie o to, żeby dodnioło basem. Nie jestem audofilem, wydaje mi sie, że coś takiego można uzyskać tylko przez rozmiar głośników, czy może myle się? Czy mogę prosić o jakiś przykład kolumn podłogowych który mógłby zostać dobrze wysterowany z Taga (z waszego sklepu)? Z góry dziękuje. 

Ok, teraz wiem jakie masz wymagania. W takim razie pozostań przy Klipsch, to będzie najlepsza opcja. Spójrz na model R-600F.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, byku napisał:

Budżet na kolumny jest dosyć elastyczny, jednak chciałbym zamknac sie w 2 tyś. Moze to być używany sprzęt. Im mniej tym lepiej tak na prawdę.

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/alpha-t20-czarny-41f.html

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/alpha-t20-walnut-outlet.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Też polecam iść w używki Klipsch F2. Przy tak malutkiej amplifikacji trzeba koniecznie szukać kolumn z dużą efektywnością by jakoś to zagrało, wspomniane F2 powinny spełnić Twoje oczekiwania

Poza samymi gabarytami, nie nazwałbym Tagi "malutką" amplifikacją, naprawdę. Od pierwszego spotkania z tym modelem jestem w szoku jak dojrzałym dźwiękiem potrafi zagrać to "maleństwo" a i mocy wcale nie brakuje choćby w porównaniu do popularnych, masowych amplitunerów w dużych (klasycznych) obudowach 🙂 Kto nie słuchał, polecam sprawdzić nawet z ciekawości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA stronie macie R600F w cenie ok 4 000 zł za komplet i tak się zastanawiam, czy jak już chcemy zostać przy klipschu i cenie 4 tysięcy to nie lepiej pójść w używaną serię RP  6000 albo RP260? Myślę, że to zdecydowanie lepiej brzmiące kolumny od R600F a i budżet mniej dostanie po tyłku w takim wypadku. Nie zrozumcie mnie źle, sam jestem Fanem Klipscha i porównywałem co prawda R800F i RP8000 i dźwiękowo różnica jest po prostu bardzo duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...