Skocz do zawartości

Yamaha RX-S602 vs Yamaha WXA-50


Greg80

Recommended Posts

Cześć,

Szukam nagłośnienia małego salonu, głównie stereo z strumieniowym odtwarzaniem (Spotify) i możliwości podłączenia TV (idealnie byłoby przez HDMI ARC lub optyczne). Mam mocno ograniczone miejsce i stąd moje myśli krążą wokół wzmacniaczy typu slim. 

Ze względu na głębokość odrzuciłem wzmacniacze Marantz.  Ze względu na cenę odrzuciłem Bluesound i inne powyżej 3000zł.

Na krótkiej liście mam:

  • Yamaha WXA-50
  • lub Yamaha RX-S602 (lub RX-601d - jakość audio raczej podobna, 602 ma atmos i MusicCast souround)

Kolumny do zestawu najprawdopodobniej Q Acoustics 3010i lub  Dali Spector 1 (tu znowu jestem ograniczony maksymalną wysokością kolumn).

Pytanie czy WXA-50 zagra lepiej w stereo z takimi monitorami niż RX-S601 lub RX-S602?

Przez chwilę rozważałem AudioPro A28 ale zakładam że jednak powyższe pasywne monitory powinny zagrać lepiej.

Proszę o opinię!:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Główne moje pytanie dotyczyło czy WXA-50 będzie w stereo lepiej grało niż rx-s602/rx-s601. Sprzęt musi obsługiwać Spotify Connect (ostatecznie Chromecast). Te chińskie wzmacniacze raczej nie obsługują (po szybkim rozeznaniu).
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To pytanie było tendencyjne :) Powinno brzmieć : jaki mały system do xxxx PLN . 

A wtedy odpowiedź byłaby mniej więcej taka

https://www.olx.pl/d/oferta/loxjie-a30-wzmacniacz-2-1-infineon-bt-5-0-z-dac-CID99-IDSDL68.html

Do tego takie małe cuś do schowania za wzmacniaczem

https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz-sieciowy-wiim-mini-spotify-tidal-connect-airplay-2-CID99-IDSfyHb.html 

I kolumny jakie Ci pasują . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Pozostałe kanały + mnogość HDMI nie jest potrzebna. Jedno HDMI z ARC jest wygodne (sterowanie jednym pilotem tv). Cenowo RX-S 601 używane wychodzi podobnie lub taniej niż WXA-50.  A jak RX-S zagra podobnie co WXA to RX-S jest wygodniejsze:)

Podejrzewam, że w moim przypadku ograniczeniem będzie i tak głównie rozmiar kolumn i akustyka pomieszczenia.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trzeba zwrócić uwagę na "małąilość miejsca" nie wiem gdzie on dokładnie ma stać ale jeśli gdzieś w jakiejś niedużej szafce to szedłbym w WXA ze względu na wzmacniacz impulsowy w klasie D, który będzie wytwarzał zdecydowanie mniej ciepła a co za tym idzie mniejsza wnęka i mniejsza cyrkulacja nie będzie dla niego czymś tak strasznym jak dla klasycznej konstrukcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu za nim postawisz juz na tą Yamahę zastanowiłbym i choć porównał z nią równie mały i jak dla nas lepszy brzmieniowo francuski wzmacniacz sieciowy Octavio AMP mały i dobrze wyposażony(wbudowany odtwarzacz sieciowy, optyk, wyjście na subwoofer), który zmieścisz w każdą szafkę - polecamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głosy w sprawie i przeciw;)

Nadal skłaniałbym się przy sprzęcie maksymalnie zintegrowanym i pewnie faktycznie coś z wzmacniaczem w klasie D (wysokość wnęki ok 18cm). 

Z innej beczki, czy sprzęty HK Citation Amp (cena podobna do WXA50 ale ma HDMI), lub Onkyo TX-L20D (do dostania używane- jeśli chodzi o połączenia to ma wszystko co potrzebuję) będą odstawać od wymienionych wcześniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Domykając temat, wybór padł na: 

  • Loxjie A30
  • Streamer Wiim Mini
  • Głosniki Dali Spector 1 

Czy Loxije + Wiim grają lepiej niż Yamaha z tymi głośnikami - nie sądzę ale całość z głośnikami wyszła < niż nowy WA-50.

Wiim podłączony  jest po optyku do Loxjie - nie sprawdzałem jak gra na analogowym. TV mogę podłączyć do Loxjie po BT gdybym potrzebował sporadycznie posłuchać materiałów z TV na głośnikach. 

Głośniki jak na ten rozmiar brzmią wg mnie super i jak ktoś potrzebuje małych monitorów to polecam:)

Zaoszczędzoną kasę przeznaczę na inny cel - np małego suba, żeby od czasu do czasu dodać zatrząść szklankami w szafkach . Ktoś poleci coś?

Dzięki wszystkim za poradę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...