Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników aktywnych i subwoofera pod TV


Jagerr

Recommended Posts

Witam. 

Do salonu o metrażu 20-22m2 (pod TV, zastosowanie to  100% filmy - do muzyki mam inny sprzęt) chciałbym kupić 2 głośniki aktywne i subwoofer. 

Sub i głośniki muszą być nowe/na gwarancji i aktywne - brak miejsca na ampli, wzmacniacze, kolejny DAC itd oraz głośniki muszą mieć HDMI Arc - sterowanie jednym pilotem oraz włączanie automatyczne  to jednak wygoda której mi obecnie brakuje (wstawanie za każdym razem by włączyć lub wyłączyć Edki jest nużące). 

Obecnie mam podpięte komputerowe Edifiery R2600, które chce wymienic na coś znacznie lepszego. 

Kwota na subwoofer to do 2000 zł, głośniki 2000-3000 zł - chociaż im mniej tym lepiej. 

Wybór sporo zawęża niestety Żona więc na placu boju do wyboru:

1. Głośniki aktywne - Argon Audio Fenris A5 lub Argon Audio Forte A5 MKII. 

2. Subwoofer Klipsch R-10/12SW, R-100/120SW, R-101/121SW.

 

Teraz kilka wyjaśnień:

1. Co do głośników to wiem, że są jeszcze aktywne Magnaty z HDMI oraz Klipsch The Five. Wiadomo powinno kierować się dźwiękiem, ale raz że The Five przekraczają budżet o 1000 zł to po drugie wyglądają jak z PRL w tych maskownicach... (styl retro/vintage) - do nowoczesnego salonu nie pasują nam.

2. Z subwooferów brałem też pod uwagę Polk Audio HTS 10/12 no ale Żona powiedziała "Veto" więc wiecie. Brałem jeszcze pod uwagę Magnat 302A i model RS, ale opinie o problemach z wybudzaniem nie zachęcają i tu też Żona nie wyraziła zgody. 

Muszę jej ustąpić - mój sprzęt audio muzyczny zaakceptowała więc jakiś kompromis musi być.

 

Na koniec parę pytań:

1. Subwoofer 10" wystarczy czy iść w 12"? Biorę też pod uwagę fakt przeprowadzki w ciągu 2 najbliższych lat do większego mieszkania z salonem koło 30m2. Z tego co też tu na forum czytałem w dużym uproszczeniu to subwoofer do filmów musi być otwarty, a zamknięty do muzyki?

2. Z tego co czytałem Klipsch R-10/12SW jest to samo pod względem dźwięku co R-100/120sw - to prawda? Niestety model R-101/121SW to zagadka i nie znalazłem informacji jak się mają do R-100/120SW - dopłata tu by była na oko jakieś 400-500 zł więc czy warto? 

3. Byłem zdecydowany na tańsze Argon Audio Fenris lecz doszukałem się informacji na Reddicie o głośnym buczeniu/syczeniu... Nie wiem jak to bardzo by mnie irytowało i czy byłoby słyszalne z drugiego końca pokoju. Wersja Forte MKII ponoć jest lepsza - tylko tu znowu jest dopłata aż 1000 zł więc czy warto? Będzie spora różnica w dźwięku między tymi modelami? Kwestie Bluetooth pomińmy, bo to mnie zupełnie nie interesuje. 

Edytowano przez Jagerr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośniki aktywne to postawiłbym na Klipsch The Fives grają naprawdę dobrze jak na tak mały rozmiar. Kolumny możesz kupić np. w czarnym kolorze i zdjąć maskownice jeśli ci nie pasują. Co do wyboru subwooferów jeśli zamierzasz zmieniać mieszkanie na większe to bierz modele R12/120/121, które są tą samą linią i grają podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...