Skocz do zawartości

Jaki streamer Wi-Fi z BT


Jagermajster

Recommended Posts

8 minut temu, michal1983ppp napisał:

A Tidal Connect w jaki sposób niby obsługują urządzenia? Bardzo podobnie. Nie mam problemu z obsługą Tidala jak na moje potrzeby. Próbowałem Tidal Connect na innych urządzeniach. Oczywiście że współpraca jest. Nie wiem czego jeszcze oczekiwać pisząc o wspolpracy? Posiadam topping m50 i wiem jak to wygląda. 

Wspolpraca z Tidal oznacza, ze urzadzenie jest widoczne jako wspierajace Tidal Connect lub przynajmniej ma zaimplementowana obsluge API umozliwiajaca bezposredni dostep do zawartosci na serwerach Tidal. W M50 nie ma zadnej z tych opcji, bo to streamer sieci lokalnej i audio dla niego musi byc wyslane badz udostepnione lokalnie. Bez posredniczacego programu, ktory polaczy sie z serwerami Tidal i wysle utwory do M50 w sieci lokalnej, z Tidala beda tu nici.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2023 o 10:11, michal1983ppp napisał:

To jeśli kogoś interesuje Tidal Connect powinien takie urządzenie szukać. U mnie Tidal dziala bez zarzutu. Najważniejsze było to właśnie i jakość dźwięku, która mi odpowiada. 

Przecież mam normalnie dostęp do zawartości poprzez bubbleupnp... 

Mariuszowi chodzi o to, że różnica jest o tyle istotna, że majac tidal connect telefon jest tylko pilotem, urządzenie mające tidal connect pobiera muzykę bezpośrednio z sieci, w przypadku bubbleupnp, to telefon pobiera muzykę i wysyła do toppinga. Ta aplikacje znam bo używam jej za iast heosa na denonie, owszem działa dość znośnie (lepiej od heos) ale daleko jej do funkcjonalności tidal Connect 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal1983ppp napisał:

Tak zgadza się, ale ktoś pytał czy da się obsługiwać tidal i dlatego napisałem, bo akurat to mam. Są urządzenia typowo Tidal Connect. Zależy kto czego wymaga... Tak czy tak z sieci pobierane są pliki z Tidala w obu przypadkach, testowałem też inne aplikacje i działały gorzej niż Bubbleupnp, najlepiej niech każdy sam przekona się. 

apka owszem jest spoko i poniekąd nie mam wyjścia więc z niej korzystam, ale np mocno irytuje mnie to, że jednak bateria jest bardziej zjadana w tablecie niż użytkując aplikacji typowo connect :). Ta ampka jest świetna właśnie dla urządzeń nie obsługujących tidal connect, ale wiem też, że jak będę zmieniał sprzęt w przyszłości to tidal connect będzie dla mnie jedną z ważniejszych funkcji w nowym streamerze:) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michal1983ppp napisał:

Tak zgadza się, ale ktoś pytał czy da się obsługiwać tidal i dlatego napisałem, bo akurat to mam. Są urządzenia typowo Tidal Connect. Zależy kto czego wymaga... Tak czy tak z sieci pobierane są pliki z Tidala w obu przypadkach, testowałem też inne aplikacje i działały gorzej niż Bubbleupnp, najlepiej niech każdy sam przekona się. 

Mozna tez zgrac utwor z Tidal ktoryms z downloaderow, zapisac na pendrive i podpiac go do M50. Czy to tez bedzie obsluga Tidal przez M50?

Tidal Connect pozwala na obsluge ala pilot, jak zauwazyl Michal - wskazujesz w aplikacji urzadzeniu co ma grac, a ono sie komunikuje z serwerem i przejmuje calosc pracy. Aplikacja staje sie zbedna, moze byc wylaczona.

Z BubbleUPnP tak nie bedzie, caly czas musi pracowac serwis aplikacji udostepniajacy muzyke dla urzadzenia poprzez DLNA, bo M50 z serwerem Tidal komunikowac sie samodzielnie nie potrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal1983ppp napisał:

Tak, a z tym pendrive to bez komentarza. Dla autora postu myślałem że chodzi o coś innego. Bez sensu widocznie zacząłem. Pozdrawiam wszystkich. Więcej nie będę pisał. O Tidal Connect tu autor konkretnie nie pisał. Każdy wie co to jest Tidal Connect... 

Zwykłe niezrozumienie się :) Pisz ile chcesz po to jest forum by dyskutować i do czegoś dochodzić :)
bo takie apki upnp działają chyba na każdym urządzeniu z DLNA, ale to trochę tak jak kiedyś była dyskusja o tym, że spotify connect zostało usunięte z NAD338 i też ktoś się spierał, że przecież jest chromecast więc o co chodzi. Debatować można długo ale sedno było takie, że  tidal connect czy spotify connect to jednak coś innego niż właśnie strumieniowanie poprzez dlna czy też nawet wysyłanie chromcastem. Ten Twój patent na Tidala to po prostu rozwiązanie problemu braku tidal connect jednak nie rzadko kupując sprzęty po "parę złotych" chcemy mieć sprzęt w miarę możliwości bez problemów, które musimy rozwiązywać :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal1983ppp napisał:

Nie działają na każdym urządzeniu takie aplikacje. Tak jak już pisałem każdy musi sobie wybrać co najlepiej odpowiada, zanim zdecydowałem się na topping testowałem wiele urządzeń. Dla każdego coś innego. Jak tu usunąć konto? 

🤦‍♂️

Pokombinuj trochę to pewnie Ci się uda ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...