Skocz do zawartości

Potrzebny zestaw do gabinetu.


Im Xevaz

Recommended Posts

Witam, poszukuje czegoś w stylu kina domowego. 

Chodzi mi dokładnie o nagłośnienie dookólne gabinetu masażu

Chcę uzyskać efekt otoczenia, aby osoba na łożku przy masazu miala wrazenie, ze dzwiek go otacza, co ma pomoc w relakasowaniu.  w internecie spotkałem się z filmikiem nagranym w 8D, niestety nie mam już tego, aczkolwiek nawet na słuchawkach robił fajny efekt. 

 

Mam nadzieje, że ktoś zrozumie co mam na mysli i da radę coś polecic, fajnie jakby budzet zamknal sie do 2 tys. 

Gabinet niewielki z 15m2.  kształt prostokąta 

Edytowano przez Im Xevaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Im Xevaz napisał:

fajnie jakby budzet zamknal sie do 2 tys. 

Gabinet niewielki z 15m2.  kształt prostokąta 

to sprawia, że zostają tylko używki i nawet wtedy 2k może nie wystarczyć.

Taki efekt jest możliwy, w tych gabinetach które ja znam, zazwyczaj był jeden centralny wzmacniacz w recepcji gdzie można było sterować nim dźwiękiem w odpowiednich pomieszczeniach. Ale takie coś nie kosztuje 2k tylko dużo więcej.

Do gabinetu tak małego szukałbym czegoś małego również, zatem mój wzrok skierowałbym w stronę Marantz slim. Były jeszcze modele Onkyo i Pionner. Szukałbym w instrukcji obsługi czy mają funkcję "All channel stereo". Dalej to już kwestia głośników. Estetyka wymagana zatem pewnie coś białego i małego. Trzeba poszukać po stronach sklepów internetowych co mają. Czy subwoofer będzie potrzebny to zależy jakie dźwięki to będą ale szum wody/wodospadu już się zbliży pod 80Hz zatem nie wykluczałbym go ale na pewno coś małego.

Na koniec trzeba to dobrze rozmieścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2023 o 10:59, lolekdrugi napisał:

to sprawia, że zostają tylko używki i nawet wtedy 2k może nie wystarczyć.

Taki efekt jest możliwy, w tych gabinetach które ja znam, zazwyczaj był jeden centralny wzmacniacz w recepcji gdzie można było sterować nim dźwiękiem w odpowiednich pomieszczeniach. Ale takie coś nie kosztuje 2k tylko dużo więcej.

Do gabinetu tak małego szukałbym czegoś małego również, zatem mój wzrok skierowałbym w stronę Marantz slim. Były jeszcze modele Onkyo i Pionner. Szukałbym w instrukcji obsługi czy mają funkcję "All channel stereo". Dalej to już kwestia głośników. Estetyka wymagana zatem pewnie coś białego i małego. Trzeba poszukać po stronach sklepów internetowych co mają. Czy subwoofer będzie potrzebny to zależy jakie dźwięki to będą ale szum wody/wodospadu już się zbliży pod 80Hz zatem nie wykluczałbym go ale na pewno coś małego.

Na koniec trzeba to dobrze rozmieścić.

Dzięki za odpowiedź, sądzisz, że to bedzie dobrze dzialac? nie chodzi mi aby z kazdego głosnika grało to samo, ale aby odpowiednio pozycjonowało. Szczerze mówiąc, zastawiam się, czy zwyczajnie kino domowe nie zadziała.  Albo coś komputerowego. 

Np zestaw logitecha z906, pytanie czy dobrze otoczy osobę relaksującą się na łózku do masazu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Im Xevaz napisał:

Dzięki za odpowiedź, sądzisz, że to bedzie dobrze dzialac? nie chodzi mi aby z kazdego głosnika grało to samo, ale aby odpowiednio pozycjonowało. Szczerze mówiąc, zastawiam się, czy zwyczajnie kino domowe nie zadziała.  Albo coś komputerowego. 

Np zestaw logitecha z906, pytanie czy dobrze otoczy osobę relaksującą się na łózku do masazu. 

ciężko mi tak naprawdę powiedzieć. Dla dobrego efektu jeżeli w odpowiednim miejscu kogoś posadzisz, wystarczy samo stereo i naprawdę może to zdziałać cuda. Ale obawiam się, że w gabinecie to może być problem.

Najlepiej byłoby wrzucić tutaj rysunek jak to wygląda, układ pomieszczenia itp. Sam osobiście nie jestem na sto procent przekonany czy amplituner jest tutaj najlepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...