Skocz do zawartości

Kolejny temat o głośnikach do TV


szmydu

Recommended Posts

Cześć, zwracam się do Was z prośbą o doradzenie odnośnie wyboru głośników do słuchania muzyki i do oglądania filmów. Przez ostatnie 6 lat muzyka słuchana była głównie przez głośnik bluetooth (JBL) a dźwięk z filmów i seriali szedł z głośników w TV. Syn podrósł, więc ryzyko że zrobi coś głupiego z nagłośnieniem znacznie zmalało i dlatego zacząłem się rozglądać za jakimś lepszym nagłośnieniem. Budżet nie za duży ale wymagania też nie za wysokie, szukam czegoś do dwóch tysięcy zł. Tradycyjnie jako laik w tym temacie, pomyślałem o soundbarze, co po przeczytaniu wielu postów na tym forum, raczej było głupim pomysłem. Pytanie więc jakie głośniki aktywne wybrać, bo domyślam się, że chyba to będzie najlepsze rozwiązanie w moim przypadku. Potrzebuję:

- głośników do muzyki (rock, pop) i do  filmów,

- muzyka z kanałów TV i przez Bluetooth ze smartfonów,

- w przyszłości dołączy do tego pewnie jakaś konsola do gier,

- głośniki w kolorze najlepiej czarnym.

W załączeniu przesyłam plan pokoju i zdjęcie miejsca gdzie wisi TV. Salon połączony z otwartą kuchnią i przedpokojem. Całość ok 35m2 ale dźwięk ma być w miarę przyzwoicie słyszalny w salonie na kanapie. Odległość od ściany z TV do ściany w jadalni to 7m a szerokość salonu to 3,5 m ( do schodów) z czego pomiędzy schodami a salonem nie ma ściany.  Odległość od osoby siedzącej na kanapie do ściany z TV to 2,8 m.

Dość często polecane tu  na forum były głośniki Audio Pro A26. Czy w moim przypadku to dobry wybór ?

salon.png

 

salon2.jpg

Edytowano przez szmydu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności sytuacji dodam,  że od kilku lat muzyki słuchałem na JBL Charge 3 i nawet to było zadowalające. Dlatego szukam czegoś co będzie lepiej grało. Chyba, że w tej kwocie nic się nie da zrobić to wtedy pytanie do ilu pasowałoby zwiększyć budżet i co ewentualnie kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie widziałem, że do 2k polecacie zestawy:

- Heco Aurora 300 + Sabaj A4

- KEF Q350 + Taga Harmony HTR1000CD

czy do moich warunków lokalowych warto wybrać jeden z nich ? TAGA HARMONY HTR-1000CD V.2 w media expert do dzisiaj jest w dobrej cenie 1299 (1399 - 100 rabatu)

Edytowano przez szmydu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat gra lepiej.

Taga spokojniej.

ES20 to z kolei kolumny o bardzo sporym brzmieniu. Fajne monitory. Tu poelcam sprawdzić jeszcze duże Monitor Audio Bronze 100. Bo masz kawałek pomieszczenia.

Q350 są łagodniejsze je bym zestawił z AXR100.

Powiem tak. Dołóż, dozbieraj teraz niż miałbyś coś wymieniac jutro. Wiesz jak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mogę pozwolić sobie na Magnat MC 200 + Polk Audio ES20.  Co do Monitor Audio Bronze 100 to nie widzę w internecie podłogowych, a chyba to miałeś na myśli pisząc o dużych. Podłogowych wolałbym nie wciskać pomiędzy szafkę i ściany, dlatego od początku myślałem o podstawkowych.  Czy dobrze zrozumiałem, że Magnat MC 200 z dużymi kolumnami sobie spokojnie poradzi ?  Jeszcze jedna rzecz, czy dołożenie do podstawkowych Polk Audio ES20 subwoofer'a  ma sens, czy też zamiast subwooder'a lepiej wybrać (niestety) głośniki podłogowe ? 

Ps. w salonie audio, w którym byłem polecano mi denon dra-800h, że będzie lepszy niż magnat. Na pewno droższy  (o ok 1000 PLN) ale czy proporcjonalnie lepszy ? 

Edytowano przez szmydu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkocjonalnie Denon będzie na pewno miał więcej do zaoferowania, a czy brzmieniowo lepszy... Niekoniecznie różnica w cenie będzie taka jakiej pewnie byś się spodziewał, co nie zmienia faktu, że może Ci się brzmieniowo podobać bardziej. Według mnie jeżeli nie potrzebujesz funkcjonalności sieciowej to szedłbym w Magnata, ale najlepiej posłuchać obu i ocenić samemu.

Jeżeli chodzi o Monitor Audio to sądzę, że Piotrkowi chodziło bardziej o to, że są one nieco większe niż klasyczne podstawkowce i są w porównaniu do nich dość duże. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szmydu napisał:

Na ten moment mogę pozwolić sobie na Magnat MC 200 + Polk Audio ES20.  Co do Monitor Audio Bronze 100 to nie widzę w internecie podłogowych, a chyba to miałeś na myśli pisząc o dużych

nie, miałem na myśli Bronze 100. One są duże tam jest 20 cm basowy głosnik.

W monitorach to żadkość. ES20 też są spore. Tam obudowa jest spora.

22 godziny temu, szmydu napisał:

Ps. w salonie audio, w którym byłem polecano mi denon dra-800h, że będzie lepszy niż magnat. Na pewno droższy  (o ok 1000 PLN) ale czy proporcjonalnie lepszy ? 

niekoniecznie.

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem taką aukcję:

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosniki-polk-audio-signature-elite-es20-12698431484?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_content=ps&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=17958848778&gclid=Cj0KCQiA6LyfBhC3ARIsAG4gkF_xg42b294QF9isEuAR_WXmgP3mgo-dvZzVHTc26wllQiStG2dtFT8aAtZEEALw_wcB

Zastanawiająco tanie, niby nowe i białych aż 6 par w ofercie. Zastanawia mnie skąd sklep z komórkami może mieć tak tanio te głośniki i czy nie będzie problemów w przypadku gwarancji producenta, bo ten sklep do 5 lat może nie istnieć :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...