Skocz do zawartości

Roksan K3 pomoc


Patryk89_896

Recommended Posts

Witam. Mam pytanka do wzmacniacza Roksan k3. Mam go teraz na testach i spodobał mi się, jest podłączony do marantz 5015 i focal chora 826. Chciałem go wykorzystać w kinie jako końcówka mocy ale kilku rzeczy nie rozumiem.

Funkcja końcówki jest gdy podłączę pod wejście Bypass Input i przesunę suwak na BP tak? Ale jeśli mam podłączony odtwarzacz sieciowy pod CD to również wszystko działa.

W instrukcji jest napisane że wejście By pass Input jest połączone z AV na jakiej zasadzie to działa? Jeśli podepnę pod wejście PRE 1 to K3 robi jako przedwzmacniacz a marantz jako końcówka?

I jak jest z trybem standby, da się go wywołać z pilota ?

Mam okazję kupić do tego zestawu przewody głośnikowe Tellurium Q Black II dobra opcja?. Dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2023 o 21:04, Patryk89_896 napisał:

Funkcja końcówki jest gdy podłączę pod wejście Bypass Input i przesunę suwak na BP tak? Ale jeśli mam podłączony odtwarzacz sieciowy pod CD to również wszystko działa.

Dokładnie tak. Pozostałe gniazda działają w tradycyjny sposób.

Dnia 30.01.2023 o 21:04, Patryk89_896 napisał:

W instrukcji jest napisane że wejście By pass Input jest połączone z AV na jakiej zasadzie to działa?

Przełącznikiem bypass/AV po prostu zmieniasz aktywne wejście.

Dnia 30.01.2023 o 21:04, Patryk89_896 napisał:

Jeśli podepnę pod wejście PRE 1 to K3 robi jako przedwzmacniacz a marantz jako końcówka?

Zgadza się.

Dnia 30.01.2023 o 21:04, Patryk89_896 napisał:

I jak jest z trybem standby, da się go wywołać z pilota ?

Mam okazję kupić do tego zestawu przewody głośnikowe Tellurium Q Black II dobra opcja?. Dziękuje za pomoc.

Niestety w ostatniej wersji tego wzmacniacza nie ma możliwości przejścia w standby, ani z pilota, ani z panela przedniego Działa tylko wyłącznik od spodu.

Tellurium Q Black II to świetnie pasujący kabelek do tego wzmacniacza. Mam właśnie taki, łączy K3 z Monitor Audio Gold 200 (4G).

Mam nadzieję, że pomogłem ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Bogusz Ratajczak napisał:

Dokładnie tak. Pozostałe gniazda działają w tradycyjny sposób.

Przełącznikiem bypass/AV po prostu zmieniasz aktywne wejście.

Zgadza się.

Niestety w ostatniej wersji tego wzmacniacza nie ma możliwości przejścia w standby, ani z pilota, ani z panela przedniego Działa tylko wyłącznik od spodu.

Tellurium Q Black II to świetnie pasujący kabelek do tego wzmacniacza. Mam właśnie taki, łączy K3 z Monitor Audio Gold 200 (4G).

Mam nadzieję, że pomogłem ;-).

Bardzo pomogłeś ogromnie dziękuje !! Co do przewodów testowałem Black 2 i szczerze powiem że tak bas i średnica super ale góra\wokal strasznie daleko. Testuje teraz Cardasa 101 i iridium i jest lepiej , jest dużo bardziej "muzyczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...