Skocz do zawartości

Dobór kolumn do wzmacniacza.


herianm

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem nowy na forum jak i w tematyce audio. Potrzebuję porady co do kupna kolumn, salon 20m2 mam wzmacniacz yamaha ax396 i aktualnie pradawne Kef celeste III. Są trochę duże i zastanawiam się nad kupnem innych kolumn. Na oku mam polk audio t15 oraz wharfedale diamond 12.2. Chcę coś niedużego gabarytowo, najlepiej mniejszego od aktualnie posiadanych.

Edytowano przez herianm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samej ścianie, aktualnie mam za małe dziecko żeby się odsunąć i stać będą na końcu mebla, czyli pod samo ścianą.

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Akurat to czy BR jest z przodu ,czy z tyłu nie ma znaczenia. W jakiej odległości od ściany tylnej będą kolumny ?

Właśnie sobie uświadomiłem, że BS najlepiej jakby był zasłonięty. Miałem pod tv soundbar sony podpięty z subem, sub w BS ma teraz samochodzik i za chiny nie mogę go wyjąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, herianm napisał:

Czyli wychodzi, że elac b6.2 też niezbyt bo nie mają osłon.

Z autopsji wiem , że nawet jak byś miał maskownicę z prętów zbrojeniowych co pół centymetra, to szkrab zawsze znajdzie sposób , by wcisnąć kopułkę przeciwpyłową :) 

Doradzam zakup kolumn używanych i ..... co będzie to będzie :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy BR będzie z rpzpdu czy z tyłu. Jesli chcesz je na maksa dosunąć do ściany to i yak samo będa się wzbudzać i tak samo stracisz na głębi.

Kolejna sprawa to właśnie wrzucanie rożnych rzeczy przez przedni bas reflex.

Albo go zasłonisz albo kwestie wychowawcze.

I dalej nie wiem czy dobrze patrzysz.

Diamond 12.2 to cena 2000 zł za parę. ELAC B6.2 to tysiak.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej spoglądam na rynek używanych a tam już tak dużych różnic w cenie nie ma. Jadnak wczoraj wieczorem trochę pograłem na aktualnych zabytkach i stwierdziłem, że na razie zostają. Może nie są zbytnio "mocne" ale brzmienie i wyrazistość jest bardzo fajna. Teraz muszę jakiś odtwarzacz cd/dvd ogarnąć. Dzięki za podpowiedź.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...