Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod STX Electrino 250


Mar_Wal

Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post, chcę powitać szanowne grono! :)

Jestem posiadaczem kolumn STX Electrino 250, których z racji okrojonego budżetu nie chciałbym póki co ruszać.

W tej chwili napędzane budżetowym klockiem od Denona PMA 720AE, który mi nie gra. Jestem laikiem w tematach określających co nie gra (pojęcia środki, scena, itepe są mi obce ). Lubię ciepłe, analogowe brzmienie. Muzyka odtwarzana głównie z CD i Spotify (pełne spectrum, od poważnej, przez elektronikę, popy, do gitarowego grania).

Możecie polecić jakiegoś klocka (niekoniecznie nowy) w budżecie do 2,5 - 3k choć jak coś taniej mile widziane?
Pomieszczenie to salon ok. 40m2 z kącikiem muzyczno-telewizyjnym (vide załącznik)

poprawki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria electrino to kolumny grające jaśniej. Ja miałem je z nadem 326bee i było ok. Jeśli coś droższego i ładniejszego to może być magnat ma700 lub mr780. Audiolab 6000a, acoustic advance xi50, xi75 choć ciężko będzie nagłośnić 40m2 i dyskoteki nie zrobisz. Chyba że wystarczy Ci żeby w kąciku TV było przyjemne granie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie, wybór raczej podjęty - padło na Magnata MA700. Chciałbym jeszcze go posłuchać u siebie, szukam gdzieś w okolicy do wypożyczenia i Denonek 720AE musi się jeszcze wpierw spieniężyć ;)

A propos odsłuchu, może na forum jest jakiś posiadacz ww. klocka z okolic Konina, który byłby łaskaw użyczyć sprzętu do odsłuchu?

Raz jeszcze dzięki za pomoc!

 

Edytowano przez Mar_Wal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę to wszystko trwało, ale zakup dokonany i padło na... kombajn od Marantza PM 7000N.

Proponowanego Magnata nie było gdzie i jak posłuchać, w lokalnym salonie chłopaki zaproponowali 7000N i siadło 😉

Tyle, że zapadłem teraz na audio chorobę i nie mogę pozbyć się natrętnej myśli o zmianie kolumn, więc będzie ciąg dalszy i zaraz pytanie - czy Focal Chora 816 do mojego salonu nie będzie za mały? Spodobały mi się okrutnie to paczki zarówno brzmieniem jak i wizualnie. Słuchałem ich w sklepie, w mega wytłumionym pokoju odsłuchowym. Jak myślicie, czy dadzą radę nagłośnić moje 40 m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mar_Wal napisał:

Słuchałem ich w sklepie, w mega wytłumionym pokoju odsłuchowym.

Fajnie, że tych kolumn posłuchałeś, aczkolwiek akustycznie to inna bajka niż Twoje pomieszczenie i w sumie pewnie dużo większe.

17 godzin temu, Mar_Wal napisał:

Jak myślicie, czy dadzą radę nagłośnić moje 40 m2?

Tego nie wiemy niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mar_Wal napisał:

Dzięki @Piotr Sonido Muszę się zebrać na odsłuch zatem. A tak po krótce jakie różnice między tym dwoma modelami?

 

Wielkość :)

10 godzin temu, Mar_Wal napisał:

Ot co, mus wypożyczyć do domu, nie ma innego, dobrego sposobu 😉

Dokładnie tak.

826 są po prsotu mocniejsze. Głośniejsze. Do wiekszych pomieszczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...