Skocz do zawartości

Stereo ale nie tylko :)


Vancalar

Recommended Posts

Witam,

Mam lekki dylemat. Salon z aneksem ok 42 m jak poniżej :

AudioS.jpg.924eb75a0e2a1b1f4c6b55984794a169.jpg

Wysokość ok 6.5 m. Słucham raczej muzyki ( Właściwie wszystkie gatunki z przewagą rocka i techno, mało poważnej, głównie Tidal ) ale czasem chciałbym sobie obejrzeć film "z efektami" i nie chciałbym z tego rezygnować. Do stereo wybrałem już kolumny Quadral Signum90, słuchałem wielu, nawet mam stare QLX 165 i brzmienie tej firmy wydaje mi się najbardziej optymalne dla mnie ( takie lekko konturowe ? Nie wiem jak opisać :) ). Co prawda staram się być otwarty ale kolumny raczej zostają, chyba, że zaproponujecie coś co mnie porwie i czego warto posłuchać podobnej cenie ( ok 6k za parę ) . Raczej nie jestem audiofilem i zależy mi bardziej na wygodzie niż polepszeniu brzmienia 0 0,00003%, chociaż odróżniam ww kolumny od marketówek  za 1k. Wzmacniacze brzmią dla mnie dość podobnie i chyba ciężko mi powiedzieć, który ma "lepsze" brzmienie , ewentualnie muszę któryś bardziej lub mniej skorygować. Stąd wejścia hdmi arc/cec,  funkcje sieciowe, w tym możliwość podłączenia surroundów bezprzewodowo, dla tego "czasem filmu" , jednakowoż chciałbym, żeby grało "przyzwoicie" po przełączeniu Amplitunera w tryb "stereo" i żeby mu starczało mocy do wysterowania Signum90, bo akurat brak mocy/wydajności słyszę. Prosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o wskazanie kierunku poszukiwań, chodzi o Amplituner KD a może nie ? Budżet na wzmacniacz ok 5-6k ale nie jest ostateczny. na oku mam póki co:

  • Pioneer VSX-LX305

  • ONKYO TX-NR7100

  • Denon avr-x2800h

  • Marantz SR6015

Może coś innego ? Nie do końca ogarniam wszystkie "naklejki". Chodzi mi o w miarę uniwersalne systemy np podłączania głośników wifi ( Heos? DTS Play-fi itd) które nie wymagają milionów na kupowanie później komponentów od jednej firmy a także dopasowanie do Quadrali signum90 ( a może te kolumny to za mało na takie pomieszczenie ? ) .

Liczę na konstruktywne sugestie.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zbudować kompletny system kina domowego, pozostaje Ci amplituner. Biorąc pod uwagę także odsłuch stereo, zaproponowałbym Ci wspomniany przez Ciebie Onkyo TX-NR7100, ewentualnie trochę droższy, ale pod względem stereo lepszy Denon AVC-3800H lub Marantz Cinema 60. Ale jeśli docelowo będą tylko dwie kolumny, rzeczywiście lepszym wyborem może być klasyczny wzmacniacz. Wspomniałeś jednak, że bardzo zależy Ci na wygodzie, dlatego musimy szukać urządzenia, które poza funkcjonalnością sieciową będzie miało także złącze HDMI ARC. Jest to np. Magnat MC400Advance Paris Playstream A7.

Kolumny - wydaje mi się, że możemy znaleźć lepszą konfigurację. Na pewno spójrz na Focal Chora 826Monitor Audio Bronze 500, jeśli lubisz dynamiczny, swobodny, analityczny dźwięk, spójrz na Klipsch RP-8000F II.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. W wolnej chwili zapraszam na nasz kanał YouTube, na którym prezentujemy wiele urządzeń i kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...