Skocz do zawartości

Wybór kolumn do pomieszczenia 45m2


Rafał Jagiełło

Recommended Posts

46 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Ja nigdy nie słyszałem ich więc się nie wypowiem. Zawsze możesz pójść do jakiegoś sklepu który ma jeszcze Klipsch rp 8000 pierwsza generację, brzmią tak samo jak RP280. Więc jak Ci przypasują to tamte zamówisz z przesyłką na palecie i po problemie ;)

Jutro jadę do poznania to może mi sięuda znaleźć czas na odsłuchy w sklepie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2023 o 23:46, Rafał Jagiełło napisał:

dali ikon 5 są za małe do takiego pomieszczenia, z tego co wyczytałem i chciałem zmienić na coś mocniejszego, wydajniejszego co będzie miało czystszy dźwięk i grało bardziej dynamicznie

W takiej sytuacji polecę w miarę bezpieczny wybór Polk RtiA7 z lekko podbitymi skajami pasma, niskie tony w takim metrażu będą miały odpowiednią masę, przy tym są łatwe do ustawienia, w miarę dobrze znoszą ewentualność bliskość ścian. Góra lekko podbita i gładka, dobra do długich odsłuchów. Dodatkowo nie mają też problemów z budowaniem przestrzeni, zwłaszcza wszerz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

Ja nigdy nie słyszałem ich więc się nie wypowiem. Zawsze możesz pójść do jakiegoś sklepu który ma jeszcze Klipsch rp 8000 pierwsza generację, brzmią tak samo jak RP280. Więc jak Ci przypasują to tamte zamówisz z przesyłką na palecie i po problemie ;)

Jutro jadę odsłuchać klipsch, heco, i kef. Zobaczę co i jak. Na razie mi uciekają sprzed nosa okazje z olx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał Jagiełło napisał:

Po te klipsch mam trochę daleko ale za to znalazłem bliżej swojej lokalizacji triangle borea br09 w dobrej cenie jak za nówki,tj 4K, warto jechać odsłuchać?

BR09 też są dobre do takiego metrażu. W stosunku do Polków, mają bardziej podbitą, górę ale już nie tak mocno jak Klipsch, jest detal i energia w wysokich tonów. Niskie tonów będzie miej ilościowo na tle RTiA7, ale bardziej dynamicznych i lepiej kontrolowanych. Średnica bardzo naturalnie odtwarzana, mocny punkt tych kolumn.

Klipsche RP-8000 na tle tych kolumn, zagrają największą V, czyli jeszcze więcej góry i dołu, można powiedzieć najbardziej rozrywkowo. Warto oczywiście abyś przed wyborem odsłuchał danych kolumn ze swoim wzmacniaczem, ponieważ każda z nich ma inny styl grania i ma swoich zwolenników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef q950 odpadły na starcie nie ten dźwięk co oczekiwałem. Szkoda bo liczyłem że będzie lepiej. Niestety heco nie było ale klipsch odsłuchałem oba modele tzn RP8000f i RP8000f 2. No i 2 odpadły za środek taki bardziej sceniczny i nie podobało mi się tak samo jak żonie. Także na ta chwilę klipsch jest faworytem dźwiękowo jak i wizualnie dla żony. Chce jeszcze odsłuchać heco bo ciekawi mnie ich dźwięk 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, jak ktoś lubi dźwięk klipscha to są fajna opcja, chociaż jak odpadły Mk 2 to wydaje mi się, że Heco też mogą odpaść bo chyba widać, że mamy podobny gust i szczerze rozważałem te trzy modele czyli rp, Aurora i g950. Słuchałem wtedy jeszcze chora 826 i poza niedoborem niskich częstotliwości to trochę wygrywały dźwiękowo, ale u mnie też wygląd miał znaczenie plus fakt, że na klipsch rp chorowałem;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michał Gałązka napisał:

Mówiłem, jak ktoś lubi dźwięk klipscha to są fajna opcja, chociaż jak odpadły Mk 2 to wydaje mi się, że Heco też mogą odpaść bo chyba widać, że mamy podobny gust i szczerze rozważałem te trzy modele czyli rp, Aurora i g950. Słuchałem wtedy jeszcze chora 826 i poza niedoborem niskich częstotliwości to trochę wygrywały dźwiękowo, ale u mnie też wygląd miał znaczenie plus fakt, że na klipsch rp chorowałem;D

No to jest nas dwóch plus moja żona. Bo wyglądem pasują mega. Jeszcze dodam że z moim wzmacniaczem jak grały to byłem mega zaskoczony jak to pasuje.

Edytowano przez Rafał Jagiełło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Osobiście wolał bym Klipsch RP niż Triangle. Ale co kto woli.

Fajne zestawienie do odsłuchu. Daj znać po.

:)

Na spokojnie.

Piotrek

Dzięki za nakierowanie i dobre rady. Sam bym na pewno nie wybrał dobrze i by mi w sklepie wcisnęli co innego. Teraz będę zbierał na wzmacniacz i szukał już raczej używkę. Żeby coś dobrego wyrwać. Patrzyłem atoll in200 i nad c356 po modzie muda44 lub 375.

Edytowano przez Rafał Jagiełło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Klipsch zwróć uwagę na wzmacniacze Musical Fidelity np. M2si\M3si lub Magnat MR780 czy MA900, które to nie wprowadzają ostrości do góry pasma, a odtwarzają je gładko, dół też utrzymają pod odpowiednią kontrolą. Z neutralnie grających możesz sprawdzić Onkyo 9050/9150, natomiast jak chcesz wyciągnąć wysoką dynamikę i żywe granie, można pomyśleć o Exposure 2010s.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2023 o 14:00, Rafał Jagiełło napisał:

Kef q950 odpadły na starcie nie ten dźwięk co oczekiwałem. Szkoda bo liczyłem że będzie lepiej. Niestety heco nie było ale klipsch odsłuchałem oba modele tzn RP8000f i RP8000f 2. No i 2 odpadły za środek taki bardziej sceniczny i nie podobało mi się tak samo jak żonie. Także na ta chwilę klipsch jest faworytem dźwiękowo jak i wizualnie dla żony. Chce jeszcze odsłuchać heco bo ciekawi mnie ich dźwięk 

Ciekawe :)

Pierwsza opinia gdzie ktoś pisze że jedynki lepsze :P

Dobrze w sensie dobrze. Malo kto odsłuchuje II przez wzgląd na cenę.

Dnia 24.02.2023 o 22:34, Rafał Jagiełło napisał:

Dzięki za nakierowanie i dobre rady. Sam bym na pewno nie wybrał dobrze i by mi w sklepie wcisnęli co innego. Teraz będę zbierał na wzmacniacz i szukał już raczej używkę. Żeby coś dobrego wyrwać. Patrzyłem atoll in200 i nad c356 po modzie muda44 lub 375.

Nie ma sprawy. Ciesze się że mogłem pomóc.

NAD 375 tak, Atoll IN tak. Także Denon PMA 1510/1520, Musical Fidelity M3i, 356 po Modzie nie wiem.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...