Skocz do zawartości

Magnat omega cs12


Maykel

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś więcej o tym subwooferze. Aktualnie posiadam subwoofer Magnat Alpha rs12 i mam pytanie czy wymiana obecnego na CS12 to duży progres? Pomimo tego że ma zamkniętą konstrukcje. Subwoofer ma być używany głównie w kinie domowym. Gdzieś czytałem że jest porównywany z rel ht 1205 i svs sb2000 tylko że ma mniejszą cenę. Chyba że jest jeszcze jakaś alternatywa w podobnym budżecie. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Zdecydowanie.

To kompletnie inne granie. 2 klasy lepsze.

REL HT 1205 w pierwszej edycji sobie wynegocjujesz cenę jak za tego CSka więc moim zdaniem warto.

Oba są na prawde znacznie lepsze od RS12.

SVS 2000 także. Tu byle nie brac wersji PRO

 

Subwoofer zakupiony, podłączony i pierwsze rozczarowanie to pykanie przekaźnika przy włączeniu i wyłączeniu subwoofera. Dzwoniłem na serwis i mówią że to norma i wymiana przekaźnika nic nie daje. Co do samej kalibracji amplituner ustawił suba na 0.0 przy połowie mocy tj. 20/40 (sub posiada wyświetlacz gdzie max to 40) na wcześniejszym Alpha rs12 była to gdzieś godz 9 na pokrętle. No i tam nic nie pykało w sumie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Pykanie?

To nie rozczarowanie. :) niektóry subwoofery wręcz trzeszczą jak się gaszą. W sensie taki charakterystyczny dzwiek. To jest absolutnie normalne.

Jest to tylko na włączeniu ciszej i na gaszeniu głośniej.

W sensie że nie odczuwasz zmiany że CS gra lepiej?

 

Po prostu byłem trochę zdziwiony że subwoofer wydaje takie dźwięki przy uruchomieniu i wyłączeniu. Na Alpha rs12 nie było nic słychać a jest ponad dwa razy tańszy. Na razie sprawdzałem działanie na filmie Everest ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos/Dolby Trud HD wcześniej też oglądałem ten film z subem  Alpha rs12. No i tak na szybko z tego co zauważyłem to w głośniejszych scenach subwoofer Alpha rs12 powodował lekkie drżenie kanapy a na CS12 jakoś tego nie odczuwam. Pomimo tego że ma niższe zejście i większą moc. Pozycja subwoofera taka sama. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam Drzewososki napisał:

Ponowna kalibracja całego zestawu. 

Po wymianie subwoofera była robiona nowa kalibracja. Czy w subwooferach svs też jest wydawany dźwięk przy włączeniu i wyłączeniu subwoofera? Jeszcze jedno czy lepiej ustawić podłogowe fronty na duże i lfe120hz czy na małe odcięcie 80hz i lfe suba120hz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maykel napisał:

Czy w subwooferach svs też jest wydawany dźwięk przy włączeniu i wyłączeniu subwoofera?

Na auto nic nie słyszę. Jedyna upierdliwość to nie włącza się automatycznie podczas kalibracji, trzeba go odpalić wcześniej np. poprzez uruchomienie aplikacji na telefonie. 

 

Druga część pytania - jak kto lubi. W filmach mam odcięte. Do muzyki - zależy od nastroju albo stereo (wtedy sub + audyssey), albo specjalny tryb bypas L/R + Sub albo Pure/Pure Direct. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Adam Drzewososki napisał:

Na auto nic nie słyszę. Jedyna upierdliwość to nie włącza się automatycznie podczas kalibracji, trzeba go odpalić wcześniej np. poprzez uruchomienie aplikacji na telefonie. 

Podczas kalibracji najlepiej ustawić suba na ON a dopiero po przełączyć na auto. No właśnie u mnie jest takie pyknięcie jak dostanie sygnał i się wybudza ze standby. Ok ale jak odetne fronty na 80hz to lfe dla suba zostawić na 120hz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2023 o 08:07, Piotr Sonido napisał:

REL HT 1205 w pierwszej edycji sobie wynegocjujesz cenę jak za tego CSka więc moim zdaniem warto.

Piotr sugerujesz że Rel HT 1205 zagra lepiej od tego CS12? Potrzebuje subwoofer głównie pod kątem kina. Może faktycznie pozycja w której jest teraz nie jest optymalna ale narazie musi tam być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Lubię model CS12. Mi się podobał. Nie wiem o co chodzi w Twoim ustawieniu, że jest tak mała różnica.

Ale HT1205 no gra lepiej.

Jesli jednak potrzebujesz suba pod kino to SVS PB 1000,

1205 uzywalem do kina, dla mnie miał potrzebne zejscie i róznorodnosc. Ma jednak mniejszego kpa niż PB 1000. Jest bardziej uniwersalny kino/stereo.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

SVS i REL moga jednak zejść delikatnie niżej, chodź ciszej.

 

Hmm..dziwne to trochę.

Magnat Omega cs 12

Pasmo przenoszenia 18 - 200 Hz Wzmacniacz klasy D o mocy 525/1100 watów mocy ciągłej / szczytowej

Svs sb 1000 Pro

Pasmo przenoszenia: 20 - 270 Hz +/- 3 dB 

Moc: 325 W RMS / 820 W (moc szczytowa wzmacniacza)

Rel HT 1003

Dolna częstotliwość graniczna: -6dB przy 24 Hz

Moc: 300 watów (RMS)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

 

Ale dobra to jesteś zadowolony z tego suba czy nie?

Tak coraz bardziej się do niego przekonuje. Myślę że w porównaniu do rs12 mogłem mieć mylne wrażenie że było na nim więcej basu. Bo mogło być tak że wzbudzało się dużo niepotrzebnego dźwięku przez rezonanse pomieszczenia. A w CS12 jest mocno szybko i konkretnie. Ma fajne mruczenie przy zejściu. W rs12 tego nie odczułem. W muzyce też super uzupełnienia dolne pasmo. No i jeszcze jedna rzecz to wygląd który na pewno przyciąga uwagę. Więc pewnie że mną zostanie. Piotr mam pytanie z innej beczki. Czy jest sens wymienić Magnat nr780 i Denona AVR 1500h na Pioneer lx-305?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Ale co tu robi MR780?

Tak kupiłem go z zamiarem podziału systemu na kino i stereo. Ale z tym odsłuchem stereo to nie za bardzo mam kiedy i głównie jest włączone kino. I teraz zastanawiam się czy nie sprzedać obydwu i kupić jakiś nowszy amplituner. Taki jak np. Pioneer lx 305. Słyszałem że w kinie jest bardzo dobry ale nie wiem jak że stereo czy to będzie duży przeskok względem Denona. Kolumny jakie posiadam to Q Acoustics 3050i cały set. Mam go w konfiguracji 5.1.2 a myśle o rozbudowie do 5.1.4 No i za tym Pioneer stoi to że ma już Diraca na pokładzie i nie trzeba nic wykupywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...