Skocz do zawartości

Stereo z niskim zejsciem 50m2


PGN

Recommended Posts

Dobre, mocne stereo z podkreslonymi skrajami pasm z naciskiem na niskie tony. Tylko stereo i bedzie to grało tylko muzyke.

Witam, po przeprowadzce i odkurzeniu starego sprzetu zostalem z takimi klockami:
- Onkyo 8270 + Jamo S426
- W szafie mam jeszcze stary ampli Pioneera 5.1 kupiony chyba 10lat temu wlasnie z ww kolumnami Jamo 5.1 (młody był czlowiek i głupi)
8270 kupiłem 4lata temu na starym mieszkaniu i grało to może 3miesiace z kolegi podlogowymi Sony ale przeprowadzka na małe mieszkanie gdzie był soundbar(bleeee) i moje klocki wyladowały w szafie.
Aktualnie salon 55m2 w kwadracie otwarty na kuchnie i korytarz.
Podpiete Jamo + Onkyo po hdmi do tv, muzyka ja spotify, zona tidal, radio dab, syn hip hop yt, muzyka rozna, ja z synem lubimy jak dominują niskie tony. Kanapa 5m od tv i kolumn. Sub do tego odpada sluchalem u kolegi i albo za duzo basu albo za malo to taka proteza moim zdaniem ktorej nie biore pod uwage.
Teraz pytanie nowy salon to nic nie gra co zmodyfikowac? Czy może wszystko sprzedac? Wiem najslabsze ogniwo to kolumny.
Moge wystawic Onkyo + te kolumny Jamo jako pakiet startowy do stereo ktoś w mniejszym pokoju bedzie zadowolony (jak znajde pilota bo gdzieś zaginał).

Z ciekawosci idzie sprawdzic ile 8270 ma przepracowanych godzin?

Pioneera też moge sprzedać ale wyswietlacz nie dziala wiec to pewnie grosze warte.
Czego szukam sprzet raczej uzywany moge dolozyc jak sprzedam to co mam ale niewiele (500-1000 ciagle mieszkanie urzadzam to priorytet i idzie wiosna trawa + zagospodarowac teren) moge to kompletować też po kolei sprzedac onkyo i jamo kupic teraz uzywke np Dynavoice df-8 (słyszalem co potrafi ale nie pamietam z czym było spiete) Dynavoice bym podlaczym z Pioneerem na 2-3mies i poszedł pozniej dalej.
Generalnie Onkyo mi sie podoba pod wzgledem funkcji ale stwierdzam ze nie potrzebuje hdmi i nie jest to aż tak wydajny piec. Wystarczy mi optyk do tv i wbudowane dobre bt(to w Onkyo to porażka). 
Jakie zestawy polecacie i ile dostane realnie za swoje klocki? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że masz dość dużą powierzchnię i lubisz niskie tony, to polecam Tobie Magnat transpuls 1500. Tu basu nie powinno zabraknąć i zobaczysz jak się zgrywa z Onkyo.

Ja mam w salonie o podobnej powierzchni połączenie Onkyo z Klipschem i w kinie się super sprawdza , w muzyce znacznie gorzej.  W zasadzie tylko do słuchania w tle, bądź rocka, albo imprezowej napierdalanki.

Równie ważne jest to gdzie dokładnie kolumny stoją,  postawisz w złym miejscu dobre kolumny i tez będzie kicha. Narysuj rzut pomieszczenia i wrzuć

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transplus nie przejdą ze wzgl na wygląd, mi wizualnie nie podchodzą a gdzie żonie... Żonie wizualnie w zeszlym roku podeszly w salonie Denona w Poznaniu Opticony 8 cytuje "no te wygladaja i grają" ale z malymi dzieciakami znajomych bylismy nawet kawałka nie posluchalem tych kolosów.

Mysle że najlepszym wyjsciem bedzie sprzedaż tego co mi mruczy teraz - dołoże coś i mam 4 a to już w uzywce mlodej kupie np kolumny i potem za 2-3mies moze wzmak, tylko prosze o rade zeby kupić raz a dobrze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Q21 napisał:

Posłuchaj kolumny Klipsch, większe modele podłogówek. Nawet na obecnym amplitunerze Onkyo może okazać się, że to będzie strzał w dziesiątkę.

No cześć, u Was kupowałem 8270... jesteś oblatany w temacie czy jest możliwość sprawdzenia ile godz ma przepracowany ampli? 

Nie moge zdjec dodać "Wystąpił bład w przesyłaniu"

Zapomnialem dodać, lubie jak kolumny przy spokojnym sluchaniu juz emitują duzo niskich a tego nie mam nawet teraz na jamo 426 a gdzie na wiekszych mocniejszych

Edytowano przez PGN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Posłuchaj kolumny Klipsch, większe modele podłogówek. Nawet na obecnym amplitunerze Onkyo może okazać się, że to będzie strzał w dziesiątkę.

 

12 godzin temu, PGN napisał:

Mysle że najlepszym wyjsciem bedzie sprzedaż tego co mi mruczy teraz - dołoże coś i mam 4 a to już w uzywce mlodej kupie np kolumny i potem za 2-3mies moze wzmak, tylko prosze o rade zeby kupić raz a dobrze...

Tylko pamiętaj, jak Klipsch to seria RP, na ten metraż 280-tki będą jak ulał. Używki masz za ok 3-3,5k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się sprawdzić czas przepracowanych godzin. Ale teraz już nie wiem jak wchodzi się do menu serwisowego. Bo to było zmienione w pewnym momencie.

Masz mały budżet.

Dobrym pomysłem może być zostawienie 8270 i zakup używanych Klipsch F3 albo Heco Music Style 1000.

Ewentualnie jego sprzedaż i zakup używanego wydajniejszego wzmacniacza jak Denon PMA 1060/ Yamaha AX 9000 czy Harman HK 690

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...