Skocz do zawartości

Nauszniki do Philips Fidelio X2HR


Recommended Posts

Cześć,

Od ponad 3,5 roku jestem zadowolonym posiadaczem słuchawek Philips Fidelio X2HR. Niestety, po tym czasie i używaniu ich kilka godzin dziennie, nauszniki wyglądają dość nieestetycznie - gąbki są coraz trudniejsze do czyszczenia, dodatkowo zaczęły się odklejać. W sieci widziałem, że można zamówić nauszniki od Dekoni, ale tego chyba w PL nie dają, więc są jeszcze koszty wysyłki. Czy są jakieś inne możliwości odświeżenia tych słuchawek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2023 o 11:38, Chyba Miro 84 napisał:

Podrzucisz może fotki jak to wygląda po 3.5 roku?

Wygląda to nieestetycznie, bo znów minął jakiś czas odkąd je czyściłem. Ale przede wszystkim chodzi mi teraz o to, że z wewnętrznej strony odkleja się gąbka, więc potrzebuję coś z tym zrobić. A tu wszystko klejone...

IMG_20230131_123532.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, również posiadam słuchawki Fidelio X2HR, jakiś czas temu zakupiłem do nich pady Dekoni Choice Leather i szczerze odradzam. Robią teraz za zapasowe pady, nie jestem znawcą tematu, ale nie wiedziałem, że pady, aż tak bardzo mogą wpływać na brzmienie. Muzyka w padach Dekoni brzmi jak "zamknięta w pudełku", za to w oryginalnych padach otwiera się i jest dużo przyjemniejsza w odbiorze, co prawda bas ma większe uderzenie w skórzanych padach, ale to jedyna ich zaleta. Tak więc idź w materiał podobny do oryginałów :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2023 o 16:46, Maliik napisał:

Na Aliexpress wpisujesz "Fidelio X2HR pads" i przebierasz w ofertach

To prawda, ale zastanawiam się czy któreś są lepsze niż inne. I tutaj bardzo przydatną informację podpowiedział @Pierre Pantone - że skórzane wpływają na brzmienie:

8 godzin temu, Pierre Pantone napisał:

Muzyka w padach Dekoni brzmi jak "zamknięta w pudełku", za to w oryginalnych padach otwiera się i jest dużo przyjemniejsza w odbiorze, co prawda bas ma większe uderzenie w skórzanych padach, ale to jedyna ich zaleta. Tak więc idź w materiał podobny do oryginałów :) 

Gdzieś czytałem komentarze do tych Dekoni, że właśnie wpływają na brzmienie. Zastanawiałem się czy moje chamskie uszy rozpoznają różnicę, ale widzę, że jest to prawdopodobne. Czyli na Ali, ale niestety te nie-skórzane... A liczyłem, że przerzucę się na takie, które łatwiej się czyści 🙄😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieorginalne Pady potrafią zepsuć brzmienie  niewyobrażalnie. Zużyte pady skórzano-welurowe zamieniłem na całe pokryte skóra, wymiary i wyściółka ta sama. Dźwięk - katastrofa soniczna pod kazdym względem. Nie bede pisał nazw by nie tworzyć niepotrzebnych OT. Chcę tylko zwrócić uwagę na ten aspekt.

Myślę też ze jesli znajduja sie na rynku zamienniki (pady) dzieki ktorym słuchawki znów brzmią jak na oryginalnych to warto zareklamować. Ja do moich do dziś nie znalazłem zamienników o jakosci brzmienia oryginałów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...