Skocz do zawartości

Stereo do komputera - ok. 1000zł


kaem92

Recommended Posts

Dzień dobry,

Po urządzeniu biura noszę się z zamiarem zakupu jakiegoś zestawu audio, aby móc cieszyć się muzyką podczas pracy na komputerze. Budżet niewygórowany, ale sprzęt ma służyć do słuchania muzyki w tle. Do tej pory korzystam z zestawu 5.1 Yamaha 685 + kolumny Polk audio serii signature. Taki rodzaj brzmienia mi odpowiada i w miarę możliwości chciałbym aby barwa nowego zestawu była zbliżona.

Teraz odnośnie pomieszczenia - pokój ok. 4x3 m. Na środku dłuższej ściany postawione biurko - 1,6m na którym chciałabym ustawić kolumny. Wydaje mi się że najlepiej sprawdziłyby się tu jakieś monitory bliskiego pola, ale nie miałem z nimi wcześniej do czynienia stąd moja prośba o pomoc szanownych Forumowiczów. 

Drugą nurtującą mnie kwestią jest to, czy postawić na kolumny aktywne czy może pasywne i jakiś mały wzmacniacz. Ewentualnie jest też możliwość wykorzystania wyjścia na drugą strefę w moim amplitunerze. 

Dużo pytań, a mało odpowiedzi stąd moja prośba o poradę ludzi bardziej obeznanych w temacie 😊. Budżet nie jest sztywny, aczkolwiek nie chciałbym go zbyt naciągać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za liczne propozycje, natomiast mój błąd bo nie doprecyzowałem kwestii wyglądu/rozmiaru/położenia. Otóż w grę wchodzą tylko czarne kolumny, bez żadnych udziwnień 😉 z rozmiarem raczej nie mam problemu gdyż trochę miejsca na biurku jest. Gorzej jeśli chodzi o odległość od ściany, stąd nie wiem czy tylny basen refleks będzie dobrym pomysłem. No i interesuje mnie typowo zestaw 2.0. 

Czyli coś pokroju MAudio BX8, Yamaha HS7 byłoby ok? Z tego co czytam to charakteryzują się analitycznym dźwiękiem i nie wiem czy to by się wpasowało w mój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2023 o 11:34, Potpourri napisał:

Nie bardzo się wpasują dźwiękowo :).

Masz może jakieś propozycje w takim razie? Finalnie i tak będę musiał pojeździć posłuchać lub zamówić na próbę, ale obecnie choroba skutecznie mi to uniemożliwia.

Coraz bardziej zastanawiam się jaki gabaryt kolumn byłby odpowiedni. Wpadły mi w oko jeszcze elac debut b6.2, z tym że nie wiem czy z takiej odległości zagrają jak trzeba

Edytowano przez kaem92
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Potpourri napisał:

Posłuchaj tak dla draki: 

https://www.hfc.com.pl/test/5261,jbl-4305p-studio-monitor.html

Bo cena już konkretna jest :)

No tu już się przecinek przestawił, albo zero uciekło :D Zdecydowanie nie ten budżet. 

Rzuciły mi się jeszcze w oczy Focal Alpha 50 Evo i Magnat Reference 2A. Jakieś Wasze opinie na ich temat?

W sobotę planuję pojechać na odsłuch, ale dostępność na miejscu zweryfikuje co będzie mi dane ocenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam psuć sobie humoru, bo prędko czegoś z takiej półki cenowej nie kupię :) Natomiast zacząłem się zastanawiać nad jakimś małym wzmacniaczem pokroju Topping PA3 lub Loxije A30 i do tego dobrać dwie kolumny podstawkowe średnich rozmiarów. Sądzisz, że to dobry trop czy lepiej postawić na konstrukcję aktywną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...