Skocz do zawartości

Denon avr x2100w problem


seweryn bog

Recommended Posts

Witam. Problem podobno jest w płycie Hdmi (zielona plyta z procesorem)

Sprzęt czasami się wyłącza i włącza teraz cały czas podczas uruchomienia nie ważne z jakiego złącza przezuca do ustawień audiosey,  powtarza się to co chwilę, pytanie czy ma ktoś pomyśl na Sprzęt mogę wysłać film. A może wie ktoś gdzie szukać takiej płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seweryn bog napisał:

, i stwierdził ze plyta hdmi 

ale kto stwierdził? Tak czy inaczej to sprzęt z przed ery 4K, brak wsparcia dla HDCP 2.2. Obstawiam, wadliwy chipset HDMI czyli szukałbym nowego amplitunera bo naprawa według mnie, nie ma sensu.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, seweryn bog napisał:

Z Serwisu gościu co tylko amplitunami  się zajmuję, ten sprzęt ma 4K podobno taką plyta ktoś ma za 650 zeta tylko czy to będzie działać?

ten sprzęt ma obsługę 4K ale niepełną. Nie ma obsługi HDCP 2.2 która to jest wymagana. Jest za stary po prostu. Sprzęty które mają obsługę 4K musza wspierać HDCP 2.2 jak nie ma tego nigdzie napisanego w instrukcji obsługi to 4K nie wspiera. Ja bym nie reanimował, szkoda na to kasy bo prawdopodobnie tam siedzi chipset z wadliwej serii a nowych po prostu nie ma i to takie pudrowanie trupa. Zbieraj kasę na nowy sprzęt. Nie będzie tanio ale no niestety, wyjścia zbytnio nie masz.

 

Za 1500,- masz obecnie model x2300 w Malborku, do negocjacji z papierami oraz kartonem. Oczywiście to jest OLX zatem trzeba uważać.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Ale lolek przeczytaj co się dzieje z amplitunerem.

To nie HDMI tu jest do naprawy.

ok, zasugerowałem się pierwszym wpisem.

 

Mamy jednak taką informację

Dnia 2.02.2023 o 09:09, seweryn bog napisał:

A procesor znajduje się na tej płycie podobno, i stwierdził ze plyta hdmi  się rozwasrstwia i dlatego są różne usterki. 3 razy podchodził do niego i nic jeszcze nie działa potencjometr od głośności A stwierdził je jest dobry.

ja bym ten sprzęt na straty spisał i brał coś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest inna sprawa że jego objawy nie wskazują na zbyt optymistyczny final.

To prawda.

W każdym razie nie spotkałem się aby:

Dnia 2.02.2023 o 08:22, Piotr Sonido napisał:

Jesli się włacza i wyłącza i sam przerzuca ustawienia to nie jest to HDMI.

Jeśli ktoś go sprawdzi zrobi diagnoze za 50 zł to czemu nie. Ale nie liczył bym na zbyt wiele.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...